Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.
- Jechał pan z prędkością 110 km/godz. Nie przyszło panu do głowy, że może się pan zderzyć z innym samochodem?!??
- Z innym? Na chodniku?

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Jak się zachować gdy wpadniemy w poślizg

Wpadnięcie w poślizg może zdarzyć się każdemu. Na taką sytuację narażeni są zarówno młodzi jaki i doświadczeni kierowcy. Aby go uniknąć trzeba odpowiednio przygotować swój samochód do zimy oraz nauczyć się kontrolować go w trudnych warunkach. Gdy poślizg już się wydarzy należy zachować spokój i korygować tor jazdy samochodu pedałem gazu i kierownicą.

Jeśli wpadniemy w poślizg to przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. Próbujmy korygować tor jazdy pedałem gazu, a nie pedałem hamulca - mówi newsrm.tv Mirosław Damczyk, kierownik serwisu Mazda Anndora Kraków, Grupa Autoremo.

Odruchowe wciskanie pedału hamulca podczas poślizgu jest błędem. Należy bowiem pozwolić samochodowi złapać trakcję, a następnie korygować tor jazdy za pośrednictwem pedału gazu i kierownicy.

Ekspert podkreśla niedoskonałość systemu szkoleń dla nowych kierowców. Wynika to z faktu, że kierowca, który uczy się jeździć latem nie ma możliwości, aby sprawdzić jak samochód będzie zachowywał się w trudnych zimowych warunkach.

Dobrą propozycją dla świeżych kierowców, ale również dla tych bardziej doświadczonych, jest wybranie się na pusty plac czy stare lotnisko - dodaje Mirosław Damczyk - Spróbujmy poskręcać, pohamować, a nawet pojechać tzw. "bokiem". Będzie przy tym trochę zabawy, a przy okazji nauczymy się kontrolować nasz samochód i na drodze będziemy mieli szansę wyprowadzić go z poślizgu.


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności