Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Wyposażenie wulkanizacyjne – poznaj podnośniki, które znacznie ułatwią Ci pracę

Bez profesjonalnych podnośników trudno wyobrazić sobie warsztat samochodowy. To również stałe wyposażenie wulkanizacji. Ale podnośniki potrafią się znacząco pomiędzy sobą różnić. Poniżej przyjrzymy się poszczególnym rozwiązaniom i temu, co mają do zaoferowania.

Typy podnośników samochodowych

Podnośniki to oczywiście niezbędne wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnych. Bez nich nawet proste czynności serwisowe wymagające demontażu i montażu kół byłyby po prostu niemożliwe. Oczywiście profesjonalne urządzenia różnią się od prostych podnośników hydraulicznych, jakie zwykle podróżują z nami w bagażnikach naszych aut.

Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, ale też komfortowej i wydajnej pracy. Do dyspozycji pozostaje kilka rodzajów podnośników:

  • Lewarki (żaby): to doskonale znane wszystkim kierowcom podnośniki hydrauliczne, które też mogą znaleźć zastosowanie w profesjonalnych warsztatach. Dodatkowym udogodnieniem może być pompa nożna przyspieszająca podnoszenie. Kobyłki pozwolą natomiast na stabilne utrzymanie pojazdu w poziomie.

  • Podnośniki poduszkowe (bałwanki): podnoszenie pojazdów będzie wygodniejsze niż w przypadku żab. Bałwanki pozwolą także na podnoszenie cięższych pojazdów – niektóre modele można stosować nawet w przypadku aut o masie sięgającej 8 ton.

  • Podnośniki kolumnowe: podnoszenie pojazdów można też zautomatyzować. Dostępne są przy tym różne konstrukcje – od podnośników jednokolumnowych przez dwukolumnowe po czterokolumnowe. Różnią się maksymalnym udźwigiem, rozmiarem i funkcjonalnościami.

  • Podnośniki nożycowe umożliwiają podniesienie pojazdów na sporą wysokość. Są świetnym wyposażeniem wulkanizacji, ale dadzą również wygodny dostęp do podwozia czy innych części pojazdu wymagających prac serwisowych.

Które podnośniki powinny znaleźć się na wyposażeniu wulkanizacji?

Z profesjonalnymi serwisami opon zwykle kojarzą nam się rozbudowane podnośniki nożycowe i kolumnowe. Ale w codziennej pracy często okazuje się po prostu, że im więcej możliwości, tym lepiej. Dlatego warto sprawdzić różne elementy wyposażenia wulkanizacji dostarczane przez REDATS.

Dobrze mieć w pogotowiu żaby i bałwanki. Mogą przydać się, zwłaszcza jeśli konieczne będzie podniesienie pojazdów poza zakładem. Nie są drogie i nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc nie należy o nich zapominać.

Ważnym kryterium podczas kompletowania wyposażenia warsztatów wulkanizacyjnych jest rozmiar podnośników i ich mobilność. Również kompaktowe rozwiązania, które można z łatwością przemieszczać w obrębie zakładu, potrafią cechować się wyjątkową wytrzymałością. Nie trzeba więc rezygnować z funkcjonalności i możliwości obsługi zróżnicowanych pojazdów nawet w mniejszych przestrzeniach.

Istotną cechą jest również udźwig: do dyspozycji pozostają zarówno podnośniki projektowane z myślą o obsłudze samochodów osobowych, jak i konstrukcje zdolne do bezpiecznego i szybkiego podnoszenia cięższych oraz dłuższych pojazdów.

Kompletne wyposażenie wulkanizacji na wyciągnięcie ręki

Niezbędny sprzęt, narzędzia i zaopatrzenie wulkanizacji są teraz dostępne online. To świetny sposób na skompletowanie wszystkiego, co niezbędne do prowadzenia profesjonalnego serwisu opon. Inwestycja w sprawdzone rozwiązania pozwoli Ci działać na szerszą skalę, zwiększyć efektywność obsługi, a także bezpieczeństwo i komfort pracowników.

Warto więc postawić na kompletne wyposażenie wulkanizacji pochodzące od sprawdzonych dostawców. Zyskasz pewność, że zakład będzie idealnie przygotowany na realizację każdego zadania.


data ostatniej modyfikacji: 2024-04-05 09:08:54
Komentarze
Polityka Prywatności