Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.
Ostatnie słowa pasażera samochodu:
- Jedź, prawa wolna.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Technologia komunikacji auto-kierowca

marka: Seat

Podczas trwającego w dniach 8-12 października w Londynie kongresu ITS (Intelligent Transportation Systems – „inteligentne systemy transportowe”) SEAT prezentuje model Leon wyposażony w najnowszą przełomową technologię opracowaną przez firmę SEAT w ramach badań nad nowymi formami interakcji między kierowcą a pojazdem.

Prototyp urządzenia powstał po 2 i pół roku prac prowadzonych w Centrum Technicznym SEAT w ramach projektu Unii Europejskiej AIDE (Adaptative Integrated Driver-Vehicle Interface – „adaptacyjny zintegrowany interfejs kierowca-pojazd”). Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy dzięki wykorzystaniu informacji generowanych automatycznie przez pojazd dotyczących otoczenia, pojazdu oraz kierowcy. Samochód wyposażony w taki inteligentny system może sam podejmować decyzje wpływające na bezpieczeństwo jazdy.

 

Oto kilka przykładów możliwości, jakimi dysponuje prototypowy Leon:

     Kiedy kierowca odrywa wzrok od jezdni, a pojazd wykryje zagrożenie, na desce rozdzielczej zapala się ostrzegawcza kontrolka i włącza się alarm dźwiękowy.

     Pojazd włącza alarm dźwiękowy i uruchamia wibracje kierownicy w razie wykrycia, że kierowca zasypia.

     Pojazd rozpoznaje jazdę po rondzie. Telefon zamontowany w samochodzie przyjmuje wówczas połączenia przychodzące, ale zawiesza je do chwili, aż pojazd opuści rondo.

 

To tylko niektóre z funkcji dostępnych w prototypie prezentowanym przez firmę SEAT w Londynie. Funkcje te realizowane są na podstawie sygnałów z czujników obserwujących ruch oczu kierowcy i częstotliwość mrugania, radaru wykrywającego przeszkody i GPS oraz za pomocą specjalnej sieci komunikacyjnej.

 

Centrum Techniczne SEAT opracowało także nowe rozwiązania w zakresie interakcji kierowcy z pojazdem, takie jak panel sterowania na kierownicy zapewniający dostęp do większości ustawień. Poszczególnymi funkcjami można także sterować za pomocą poleceń wydawanych głosem.

  

Informacje o marce

SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy - do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość - swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.

 


Komentarze
Polityka Prywatności