Szpaner w BMW otworzył drzwi na ulicy i nadjeżdzający samochód zawadził mu o drzwi. Facet lamentuje:
- Kurwa! Moje piękne BMW!
Podchodzi do niego przechodzień:
- Panie, co się pan tak martwisz o ten samochód? - Taki z pana materialista, przecież panu całą rękę urwało!
Szpaner drze się:
- O kurwa! Mój Rolex!
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Z pasażerami jeździmy bezpieczniej

Obecność pasażerów w samochodzie pozytywnie wpływa na zachowanie kierowcy podczas jazdy. Jadąc z innymi osobami bardziej uważamy na drodze, rzadziej łamiemy przepisy drogowe i jesteśmy spokojniejsi. Podróżowanie z innymi osobami powszechnie uchodzi za przyjemniejsze i oszczędniejsze niż jazda w pojedynkę a jak potwierdzają ostatnie badania jest również bezpieczniejsze.

Jak mówi newsrm.tv Joanna Krobicka, community manager Poland, serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar, kierowcy przyznali, że mając pasażerów w swoim samochodzie są skłonni do bardziej odpowiedzialnej jazdy. Ponad połowa kierowców korzystających z serwisu wspólnych przejazdów przyznaje, że obecność pasażera zmusza ich do uważnego przestrzegania zasad ruchu drogowego. Pasażerowie zachęcają ich do robienia regularnych postojów na trasie. Ponad połowa badanych twierdzi, że nigdy nie przekracza prędkości, gdy ma towarzystwo innych.

Badanie TNS Sofres na temat bezpiecznej jazdy dla BlaBlaCar pokazało, że wspólne przejazdy pomagają także być bardziej czujnymi na drodze. Rozmowa w samochodzie podczas wspólnej podróży pozwala kierowcy nie przysnąć podczas jazdy, a ponieważ zmęczenie jest jednym z wiodących przyczyn wypadków motoryzacyjnych, to jest to więcej niż tylko niezobowiązująca pogawędka.


ostatnia zmiana: 2022-03-23
Komentarze
Polityka Prywatności