Do właściciela stacji benzynowej przychodzi jakiś gość.
- Czy Pan potrzebuje ludzi do pracy?
- Nie, mam komplet, nawet o dwie osoby za dużo.
- Poważnie?
- Przykro mi, ale naprawdę mówię poważnie.
- No to, do cholery, niech mnie ktoś wreszcie obsłuży!
Żółtodziób za kółkiem
Opis osobowości:
Jest to osobnik zaraz po kursie prawa jazdy więc może to być każdy rodzaj osobowości. Zwykle po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów zamienia się w normalnego kierowcę lub przechodzi do innej kategorii z mojej listy.

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt mała prędkość,
* nieprzemyślane manewry,
* jazda bez świateł,
* kłopoty z manewrowaniem po zatłoczonym skrzyżowaniu.


Ulubione samochody:
Nie ma reguły. Najczęściej taki, jaki rodzice przeznaczają na straty.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Statystyki i najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w Polsce

Wypadki_drogowe_w_Polsce, fot. FeuVert
Wypadki_drogowe_w_Polsce, fot. FeuVert

W 2016 roku na polskich drogach odnotowano 33 664 wypadki. To aż o 677 więcej niż rok wcześniej – wynika z danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji. Najwięcej wypadków miało miejsce w miesiącach wakacyjnych. W trakcie wyjazdu w szczególności należy więc pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Od lat liczba wypadków w naszym kraju nie spada poniżej 30 000. Mimo licznych kampanii społecznych i coraz nowocześniejszych systemów zabezpieczających, polskie drogi wciąż nie należą do najbezpieczniejszych - Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów Unii Europejskiej z największą całkowitą liczbą wypadków drogowych. Co gorsza - nasz kraj zajmuje również czwarte miejsce na liście państw UE pod względem liczby zgonów spowodowanych przez wypadki drogowe.

Okres wakacyjny a liczba wypadków drogowych

O wypadek najłatwiej, gdy natężenie ruchu jest największe. W 2016 roku aż 10% niebezpiecznych zdarzeń na drodze miało miejsce w sierpniu (a więc w miesiącu, w którym Polacy często wyjeżdżają na urlop). Jednocześnie dniem tygodnia, w którym wydarzyło się najwięcej wypadków, był piątek (aż 16,9% zdarzeń). Najbardziej niebezpieczną porą okazały się godziny 15:00-19:00.

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w Polsce

W 2016 roku samochody osobowe uczestniczyły w 76% wypadków drogowych, a 86% incydentów wydarzyło się z winy kierowców. Szczególnie niepokojący jest fakt, że aż 5% prowadzących auta było pod wpływem alkoholu. Sprawcami największej liczby wypadków byli mężczyźni w wieku 18-24 lata. W porównaniu z 2015 r. liczba wypadków spowodowanych przez tę grupę kierowców zwiększyła się o 240.

Do wypadków drogowych w Polsce w 2016 roku dochodziło najczęściej z powodu:
  • nieprzestrzegania pierwszeństwa przejazdu - 25,5%;
  • niedostosowania prędkości do warunków na drodze - 24,7%;
  • nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych - 12,1%;
  • nieutrzymania bezpiecznej odległości między pojazdami - 8,9%;
  • niebezpiecznego zachowania pieszego - 7,5%;
  • nieprawidłowego wykonania manewru wyprzedzania - 4,8%.

W przypadku niebezpiecznych zachowań pieszych najczęstszym przewinieniem prowadzącym do wypadku było wtargnięcie pod koła pojazdu lub przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.


opublikowano: 2017-06-26
ostatnia aktualizacja: 2022-03-23
« powrót
Komentarze
Ostatnie:
19.01.2020 11:11
Dodał(a): ~Gość
Przedstawione statystyki przedstawiają przyczyny wypadków przypisane w postępowaniu, natomiast najczęstszą przyczyną wypadku jest bezkarność polegająca na tym, że policja a następnie prokuratury i sądy zawsze przypisują winę na tych którzy ponoszą śmierć albo na tych co ponoszą największe szkody w wypadkach. Uzasadniają to, że poszkodowany jechał z nadmierną prędkością i nie reagował na pojazd, który zajechał mu drogę lub w inny sposób spowodował wypadek. A celem takiego przypisywania winy na tych, którzy ponieśli śmierć w wypadkach jest pomoc zakładom ubezpieczeniowym w uchylaniu od wypłacania odszkodowania z OC. Na ustawową sumę 6 milionów euro od jednego wypadku.
To powoduje że zawodowi piraci drogowi zabijają kolejne osoby i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. Chcesz się pozbyć teściowej to siadaj w tira i wal śmiało w teściową a na pewno nie poniesiesz za to żadnej kary.
7.06.2018 22:41
Dodał(a): ~prac124 ślepoty jedne
prac124\r\nZ artykułu wynika, że 1/4 wypadków jest nie rozwiązana pod kątem przyczyny. Sakramentalne \"nie dostosowanie prędkości do warunków jazdy\" jest oficjalnym przyznaniem się policji, że nie ma pojęcia co było przyczyną wypadku bądź kolizji.
Polityka Prywatności