Żółtodziób za kółkiem
Opis osobowości:
Jest to osobnik zaraz po kursie prawa jazdy więc może to być każdy rodzaj osobowości. Zwykle po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów zamienia się w normalnego kierowcę lub przechodzi do innej kategorii z mojej listy.

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt mała prędkość,
* nieprzemyślane manewry,
* jazda bez świateł,
* kłopoty z manewrowaniem po zatłoczonym skrzyżowaniu.


Ulubione samochody:
Nie ma reguły. Najczęściej taki, jaki rodzice przeznaczają na straty.
Rzecz dzieje się w Stanach. Policjant zatrzymuje samochód na autostradzie, a w samochodzie siedzą trzy zakonnice.
Policjant mówi do prowadzącej:
- Jechała siostra za wolno.
Zakonnica:
- Przecież minimalna prędkość jest 22 mph.
- To jest autostrada i minimalna prędkość to 65 mph, a 22 to numer drogi.
Policjant patrzy jeszcze na tylne siedzenie, gdzie dwie pozostałe zakonnice cale blade telepią się ze strachu jak głupie i pyta:
- A im co się stało?
- Bo widzi pan, panie władzo... właśnie zjechałyśmy z drogi nr 125.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Dobra wypożyczalnia samochodów, czyli jaka?

Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług wypożyczalni samochodów. Z tego powodu na rynku funkcjonuje już sporo takich firm. Oferty poszczególnych przedsiębiorstw jednak różnią się między sobą, dlatego decydując się na wynajem auta, warto zapoznać się z warunkami, jakie proponują i wybrać tę firmę, która spełnia nasze oczekiwania. Istotne są również opinie jej klientów na temat współpracy z wypożyczalnią. Na co jeszcze zwrócić uwagę i jak wybrać taką firmę? Podpowiadamy.

Wypożyczalnia samochodów — różne typy umów

Wybierając wypożyczalnie samochodów, warto zastanowić się, jaki najem nas interesuje. Czy potrzebujemy pojazdu jedynie na kilka dni, czy może na dłuższy okres? Obecnie nie wszystkie tego typu firmy udostępniają auta na najem długoterminowy. Dlatego warto sprawdzić, jakie umowy proponuje przedsiębiorstwo. Najlepsze firmy oferują zarówno najem krótkoterminowy, średnioterminowy jak i długoterminowy, a przede wszystkim jego elastyczne warunki, indywidualnie ustalane z klientem.

Wypożyczalnia samochodów — szeroki wybór aut

Wypożyczalnia samochodów powinna dysponować zróżnicowaną flotą. Najlepsze przedsiębiorstwa oferują zarówno tanie w eksploatacji auta osobowe, jak i te marek premium, a także sportowe. Dzięki temu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie dobrej wypożyczalni nie może zabraknąć również propozycji dla przedsiębiorców, a więc na przykład busów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych, w tym chłodni.

Dzięki temu oferta takiej firmy jest kompleksowa i skierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale również innych przedsiębiorstw. Dodatkowo wszystkie oferowane pojazdy powinny być objęte gwarancją producenta, a także pełnym ubezpieczeniem OC, NNW i AC. Z kolei w przypadku awarii lub kolizji czy innych zdarzeń losowych z udziałem wypożyczonego pojazdów, firma powinna udostępniać auto zastępcze.

Wypożyczalnia samochodów — lokalizacja

Dobra wypożyczalnia samochodów powinna być zlokalizowana w miejscu, które umożliwi potencjalnym klientom łatwe dotarcie do siedziby. Dobrze więc jeżeli jest umiejscowiona na przykład w pobliżu lotniska lub innych portów komunikacyjnych. Dodatkowo powinna oferować możliwość zamówienia auta we wskazane przez klienta miejsce. Istotne są również ceny usług oferowanych przez wypożyczalnię samochodów. Zwłaszcza w dużych miastach powinny być one konkurencyjne. Formalności z kolei najlepiej jeżeli są zredukowane do minimum, a wszelkie zapisy w umowie odzwierciedlają stan faktyczny pojazdu.


data ostatniej modyfikacji: 2022-10-27 14:12:33
Komentarze
Polityka Prywatności