Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Polski chamek za kierownicą
Opis osobowości:
Cham pospolity. Ma kłopoty z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Jego zachowanie wynika z chęci odreagowania na upokorzenia codzienności.

Główne wady i zagrożenia:

* zajeżdża drogę,
* nie przepuszcza nawet jeśli nic mu to nie szkodzi,
* wciska gaz, kiedy próbujesz go wyprzedzić, a jak zrezygnujesz - zwalnia,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* i wiele innych, które jego mały móżdżek wymyśla on-line.

Ulubione samochody:
Brudne.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Fiat – inwestor nr 1 w badania i rozwój we Włoszech

Strona www: www.fiat.pl
marka: Fiat

Analiza biura R&S wykazała, że grupa Fiat najwięcej inwestuje we Włoszech w badania i rozwój nauki. Potwierdza to biuro badawcze banku Mediobanca i dziennik ekonomiczno-finansowy Il Sole-24. Na drugim miejscu w klasyfikacji, znajduje się Fianmeccanica, grupa działalności publicznej, zajmująca się środkami transportu.

W roku 2004, Grupa Fiat, zainwestowała 1,8 miliarda euro w badania, co stanowi 3,9% obrotów przedsiębiorstwa. Większość zainwestowanej sumy pochodziła z Fiat Auto (990 milionów euro), firma ta zainwestowała 4,8% swoich obrotów. Jest to taki sam procent jaki osiągnął Nissan, i jest wyższy od wskaźnika procentowego osiągniętego w tym sektorze przez przedsiębiorstwa takie jak Volkwagen (4,3%), GM (4.1%) i DaimlerChrysler (4%).

 

Prace Grupy Fiata w sektorze badań, są prowadzone w 121 ośrodkach na terenie Włoch i zagranicą (w sumie ponad 12 tysięcy pracowników), z siedzibą główną Centrum Badawczego Fiata (Centro Ricerche Fiat CRF) w Orbassano w Turynie i w Elasis di Pomigliano w regionie Kampania.

 

W roku 2004, Centrum Badawcze Fiata, mogło się poszczycić posiadaniem w swoich zasobach 1211 patentów  (to jest o 848 więcej w porównaniu z rokiem 2000) oraz 948 złożonymi wnioskami. Ekologiczne silniki, innowacyjna budowa pojazdów, elektroniczny system kontroli podwozia, bezpieczeństwo transportu, ochrona środowiska: to najważniejsze osiągnięcia ośrodka w Orbassano. Właśnie stąd pochodzi rewolucyjny silnik multijet 1.3 i także tu, przybrał ostateczną formę równie rewolucyjny system elektronicznej kontroli zaworów, który pozwoli ograniczyć zużycie paliwa nawet o 12%.

 

W Centrum badawczym Fiata, powstał również prototyp nazwany “stop&start”, będący w stanie wyłączać i uruchamiać silnik automatycznie, w czasie postojów na światłach, w korku, przy zmniejszaniu prędkości. W fazie projektu znajdują się nowe silniki zasilane gazem, mocniejsze od obecnych, o niskim zużyciu paliwa i, co jest oczywiste, mniej szkodliwe dla środowiska.

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności