Jedzie facet BMW i złapał gumę. Zatrzymał się na poboczu i zmienia koło. Podjeżdża mercedes wysiada gościu i się pyta:
- Co pan robi?
- Odkręcam koło - odpowiada facet.
Ten z mercedesa bierze kamień wali w szybę i mówi:
-To ja wezmę radio
Jedzie facet swoim czerwonym Ferrari, 130 km/h. Patrzy w lusterko i widzi, że dogania go syrenka, a z jej okna wychyla sie jakis facet i wrzeszczy:
-Panie, znasz pan syrenkie?!!!
Zaklął, przycisnął gaz i przyspieszył do 150.
Syrenka znow go dogania i sytuacja sie powtarza.
Po pięciu razach przy 200 na godzinę odpuścił sobie i odpowiedział:
-Znam.
-To powiedz mi pan, jak się dwójkę wrzuca?!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Podwójne ubezpieczenie OC – jak możemy uniknąć kłopotów?

Sytuacja w której będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wydaje się absurdalna, lecz jak najbardziej ma prawo się zdarzyć. W takiej sytuacji możemy odczuwać wiele emocji, wśród których znajdziemy złość, irytację czy też brak wiary w to co się wydarzyło. Na szczęście istnieje wyjście z tej sytuacji. Jak uniknąć płacenia podwójnie za OC?

    1. Dlaczego jest możliwe posiadanie dwóch ubezpieczeń OC?

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jedno z ubezpieczeń komunikacyjnych i jako jedyne z nich jest obowiązkowe dla każdego pojazdu dopuszczonego do ruchu drogowego. Z tego powodu by ułatwić sprawę kierowcom ustalono, iż po zakończeniu umowy, która praktycznie zawsze podpisywana jest na okres 12 miesięcy, została ona automatycznie przedłużona. Jest to ułatwienie, ale może okazać się sporym problemem.

To, iż automatyczne przedłużenie umowy może być naprawdę dużym problemem wynika z tego, że gdy chcemy zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe. Wtedy bowiem czasem może się wydarzyć taka sytuacja, w której przed podpisaniem nowej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zapomnimy złożyć wypowiedzenie u poprzedniego ubezpieczyciela. Gdy ten nie otrzyma informacji o tym, że nie jesteśmy zainteresowani dalszym korzystaniem z jego usług to automatycznie przedłuży nam ubezpieczenie i będzie oczekiwał zapłaty za polisę. O tym dlaczego możliwe jest wystąpienie sytuacji, w której na jedno auto istnieją dwie umowy OC można przeczytać na przykład na stronie https://wypowiadamoc.pl/podwojne-ubezpieczenie-oc.

Podwójne ubezpieczenie OC możemy posiadać również, gdy po zakupie samochodu używanego zakupimy polisę OC w towarzystwie ubezpieczeniowym bez wypowiedzenia poprzedniej. Wtedy może się okazać, iż ubezpieczyciel po sprawdzeniu naszego doświadczenia jako kierowcy i innych danych uznał, iż musimy dopłacić byśmy mogli dalej korzystać ubezpieczenia. Wtedy możemy dowiedzieć, że ubezpieczyciel z którym umowę zawarł poprzedni właściciel oczekuje od nas zapłaty.

    1. Co zrobić gdy okaże się, że posiadamy dwa ubezpieczenia OC?

Na szczęście gdy okaże się, że na nasze auto stworzono dwie polisy OC nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, w której musimy opłacić obie. Wtedy trzeba przede wszystkim działać szybko. Najczęściej dowiadujemy się o tym, gdy zostajemy windykowani. Warto jednak regularnie sprawdzać dokumentację, by mieć pewność, że nie mamy żadnej niepożądanej umowy ubezpieczenia OC. Jest to o tyle ważne, gdyż w wypadku gdy umowa ubezpieczenia została zawarta na odległość to mamy możliwość odstąpienia od niej w ciągu 30 dni.

    1. Jak skutecznie wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC, by nie doszło do istnienia podwójnego OC?

By nie dopuścić do istnienia podwójnego OC trzeba przede wszystkim pamiętać o wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i zrobieniu tego w terminie. Sporo pomóc w tym może strona wypowiadamoc.pl. Znajdziemy tam przede wszystkim wzory wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, a także informacje jak tego dokonać w najprostszy i najszybszy sposób.

Decydując się na wypowiedzenie ubezpieczenia OC trzeba przede wszystkim odpowiednio przygotować dokument. Oczywiście ten najłatwiej pobrać jest z internetu, lecz i tak warto go sprawdzić, by mieć pewność, że zawiera on wszystkie rzeczy, które muszą znaleźć się wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia OC. W innym wypadku może okazać się, że złożone przez nas wypowiedzenie jest po prostu nieważne. Trzeba również je odpowiednio dostarczyć. Można to dokonać poprzez udanie się do siedziby ubezpieczyciela. Możliwe jest też wysłanie podpisanego skanu na pocztę elektroniczną, czy też przesłanie dokumentu pocztą bądź faksem.


data ostatniej modyfikacji: 2022-05-24 13:32:42
Komentarze
Polityka Prywatności