Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.
Biegnie facet w stroju sportowym, na głowie ma czepek. Widząc przechodnia pyta go:
-Jechali tendy kolrze?-pyta wycieńczony człowik.
-Tak,gdzieś pięć minut temu. A wogóle gdzie ma pan rower? - odpowiada przechodni.
-O kurcze od początku czułem ,że czegoś zapomniałem.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Wyczyny Fiata Sedici oraz Angelo d’Arrigo

marka: Fiat

Fiat Sedici oraz Angelo d’Arrigo, docierają na wysokość 4.300 m n.p.m. Lot nad najwyższymi szczytami kolejnych kontynentów naszej planety, ustanawianie światowych rekordów, badanie osiągnięć ludzkości i technologii tak wygląda globalny projekt Angelo d’Arrigo, wielokrotnego mistrza świata w lotach swobodnych na paralotni.

Ostatni wyczyn, to lot nad szczytem Aconcagua (6.963 m n.p.m.). Szczyt ten dominuje w Andach, i jest to drugi, co do wysokości, łańcuch górski na świecie. Tam właśnie, 31 grudnia 2005, Angelo d’Arrigo ustanowił nowy rekord świata w kategorii wysokości, osiągając swoją paralotnią wysokość 9.100 m. Aby dotrzeć do bazy, znajdującej się na wysokości 4.300 m, Angelo d’Arrigo, przemierzył Patagonię, region kontynentu południowoamerykańskiego, by w końcu dotrzeć do granicy Chile z Argentyną. Towarzyszył mu Fiat Sedici, nowy samochód 4x4, którego walory Angelo d’Arrigo mógł docenić w czasie treningów na najwyższym, czynnym wulkanie Europy, Etnie. Nowy model, łączy przyjemność prowadzenia samochodu kompaktowego i osiągnięcia SUV, a to dzięki nowemu systemowi 4x4, z centralnym dyferencjałem i trzema trybami pracy (2WD, AUTO oraz LOCK). I tak, wyprawa na szczyt Aconcagua, jest kolejnym etapem ambitnego projektu  Angelo d’Arrigo, w świecie przygody i natury. W roku 2001, mistrz, pokonał na paralotni pustynię Sahara, następnie, w roku 2002 dokonał pierwszego przelotu nad Syberią. I wreszcie, w roku 2004, Angelo d’Arrigo dokonuje przelotu nad najwyższym szczytem ziemi: nad Mount Everest. W ekstremalnych warunkach, jakimi był przelot nad Mount Everest i szczytami Tybetu, czy też subtropikalnymi lasami Nepalu, Angelo d’Arrigo ustanawia kolejny rekord: dociera do bazy wyprawy, usytuowanej na wysokości 5.200 m, dwoma samochodami Fiat Panda 4X4. Należy podkreślić, że dla nowego off-road, to nie tylko fakt dotarcia po raz pierwszy tak wysoko, ale, co warto zauważyć, przygotowując pojazdy do wyprawy dokonano tylko niewielkich zmian w kalibracji centralki silnika, w celu dostosowania do miejscowej benzyny. Aby dotrzeć do najbardziej znanych miejsc naszej planety, należy mieć zaufanie do pojazdów i środków transportu ziemnego biorących udział w wyprawie, które stają się najważniejszym elementem osiągnięcia zamierzonego celu. Oto dlaczego, w każdej z tych wypraw, Fiat Auto, został znakomitym partnerem, zarówno biorąc pod uwagę samochody do przewozu osób i materiałów do samej bazy, jak i wsparcie technologiczne tj. Centro Ricerche Fiat (Centrum Badawcze Fiata), testujące wszystkie materiały biorące udział w wyprawach Angelo d’Arrigo. Sam mistrz, Angelo d’Arrigo, przygotowywał się w Centrum Tuneli Aerodynamicznych i Klimatycznych w Orbassano pod Turynem, gdzie dokonywano wielu symulacji w bardzo różnych warunkach środowiskowych. Jest to idealne miejsce, gdzie od 1976 roku, Fiat Auto, prowadzi pierwsze fazy studiów swoich pojazdów: kiedyś korzystał z wyposażenia i metod eksperymentalnych, dzisiaj korzysta z najbardziej zaawansowanej techniki i symulacji cyfrowych.

 

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności