Szpaner w BMW otworzył drzwi na ulicy i nadjeżdzający samochód zawadził mu o drzwi. Facet lamentuje:
- Kurwa! Moje piękne BMW!
Podchodzi do niego przechodzień:
- Panie, co się pan tak martwisz o ten samochód? - Taki z pana materialista, przecież panu całą rękę urwało!
Szpaner drze się:
- O kurwa! Mój Rolex!
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Ogniwo paliwowe PSA Peugeot Citroën

marka: Peugeot

Jean-Martin Folz, Prezes PSA Peugeot Citroën, oraz Alain Bugat, Prezes CEA, zaprezentowali nowe ogniwo paliwowe w obecności Ministra Edukacji Narodowej, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych, Gilles`a de Robien. Ogniwo zaprojektowane w ramach przedsięwzięcia GENEPAC*, realizowanego przez PSA Peugeot Citroën we współpracy z CEA, oferuje najlepsze na świecie parametry wydajności oraz spoistości.

Celem wspólnego przedsięwięcia było zaprojektowanie i zbudowanie małego, modułowego i wydajnego ogniwa paliwowego o mocy do 80 kW, przystosowanego do wymogów technicznych samochodu.

 

Grupa PSA Peugeot Citroën postanowiła stworzyć własną jednostkę badawczą zajmującą się tą przyszłościową technologią. Jednostka, która działa w ramach ośrodka rozwojowego w Carrières sous Poissy, prowadzi badania w zakresie ogniwa paliwowego, związanych z nim technologii oraz ich zastosowań w samochodzie. Z uwagi na znaczne koszty prac grupa liczy na stopniowe, długofalowe wdrażanie ogniw paliwowych do produkcji samochodów, planując w pierwszym etapie zastosowanie nowego rozwiązania w lekkich samochodach dostawczych przeznaczonych do eksploatacji miejskiej. PSA Peugeot Citroën pracuje w tym zakresie nad oryginalnym rozwiązaniem w postaci samochodów elektrycznych, wyposażonych w urządzenie «range extender» zbudowane z ogniwa paliwowego zasilanego wodorem.

 

Przy projektowaniu, wdrażaniu i budowie ogniwa paliwowego w ramach projektu GENEPAC Agencja Energii Atomowej CEA oparła się na wytycznych określonych przez grupę PSA Peugeot Citroën, wykorzystując swoje blisko dziesięcioletnie doświadczenie w tej dziedzinie. CEA jest jedynym ośrodkiem badawczym we Francji, którego prace obejmują kompleksowo wszystkie zagadnienia związane z wykorzystaniem wodoru (produkcja, składowanie, regulacje prawne i wykorzystanie w dziedzinie transportu). W zakresie ogniw paliwowych CEA bada wszystkie procesy związane z wydajnością, starzeniem się i rozkładem ogniw, proponując na tej podstawie innowacyjne rozwiązania techniczne. Prace badawcze nad wykorzystaniem wodoru potwierdzają zaangażowanie CEA w poszukiwanie nowych technologii w dziedzinie energii (program NTE).

 

* Genepac: Generator elektryczny z ogniwem paliwowym

 


Komentarze
Polityka Prywatności