Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kontrolki w samochodzie – jak nie pogubić się w gąszczu symboli

Rodzaje kontrolek samochodowych
Rodzaje kontrolek samochodowych

Występują w różnych kolorach, a te ostrzegawcze mają tendencję do zapalania się w najmniej odpowiednim momencie. Mowa oczywiście o kontrolkach. Czy wiecie co zrobić, kiedy na desce rozdzielczej zaświeci się na czerwono symbol lejka? Albo co oznacza wykrzyknik w trójkącie? Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, przygotowała infografikę, która wyjaśnia podział kontrolek i ich znaczenie.

Kontrolki w samochodzie możemy podzielić na 3 podstawowe grupy. Zielone, pomarańczowe i czerwone:

Zielone - informacyjne, pokazują w jakie funkcje wyposażony jest samochód. Wyjątkiem od koloru jest kontrolka włączonych świateł drogowych, która jest niebieska.

Pomarańczowe - również zaliczają się do kontrolek informacyjnych. Informują o uruchomieniu funkcji, w które wyposażony jest samochód, ale też o tym, że pojawił się problem. Jeśli zaświeci się pomarańczowa kontrolka, można kontynuować jazdę, jednak jak najszybciej należy udać się do warsztatu w celu sprawdzenia usterki.

"Warto pamiętać o tym, że jeśli zaświeci się pomarańczowa kontrolka ABS lub inna związana z bezpieczeństwem, to w przypadku zatrzymania przez policję kierowcy może zostać odebrany dowód rejestracyjny. Dlatego nie należy zwlekać z wizytą w serwisie i jak najszybciej udać się do mechanika w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu" - mówi Andrzej Świątkowski, Dyrektor Auto Centrum Feu Vert w Jankach.

Czerwone - kontrolki ostrzegawcze. W tym przypadku należy natychmiast zatrzymać samochód i sprawdzić co się dzieje. Obowiązkowa jest również wizyta u mechanika, ponieważ auto narażone jest na trwałe uszkodzenia.

Nie we wszystkich autach występują takie same kontrolki. Producenci często dodają nowe funkcje, z którymi trzeba się zapoznać czytając instrukcję obsługi samochodu. Nowsze pojazdy często wyposażone są w komputer pokładowy, który dokładnie pokazuje, z którym układem w samochodzie jest problem. Doświadczony kierowca powinien znać wszystkie podstawowe symbole, aby wiedzieć jak zareagować, gdy auto daje sygnał, że coś jest nie w porządku.


opublikowano: 2015-09-09
ostatnia aktualizacja: 2022-03-23
« powrót
Komentarze
Polityka Prywatności