Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.
- Jak podwoić wartość malucha?
- Zatankować go do pełna.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Prędkość zabija. Włącz Myślenie

Kampania rozpoczęła się 21 marca i ma potrwać do 6 maja, a więc w okresie szczególnie intensywnego ruchu pojazdów związanego z wiosennymi i świątecznymi wyjazdami poza miasto. Jak twierdzą jej organizatorzy, niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i przekraczanie dozwolonej prędkości, to od wielu lat główna przyczyna wypadków drogowych w Polsce.

Podczas konferencji w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (PIMOT) odbył się tzw. cash-test, czyli pokaz uderzenia samochodu osobowego w stałą przeszkodę przy prędkości ok. 80 km/h. Warto podkreślić, że jest to jedna z nielicznych prób badawczych w Europie, przeprowadzanych przy prędkości pojazdu powyżej 70 km/h.

Efekty uderzenia nie pozostawiają żadnych złudzeń. W zasadzie nikt z podróżujących autem nie miałby szans na przeżycie, a przecież 80 km/h jest prędkością, z którą bardzo często poruszamy się po ulicach naszych miast.

W 2009 r. w Polsce doszło do 44 185 wypadków drogowych, w których zginęło 4 572 osób, a 56 028 zostało rannych. W tym czasie zgłoszono policji 381 769 kolizji drogowych. I choć widać wyraźny spadek liczby wypadków drogowych oraz liczby ofiar śmiertelnych, to zdarzenia spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu w ubiegłym roku stanowiły aż 31 proc. wszystkich zarejestrowanych wypadków (10 910), w których zginęło 1 432 osób (46 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych), a 15 876 zostało rannych (34 proc.).

-Głównym celem ogólnopolskiej kampanii „Prędkość zabija. Włącz myślenie” jest wywołanie publicznej dyskusji, co robić, aby spadek liczby wypadków drogowych w Polsce był tendencją stałą, stworzenie społecznego ruchu nieakceptacji nadmiernej prędkości oraz zmiana  stereotypowego myślenia na temat przyczyn wypadków - powiedział Radosław Stępień, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. 

W odpowiedzi na fatalny stan bezpieczeństwa na polskich drogach, Ministerstwo Infrastruktury ma przygotowany projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

-Celem planowanych zmian jest podniesienie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Według obecnych przepisów kierowca, który przekroczył dozwoloną ilość punktów karnych jest kierowany na egzamin kontrolny, który faktycznie stresuje, ale nie dokształca kierowcy. Chodzi o to, aby zrewidować wiedzę osób łamiących przepisy. Wprowadzimy kurs reedukacyjny, który będzie miał na celu przypomnienie przepisów oraz uświadomienie zagrożeń, jakie występują na drodze, co jest znacznie pożyteczniejsze niż samo zdanie egzaminu - tłumaczy nadkomisarz Adam Jasiński z Komendy Głównej Policji.

źródło: motofakty.pl


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności