Żółtodziób za kółkiem
Opis osobowości:
Jest to osobnik zaraz po kursie prawa jazdy więc może to być każdy rodzaj osobowości. Zwykle po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów zamienia się w normalnego kierowcę lub przechodzi do innej kategorii z mojej listy.

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt mała prędkość,
* nieprzemyślane manewry,
* jazda bez świateł,
* kłopoty z manewrowaniem po zatłoczonym skrzyżowaniu.


Ulubione samochody:
Nie ma reguły. Najczęściej taki, jaki rodzice przeznaczają na straty.
Jedzie facet swoim czerwonym Ferrari, 130 km/h. Patrzy w lusterko i widzi, że dogania go syrenka, a z jej okna wychyla sie jakis facet i wrzeszczy:
-Panie, znasz pan syrenkie?!!!
Zaklął, przycisnął gaz i przyspieszył do 150.
Syrenka znow go dogania i sytuacja sie powtarza.
Po pięciu razach przy 200 na godzinę odpuścił sobie i odpowiedział:
-Znam.
-To powiedz mi pan, jak się dwójkę wrzuca?!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Co drugi Polak chce częściej sprzątać samochód

Porządku – tego właśnie najbardziej chcemy w swoich samochodach. Aż 45 proc. polskich kierowców deklaruje, że częściej będzie sprzątało swoje samochody. Niecałe 9 proc. badanych planuje zadbać o regularne przeglądy techniczne – pokazały wyniki raportu „Komfort jazdy II” przygotowanego na zlecenie Kongsberg Automotive Pruszków.

- Ponad 40 proc. zapytanych przez nas osób zadeklarowało, że w tym roku będzie częściej sprzątać samochody. Co ciekawe, dużo mniej kierowców planuje, że będzie dobrze jeździć, bądź też doposaży samochód w wymagany sprzęt jak gaśnica, apteczka, czy też będzie regularnie odwiedzać serwisy samochodowe – mówi newsrm.tv Michał Jaśkiewicz z Kongsberg Automotive Pruszków.
O porządku we własnym samochodzie częściej myślą kobiety. Chęć utrzymania porządku zmienia się też wraz z wiekiem zapytanych. Połowa respondentów (50%) w wieku 25-34 przyznała, że będzie częściej sprzątać, tych w wieku 18-24 było aż o 11 proc. mniej (39%). Co ciekawe takie deklaracje częściej składali mieszkańcy regionu północno-wschodniego (53%), najrzadziej mieszkańcy północnej Polski (37%).
Co istotne, wyniki badania „Komfort jazdy II” wykazały, że tylko nieliczna grupa polskich kierowców planuje pamiętać o regularnych przeglądach oraz wyposażeniu auta w apteczkę czy gaśnicę. Takie deklaracje złożyło niecałe 10 proc. respondentów (odpowiednio 9% i 8% Polaków). O dodatkowym sprzęcie najczęściej zamierzają pamiętać najmłodsi kierowcy, w wieku 18-24 (13%). W grupie wiekowej 45-55 takie plany ma jedynie 4%. Badanie pokazało, że Polacy częściej myślą o wyposażeniu swoich aut w takie elementy jak: klimatyzacja, kamera cofania czy podgrzewanie foteli. Jak wskazują eksperci, nie zawsze jednak takie doposażenie samochodów oznacza, że kierowcy korzystają ze wszystkich wybranych udogodnień. Zaledwie 5% badanych deklaruje, że w chłodniejszych miesiącach korzysta z mat grzewczych zamontowanych w siedziskach samochodowych. Zdecydowana większość decyduje się na użycie tylko i wyłącznie ogrzewania ogólnego.- Warto także korzystać z tego wyposażenia, które mamy. W zimę powinniśmy używać klimatyzacji. Dzięki niej nie będą nam tak parowały szyby. Oczywiście w zimę warto korzystać z ogrzewania siedzeń, bo one zapewnią  nam lepszy komfort jazdy. Korzystajmy z tego wyposażenia, które mamy – dodaje Michał Jaśkiewicz.

dodane przez Patrycja Paradowska


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Ostatnie:
3.01.2020 11:33
Dodał(a): ~hanka
ja myję swoje auto tylko najlepszymi kosmetykami https://showcarshine.pl/ do tego stworzonymi. Nigdy nie szukałem czegoś w galerii czy supermarkecie, bo jednak moje auto to jakby mój przyjaciel o którego dbam tak samo dobrze jak i o siebie
Polityka Prywatności