- Jechał pan z prędkością 110 km/godz. Nie przyszło panu do głowy, że może się pan zderzyć z innym samochodem?!??
- Z innym? Na chodniku?
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Cztery silniki BMW dla Politechniki Warszawskiej.

marka: BMW

BMW Polska rozpoczyna program współpracy z wiodącymi uczelniami technicznymi w Polsce. Cztery silniki BMW, przeznaczone do celów dydaktycznych, trafią na Politechnikę Warszawską.

Cztery egzemplarze silnika, zaliczanego do najbardziej nowoczesnych jednostek napędowych na świecie, wzbogacą pracownie Wydziału Transportu, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Wydziału Elektrycznego. Przekazane eksponaty to silniki oznaczone kodem N52 - benzynowe, 6-cylindrowe, rzędowe jednostki napędowe o pojemności 2996, 190kw (258 KM) / 6600, ze skrzynią korbową z kompozytu magnezowego. Silnik ten jest używany obecnie w niemal wszystkich seriach samochodów BMW, min. BMW serii 1 (BMW 130i) BMW serii 3 (BMW 330i), BMW serii 6 (BMW 630i).

Silnik magnezowy BMW – przełom w budowie silników.

BMW to lider w dziedzinie budowy innowacyjnych silników, a sześciocylindrowy silnik rzędowy od zawsze znajdował się w centrum uwagi świata motoryzacji. Jego imponujące osiągi, równomierny rozwój mocy, wydajna praca, przy zachowaniu niedużej masy silnika sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem. Sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności trzech litrów stanowi nowy standard kultury pracy, zarówno w swojej klasie, jak i ogólnie w dziedzinie budowy silników. Nie bez powodu od kilku lat jest stałym laureatem International Engine Award - nagrody nazywanej motoryzacyjnym „Oskarem”.

Postęp BMW w budowie silników to oczywiście większe osiągi i moment obrotowy, ale również wykorzystanie energii i ochrona środowiska naturalnego. Silnik sześciocylindrowy spełnia te wymagania brawurowo. W wyniku prac konstruktorów powstała najbardziej innowacyjna jednostka napędowa na świecie. Dzięki najwyższemu pojemnościowemu wskaźnikowi mocy, najlepszemu jednostkowemu obciążeniu mocy i najniższemu zużyciu paliwa silnik o symbolu N52 znacznie wyprzedza swoich konkurentów. W swojej klasie mocy jest najlżejszym silnikiem sześciocylindrowym na świecie. W celu redukcji masy silnika zastosowano nie tylko aluminium, ale również, po raz pierwszy w produkcji seryjnej, lżejszy od niego o 30% magnez, z którego powstała chłodzona wodą obudowa wału korbowego, nowa płyta podstawowa i pokrywa głowicy cylindrów. Silnik również efektywniej wykorzystuje paliwo. Zużycie paliwa w stosunku do oszczędnych poprzedników zmniejszyło się o kolejne 12%. Również w kwestii ekologii silnik ten wzorowo spełnia wymagania normy europejskiej Euro 4 lub amerykańskiej ULEV II.


Komentarze
Polityka Prywatności