- Gdzie byłeś tak długo?
- W komisariacie. Zatrzymali mnie, za wolno jechałem.
- Od kiedy to zatrzymują za wolną jazdę?
- Radiowóz mnie dogonił...
Rok 2050. Na skrzyżowaniu zamiast sygnalizacji świetlnej stoi robot i kieruje ruchem. Co jakiś czas mówi:
- Piesi stać, samochody jechać. Samochody stać, piesi iść.
I tak na zmianę.
- Samochody stać, piesi iść. Pani w czerwonym berecie szybciej, szybciej!
Ha ha ha, nie zdążyła!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Jak korzystnie sfinansować zakup Toyoty

Rozważasz zakup samochodu marki Toyota? Dowiedz się, jak korzystnie go sfinansować. Poznaj również zalety aut tego producenta oraz najpopularniejsze modele w 2022 roku – zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm.

 Zalety samochodów marki Toyota

Toyota jest uznawana za najpopularniejszą markę samochodów osobowych na świecie. Japoński producent z sukcesami łączy swoje 90-letnie doświadczenie z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Najważniejsze zalety samochodów tej marki to:

 • dobre osiągi,

 • niska awaryjność,

 • nowoczesne technologie, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy,

 • spora różnorodność modeli,

 • łatwa dostępność części zamiennych.

Najpopularniejsze modele Toyoty

Jak pokazują dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Toyota była w 2022 roku najpopularniejszą marką zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, którzy rejestrowali pojazd na firmę.

Liczba rejestracji samochodów na dane osób fizycznych wyniosła 23 734. Najpopularniejsze okazały się następujące modele:

 • Toyota Yaris Cross (5570 egz.) – najpopularniejsze auto w tej grupie klientów spośród pojazdów wszystkich marek,

 • Toyota Yaris (5289 egz.),

 • Toyota RAV4 (3590 egz.),

 • Toyota C-HR (2835 egz.).

Japońska marka okazała się również najpopularniejsza wśród klientów instytucjonalnych. Łączna liczba rejestracji w 2022 roku wyniosła 50 128, a największym zainteresowaniem cieszyły się:

 • Toyota Corolla (18635 egz.) – najczęściej rejestrowane auto osobowe na firmę,

 • Toyota Yaris (7189 egz.),

 • Toyota RAV4 (6990 egz.).

Sposoby finansowania samochodów Toyoty

Nie musisz przeznaczać jednorazowo sporej kwoty gotówki na zakup auta osobowego. Możesz skorzystać z zewnętrznych źródeł finansowania (takich jak np. Toyota leasing), dzięki czemu unikasz zamrażania kapitału i opłacasz pojazd ze swoich bieżących przychodów – w wygodnych ratach.

Kredyt

Jeśli kupisz auto na kredyt, staniesz się jego właścicielem od razu po zawarciu umowy i zakupie pojazdu. Następnie możesz korzystać z niego w dowolny sposób. Bank uzależnia wysokość raty od wartości samochodu, naliczonego oprocentowania, stałej marży oraz dodatkowych prowizji.

Kredyt jest trudno dostępny – zwłaszcza dla osób o negatywnej lub niedługiej historii kredytowej. Aby uzyskać finansowanie, zazwyczaj trzeba wnieść wysoki wkład własny oraz zapewnić dodatkowe zabezpieczenie umowy, np. w formie poręczenia, blokady na lokacie, gwarancji odkupu czy hipoteki na nieruchomości. Z kredytem wiążą się czasochłonne i skomplikowane formalności – zwykle stosowana jest standardowa procedura weryfikacji zdolności kredytowej.

Leasing

Leasing samochodu to znacznie łatwiej dostępne źródło finansowania – zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Polega na dzierżawie pojazdu (nowego lub używanego dowolnej marki), który przez cały okres obowiązywania umowy należy do firmy leasingowej.

Najczęściej stosuje się uproszczony tryb weryfikacji wnioskodawcy, co pozwala otrzymać decyzję praktycznie od ręki – po przedstawieniu oświadczenia o przychodach lub wyciągu z rachunku bankowego. Zazwyczaj leasingodawcy wymagają niedużej opłaty wstępnej (kilkanaście procent wartości pojazdu), jednak można też zawrzeć umowę z symbolicznym lub nawet zerowym wkładem własnym.

Wysokość raty i długość umowy można dostosować do własnych potrzeb oraz możliwości spłaty. Leasing operacyjny auta osobowego powinien trwać minimum 2 lata – maksymalny okres finansowania wynosi nawet 7 lat. Niektórzy leasingodawcy zezwalają na zmianę harmonogramu i wysokości raty w trakcie leasingu. Leasingobiorca powinien korzystać z auta zgodnie z zasadami umowy. Zazwyczaj firmy leasingowe wymagają pełnego ubezpieczenia (OC, AC i NNW) oraz serwisowania pojazdu w autoryzowanych stacjach ASO. Tuning samochodu, jego udostępnienie osobie trzeciej lub wyjazd za granicę są możliwe jedynie za zgodą leasingodawcy.

Po uregulowaniu wszystkich rat i innych zobowiązań leasingobiorca może przejąć prawo własności do pojazdu. W przypadku leasingu finansowego dochodzi do tego automatycznie, natomiast leasing operacyjny wymaga wykupu na korzystnych warunkach – można również zwrócić pojazd firmie leasingowej, po czym wymienić auto na nowszy model w ramach kolejnej umowy.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy polega na dzierżawie samochodu na okres od 2 do 4 lat. Jego charakterystyczną cechą jest pełna obsługa floty uwzględniona w kwocie czynszu. Najemca opłaca stałą ratę i może korzystać z różnych usług dodatkowych, m.in. przeglądów, serwisu, wymiany opon i wycieraczek, ubezpieczenia czy systemu GPS. W odróżnieniu od leasingu nie można wykupić pojazdu na własność, a jedynie skorzystać z prawa do pierwokupu. W umowie wynajmu długoterminowego wpisany jest limit kilometrów, którego przekroczenie wiąże się z dodatkowymi opłatami.


ostatnia zmiana: 2023-06-02
Komentarze
Polityka Prywatności