Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
- Dlaczego łysy motocyklista jedzie z rozpiętym rozporkiem?
- Żeby mieć wiatr we włosach.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Typy wycieraczek samochodowych

Sprawne wycieraczki samochodowe (przednie i tylna) są bardzo, bardzo ważne dla zapewnienia kierowcy właściwej widoczności. Zwłaszcza w sezonie jesienno - zimowym, kiedy trzeba się liczyć z dużą ilością opadów i krótszymi dniami. Jakie typy wycieraczek samochodowych można stosować w samochodach? Czym różnią się od siebie poszczególne typy wycieraczek samochodowych?

Kupując wycieraczki, kierowca samochodu koniecznie musi zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Rodzaj mocowania wycieraczki, zastosowany przez producenta samochodu - jest to podstawowy warunek przy zakupie wycieraczek samochodowych. Nie uda się zamontować w aucie wycieraczek o innym mocowaniu.

  • Długość pióra wycieraczki samochodowej - jeśli pióro wycieraczki będzie za długie, wycieraczki mogą się zderzać i wzajemnie uszkadzać. Jeśli pióro będzie za krótkie, pewna część szyby pozostanie niedoczyszczona.

Reszta leży już w gestii kierowcy.

Jakich wyborów może dokonać kierowca, chcący zakupić nowe wycieraczki do samochodu? Sprawdźmy wszystkie możliwości!

Wycieraczki samochodowe uniwersalne oraz dedykowane

 Czym się od siebie różnią?

  • Wycieraczki dedykowane mają mocowanie i długość pióra idealnie dobraną do konkretnego modelu samochodu. Nie ma problemu z ich montażem.

  • Wycieraczki uniwersalne mają długość pióra dobraną do kilkudziesięciu modeli aut. Zatem ich pióro może być o kilkanaście milimetrów krótsze bądź dłuższe w porównaniu z wycieraczkami, jakie został wyposażony przez producenta dany model samochodu. Producenci dołączają do nich adaptery, pozwalające na montaż w wielu modelach aut. Niestety dla osób, które nie są zbyt "techniczne" - montaż takiego adaptera może być małym wyzwaniem.

Rodzaje wycieraczek samochodowych pod względem zastosowanej technologii

Kierowca może wycierać spośród trzech technologii stosowanych przy produkcji wycieraczek.

  • Wycieraczki szkieletowe – technologia stosowana od kilkudziesięciu lat. W tym przypadku stosuje się metalowe ramię, zwykle z ośmioma punktami docisku gumowego pióra. W niektórych modelach wycieraczek tego typu można wymieniać samo pióro, kiedy ulegnie zużyciu. Ten typ wycieraczek stosowany jest zwykle w starszych autach osobowych oraz samochodach ciężarowych lub autobusach z racji ich większej sztywności.

Źródło: https://www.oximo.pl/wycieraczki-do-szyb/osobowe/wus/

  • Wycieraczki bezszkieletowe – w tym przypadku ramię wycieraczki (metalowy szkielet) znajduje się wewnątrz gumowego pióra. Sama wycieraczka jest aerodynamiczna, płaska, świetnie przylega do szyby i do tego lepiej wygląda. Dzięki wbudowanemu metalowego szkieletowi, całe pióro idealnie przylega do szyby, na całej długości. Montowane w nowoczesnych autach.

Źródło: https://www.oximo.pl/wycieraczki-do-szyb/osobowe/wu/

  • Wycieraczki hybrydowe – łączą w sobie wyłącznie zalety wycieraczek szkieletowych i hybrydowych. Zastosowano w nich technologię utrzymania pióra z wycieraczek szkieletowych, a także niskoprofilowe ramię, wzorowane na wycieraczkach bezszkieletowych. 

Źródło: https://www.oximo.pl/wycieraczki-do-szyb/osobowe/wuh/

A co z jakością?

Jakość ma duże znaczenie w przypadku wycieraczek. Dobre jakościowo wycieraczki samochodowe skutecznie czyszczą szybę, są wydajne, ciche i trwałe. Najtańsze wycieraczki dość szybko ulegają zużyciu, a poza tym są hałaśliwe.

Jeśli kierowca nie ma zamiaru przepłacać, a równocześnie korzystać z najnowszej technologii i jakości, może wybierać z produktów Oximo, pozycjonowanych w średniej półce cenowej. Wycieraczki samochodowe tego producenta charakteryzują się jakością, trwałością i precyzją typową dla produktów premium. Pióra gumowe z domieszką silikonu są pokryte Teflonem, dzięki czemu pracują cicho i wydajnie. 

Warto pamiętać o tym, że uszkodzone wycieraczki samochodowe (smużące, rozmazujące zanieczyszczenia, zostawiające niedoczyszczone miejsca) zdecydowanie zmniejszają bezpieczeństwo jazdy. Nawet wtedy, gdy kierowca jeździ sporadycznie i na krótkich trasach. Należy pamiętać także o wymianie tylnej wycieraczki, a nie tylko przednich. Szkoda, rysować szybę, której koszt jest niewspółmiernie wysoki do pozornych oszczędności związanych z odkładaniem wymiany zużytych wycieraczek na później. 


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-30 17:10:20
Komentarze
Polityka Prywatności