- Na czym polega bezstresowe szkolenie kierowców?
- Kursant ma jeździć tak, żeby się instruktor nie stresował.
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Lancia Festiwalu Filmowym W Wenecji

marka: Lancia

Lancia świętuje w tym roku sto lat swojego istnienia. W ciągu wieku to motoryzacyjne przedsiębiorstwo wypracowało sobie wizerunek „firmy z klasą”, która rozsławiła włoski styl na całym świecie.

Aby uczcić tę historyczną rocznicę, Lancia postanowiła wesprzeć finansowo kino, jako główny sponsor 63. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Innowacja, oryginalne rozwiązania techniczne, wysokiej jakości materiały i wykończenia, klasa, luksus i osiągi: oto recepta na sukces Lancii, która w połączeniu z najważniejszym, kulturalnym wydarzeniem we Włoszech, podkreśla swoje zaangażowanie w propagowanie wartości “Made in Italy”.

 

Mówiąc dokładniej, Lancia udostępnia organizatorom 32 samochody, wśród nich modele Musa, Phedra i Thesis (te ostatnie w wersji dwukolorowej - bicolore, która czerpie inspirację ze słynnych, dwukolorowych modeli Flaminia). Wszystkie flagowe auta firmy są oznaczone figurką Złotego Lwa i trójkolorową flagą po bokach samochodu. Te prestiżowe auta, które najlepiej reprezentują włoską elegancję, będą towarzyszyć osobowościom i gwiazdom kina podczas przejazdów do Lido. Ponadto, w najbardziej widocznych punktach Lido, zostaną wystawione historyczne samochody Lancia, które odtworzą swego rodzaju miejsce akcji inspirowane filmem “Dolce Vita”. Przedstawiciele firmy wybrali to wspaniałe, lagunowe miasto, aby w światowej prapremierze zaprezentować Nową Ypsilon, reprezentującą teraźniejszość i przyszłość Lancii: to nieomylny znak, iż ta stuletnia marka pragnie w nadchodzących latach nieustannie wzbogacać swoją ofertę o cenne nowości w świecie motoryzacji.

 

Lancia odgrywa zatem główną rolę w Wenecji, będącej od zawsze światową stolicą szyku, piękna, stylu, a w ostatnich dniach również kina. Te same wartości należą do genetycznego dziedzictwa Lancii: kodu DNA, który odnawiał się przez 100 lat. Nie należy zapominać, iż od zawsze samochody Lancia były współbohaterami w wielu scenach, które przyczyniły się do sukcesu włoskiego kina na świecie, na zawsze definiując lata ’50 poprzez piękno, beztroskę, swobodę, poezję. Krótko mówiąc, tworząc Italian lifestyle, będący w centrum zainteresowania paparazzi podczas niezapomnianej epoki „Dolce Vita”. Tu pamięcią natychmiast trzeba wrócić do bohaterów szalonych rzymskich nocy filmów Federico Felliniego, gotowych „skraść” zdjęcia, historie i wrażenia sprzedawane gazetom. Jest koniec lat ‘50, Rzym jest stolicą kina i międzynarodowego jet-set: Via Veneto tętni życiem, szykowne lokale i luksusowe hotele są mekką aktorów i pisarzy, a wielu polityków i vipów spotyka się przy stołach modnych kawiarni. Jednym słowem - kalejdoskop języków i muzyki, zapachów i kolorów.

    

Ale lata pięćdziesiąte to także niepowtarzalny okres w historii samochodów. Wśród producentów Lancia odgrywa bezdyskusyjnie główną rolę, ze względu na klasę, elegancję i sportowy charakter swoich modeli. Nazywają się Ardea, Aurelia i Appia, i mkną po drogach Europy wyróżniając się stylem, wyrafinowaniem i zmysłowością, tak jak pierwsze gwiazdy sceny. Ponadto, w tamtych latach powszechne bogactwo nakazuje ludziom na nowo odkrywać radość życia i eksperymentować: w sztuce, projektowaniu, w telewizji i modzie. Ale to nie wszystko. Lata spod znaku „Dolce Vita” to również czas początku coraz większej popularności włoskiej mody w świecie. To właśnie wtedy narodziło się „Italian Glamour". „Dolce Vita” kojarzy się bowiem z wartościami, które wpływają na tożsamość i urok Włoch, takimi jak estetyka codziennego życia, niezwykły smak potraw i wina, fantazja, „umiejętność życia ". Lecz, przede wszystkim klasa, urok i elegancja. Ta sama włoska elegancja to podstawowa wartość filozofii Lancii, którą odnajdujemy w jej ostatnich modelach, odpowiadających na pragnienia klienta wyrafinowanego i wykształconego, który umie łączyć wartości o całkowicie przeciwnym znaczeniu, takie jak tradycja i innowacja, racjonalność i emocje, indywidualność i społeczna wrażliwość.

    

Relacje Lancii z kinem są bliskie, a ich mariaż sięga początków ubiegłego wieku. Gian Piero Brunetta, wykładowca Historii i Krytyki Kina na Uniwersytecie w Padwie, wyjaśnia: „Modele samochodów, zwłaszcza Lancia, były obecne już w pierwszym niemym kinie, dlatego mogą być uznane za magicznych pomocników w karierze wielkich gwiazd włoskiego kina. Przykładem może być dzieło Emilio Ghione, który korzystał z Lancii w swoich filmach. (to właśnie wraz z kinem) Natomiast w II połowie lat trzydziestych, w kinie tak zwanych białych telefonów (stosowanych tylko w filmach), ten typ samochodu miał z jednej strony, odzwierciedlać marzenia Włochów „powyżej progu tysiąca lirów na miesiąc”, a z drugiej, miał być miarą postępu i nowoczesności”. 

    

Ostatnio samochody Lancia były także współbohaterami filmów, cieszących się olbrzymim powodzeniem. Od lat ’50 do dzisiaj modele turyńskiego producenta pojawiały się często na ekranach. W niektórych przypadkach naznaczyły styl i ikonografię niektórych specyficznych okresów. Do okresu powojennych Włoch odnosi się seria filmów opartych na powieściach Guareschi, gdzie w „Il piccolo mondo di Don Camillo” z 1952 roku pojawia się Lancia Astura, elitarny samochód o dużych osiągach produkowany w latach ’30. W “I soliti Ignoti” z 1958 roku bohaterką jest Lancia Aurelia B10, stanowiąca po okresie wojny potwierdzenie filozofii marki, od której wywodzi się w bezpośredniej linii Aurelia B24 z otwieranym dachem. Ta ostatnia to bohaterka filmu “Il sorpasso” z 1962 roku w reżyserii Dino Risi, w którym zagrali Catherine Spaak, Vittorio Gassman i Jean-Louis Trintignant; model ten był od tego czasu najbardziej popularnym samochodem we włoskim kinie. Doskonałego wyboru dokonał również Claude’a Lelouch, gdy postanowił, aby w filmie „Mężczyzna i Kobieta” z 1966 roku zagrała sportowa Flavia Coupè w wersji ”wyścigowej”. W jego mniej znanym obrazie z 1986 „Mężczyzna i Kobieta 20 lat później” pojawił się model Lancia Thema. W filmach o tematyce przedwojennej pojawiają się samochody z tamtych czasów, ale najistotniejszy jest fakt, że w kinie marka utożsamiana jest z najlepszymi modelami z danego okresu. Tak było w przypadku Lancii Artena w filmie „Mussolini ultimo atto” z 1974 roku.

    

W najbardziej eklektycznym obrazie filmowym, takim jak, proponowany w 1975 roku przez Dario Argento “Profondo Rosso” [Głęboka czerwień], Lancia pojawia się z Fulvią Coupè, awangardowym modelem pod względem błyskotliwych osiągów, elegancji i starannych wykończeń.

    

Ekranowy hołd dla tradycji samochodów Lancia oddał film „Herbie goes to Monte Carlo” z 1977 roku, w którym dwie Lancie - Scorpion i Stratos - wybrano spośród wielu samochodów, by towarzyszyły Herbiemu.  

    

Alain Delon w „Pour la peau d’un flic” z 1981 roku zasiada za kierownicą Lancii Delta, wybranej właśnie modelem roku, która w kolejnych wersjach ze stałym napędem osiągnie niepokonany do tej pory rekord, wygrywając sześć kolejnych Mistrzostw Świata Rally od 1987 do 1992 roku.

    

Ostatnio, Lancia Ypsilon była bohaterką krótkometrażowego obrazu “Affinità elettive” (2003) nakręconego przez Gabriele Muccino, w którym zagrały Nicoletta Romanoff i Milena Mancini. Lancia Thesis „zagrała” natomiast w oryginalnym filmie krótkometrażowym „The Call” (2006) Antoine’a Fuqua, wraz z którym marka Pirelli zadebiutowała w kinie. Flagowa, potężna i cicha limuzyna Lancii wiozła egzorcystę (Johna Malkovicha) na spotkanie ze Złem. Wyrzeźbione linie Thesis i ponure budynki stolicy komponują się z gotycką i przygnębiającą atmosferą miasta. Ulicami nocnego, przytłaczającego Rzymu płynie tajemnicza i dostojna limuzyna, doskonały środek wyrazu dla jej ważnego pasażera, który jest tajemniczym człowiekiem z Watykanu. Pirelli i Lancia razem, nie tylko dlatego, że opony Pirelli PZEROROSSO 18” są pierwszym wyposażeniem Thesis, lecz także dlatego, że są to dwie włoskie firmy o długiej historii, które charakteryzowały ewolucję samochodu i włoskiego stylu w świecie.


Komentarze
Polityka Prywatności