Nadziany gościu przychodzi do salonu z samochodami i mówi:
-Dzieńdoberek(panie Gierek)!! Chcę kupić luksusowy samochód, ale taki, żeby mało palił.
-Służę uprzejmię.
Podchodą do pierwszego:
-Ile pali to cudo?
-12 litrów na 100 km!
-UU...
Podchodzą do drugiego:
-Ile pali??
-9 litrów na 100 km!
Podchodzą do trzeciego, a w nim gostek pucuje tapicerkę:
-A ten, ile pali??
-Trzy paczki dziennie!
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

BlueMotion - dostępna już w Polsce

marka: Volkswagen

Od 02 lutego tego roku w polskich salonach można zamawiać podstawowe modele Volkswagena w niezwykle ekologicznych i oszczędnych odmianach BlueMotion. Dostępne są już Golf Variant, Jetta oraz Passat w wersjach sedan i variant. Wkrótce do oferty dołączą Golf VI oraz Touran.

„Volkswagen już 1989 roku zaprezentował swoje pierwsze hybrydowe auto, zbudowane na bazie Golfa drugiej generacji. W bieżącym roku dziennikarze mieli okazję testować hybrydowego Touarega. Jednak technologie te są na razie nieosiągalne dla wielu kupujących ze względu na wysoką cenę. Volkswagen zdecydował się wprowadzić do oferty samochody BlueMotion. Są to niezwykle oszczędne, a zarazem tylko nieznacznie droższe odmiany najbardziej popularnych modeli zasilanych silnikami wysokoprężnymi. Przedstawiony w ubiegłym roku na paryskim salonie Golf BlueMotion szóstej generacji w momencie prezentacji był najoszczędniejszym samochodem w klasie. Oferowany obecnie Passat BlueMotion zużywa zaledwie 4,9 litra paliwa na 100 km, co pozwala przejechać bez tankowania ponad 1400 km. Wartości te przekonują do samochodów z serii BlueMotion zarówno kierowców dbających o środowisko, jak i tych którzy cenią sobie przede wszystkim niskie zużycie paliwa.

Volkswagen przykłada dużą uwagę do ochrony środowiska. Serią BlueMotion udowodnił, że troska o środowisko i przyjemność z jazdy mogą iść ze sobą w parze. Liczymy na zainteresowanie tymi samochodami klientów także w Polsce, dlatego od 2 lutego wprowadziliśmy do oferty modele BlueMotion w naszym kraju” – powiedział Karol Obiegły, dyrektor marki Volkswagen w Polsce.

Od grudnia 2008 roku podstawową jednostką wysokoprężną w Passacie jest silnik, oparty na technologii Common Rail, o pojemności dwóch litrów i mocy 81 kW/110 KM. Maksymalny moment obrotowy 250 Nm jest dostępny w szerokim zakresie prędkości obrotowych od 1.500 do 2.500 obr./min. Zużycie paliwa dla Passata w wersji sedan wynosi 5,5 litra (Passat Variant: 5,6 litra). Silnik ten może być połączony ze wszystkimi standardami wyposażenia. Cena wyjściowa dla wersji Trendline to 86.690 zł.

Na początku lutego do oferty dołączył Passat w wersji BlueMotion, wykorzystujący ten nowy silnik diesla. Samochód dodatkowo będzie wyposażony w system Start – Stop, wyjątkowo skuteczny w ruchu miejskim. Innymi nowymi rozwiązaniami technicznymi w tym najoszczędniejszym Passacie w historii są: modyfikacja przekładni, polegająca na wydłużeniu biegów, zastosowanie opon „Super-Rowi”, które charakteryzują się zmniejszonym oporem toczenia, oraz bardzo lekkie koła ze stali kształtowanej metodą Flow-Forming. Grubość materiału tych obręczy jest w niektórych miejscach znacznie zredukowana, co wpływa na zmniejszenie masy. Dzięki połączeniu tych elementów nowy Passat BlueMotion zużywa zaledwie 4,9 litra paliwa na 100 km, jest to o 0,6 litra mniej od standardowej wersji. Pozwala to tej dużej limuzynie przejechać na jednym zbiorniku ponad 1400 km. Samochód emituje tylko 128 g CO2 na kilometr.

Passat BlueMotion dostępny jest w Polsce w trzech wariantach wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Wszystkie te modele posiadają naturalnie filtr cząsteczek stałych. Cena wyjściowa Passata BlueMotion w wersji Trendline to 88.690 zł.

W ofercie dostępne są również Jetta BlueMotion oraz Golf Variant BlueMotion. Samochody  wyposażone są w silnik 1.9 TDI o mocy 105 KM z filtrem cząstek stałych. W porównaniu ze standardowymi wersjami posiadają zmodyfikowane oprogramowanie silnika, wydłużone biegi, komputer pokładowy informujący o optymalnym biegu, opony ograniczające opory toczenia oraz zmodyfikowane elementy podwozia. Zarówno Jetta jak i Golf Variant BlueMotion zużywają w cyklu mieszanym zaledwie 4,6 litra paliwa na 100 km.

Wiosną do ekologicznej rodziny Volkswagena dołączy Golf BlueMotion szóstej generacji. Samochód ten w momencie prezentacji był najoszczędniejszym w klasie. Zużywa zaledwie 3,8 litra paliwa na 100 kilometrów i jako pierwsze auto w segmencie Golfa, przekroczył magiczną granicę 4 litrów. Obniżona została także emisja dwutlenku węgla – do 99 g/km, co jest również najlepszą wartością w klasie. Golf BlueMotion będzie napędzany nowym, cichym i mocnym silnikiem z turbosprężarką i systemem Common Rail..

dodane przez Redakcja


ostatnia aktualizacja: 2009-02-03
Komentarze
Polityka Prywatności