Kobieta pyta swego instruktora nauki prawa jazdy: - Jak pan sądzi, ile jeszcze czasu potrzeba, abym umiała dobrze jeździć? - Co najmniej trzy. - Godziny? - Nie, samochody.
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Jak się zachować gdy wpadniemy w poślizg

O tym jak zachować się gdy wpadniemy w poślizg mówi Mirosław Damczyk, kierownik serwisu Mazda Anndora Kraków, Grupa Autoremo
O tym jak zachować się gdy wpadniemy w poślizg mówi Mirosław Damczyk, kierownik serwisu Mazda Anndora Kraków, Grupa Autoremo

Wpadnięcie w poślizg może zdarzyć się każdemu. Na taką sytuację narażeni są zarówno młodzi jaki i doświadczeni kierowcy. Aby go uniknąć trzeba odpowiednio przygotować swój samochód do zimy oraz nauczyć się kontrolować go w trudnych warunkach. Gdy poślizg już się wydarzy należy zachować spokój i korygować tor jazdy samochodu pedałem gazu i kierownicą.

Jeśli wpadniemy w poślizg to przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. Próbujmy korygować tor jazdy pedałem gazu, a nie pedałem hamulca - mówi newsrm.tv Mirosław Damczyk, kierownik serwisu Mazda Anndora Kraków, Grupa Autoremo.

Odruchowe wciskanie pedału hamulca podczas poślizgu jest błędem. Należy bowiem pozwolić samochodowi złapać trakcję, a następnie korygować tor jazdy za pośrednictwem pedału gazu i kierownicy.

Ekspert podkreśla niedoskonałość systemu szkoleń dla nowych kierowców. Wynika to z faktu, że kierowca, który uczy się jeździć latem nie ma możliwości, aby sprawdzić jak samochód będzie zachowywał się w trudnych zimowych warunkach.

Dobrą propozycją dla świeżych kierowców, ale również dla tych bardziej doświadczonych, jest wybranie się na pusty plac czy stare lotnisko - dodaje Mirosław Damczyk - Spróbujmy poskręcać, pohamować, a nawet pojechać tzw. "bokiem". Będzie przy tym trochę zabawy, a przy okazji nauczymy się kontrolować nasz samochód i na drodze będziemy mieli szansę wyprowadzić go z poślizgu.


opublikowano: 2015-12-07
ostatnia aktualizacja: 2022-03-23
« powrót
Komentarze
Polityka Prywatności