Polski chamek za kierownicą
Opis osobowości:
Cham pospolity. Ma kłopoty z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Jego zachowanie wynika z chęci odreagowania na upokorzenia codzienności.

Główne wady i zagrożenia:

* zajeżdża drogę,
* nie przepuszcza nawet jeśli nic mu to nie szkodzi,
* wciska gaz, kiedy próbujesz go wyprzedzić, a jak zrezygnujesz - zwalnia,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* i wiele innych, które jego mały móżdżek wymyśla on-line.

Ulubione samochody:
Brudne.
- Dlaczego łysy motocyklista jedzie z rozpiętym rozporkiem?
- Żeby mieć wiatr we włosach.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Technologia komunikacji auto-kierowca

marka: Seat

Podczas trwającego w dniach 8-12 października w Londynie kongresu ITS (Intelligent Transportation Systems – „inteligentne systemy transportowe”) SEAT prezentuje model Leon wyposażony w najnowszą przełomową technologię opracowaną przez firmę SEAT w ramach badań nad nowymi formami interakcji między kierowcą a pojazdem.

Prototyp urządzenia powstał po 2 i pół roku prac prowadzonych w Centrum Technicznym SEAT w ramach projektu Unii Europejskiej AIDE (Adaptative Integrated Driver-Vehicle Interface – „adaptacyjny zintegrowany interfejs kierowca-pojazd”). Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy dzięki wykorzystaniu informacji generowanych automatycznie przez pojazd dotyczących otoczenia, pojazdu oraz kierowcy. Samochód wyposażony w taki inteligentny system może sam podejmować decyzje wpływające na bezpieczeństwo jazdy.

 

Oto kilka przykładów możliwości, jakimi dysponuje prototypowy Leon:

     Kiedy kierowca odrywa wzrok od jezdni, a pojazd wykryje zagrożenie, na desce rozdzielczej zapala się ostrzegawcza kontrolka i włącza się alarm dźwiękowy.

     Pojazd włącza alarm dźwiękowy i uruchamia wibracje kierownicy w razie wykrycia, że kierowca zasypia.

     Pojazd rozpoznaje jazdę po rondzie. Telefon zamontowany w samochodzie przyjmuje wówczas połączenia przychodzące, ale zawiesza je do chwili, aż pojazd opuści rondo.

 

To tylko niektóre z funkcji dostępnych w prototypie prezentowanym przez firmę SEAT w Londynie. Funkcje te realizowane są na podstawie sygnałów z czujników obserwujących ruch oczu kierowcy i częstotliwość mrugania, radaru wykrywającego przeszkody i GPS oraz za pomocą specjalnej sieci komunikacyjnej.

 

Centrum Techniczne SEAT opracowało także nowe rozwiązania w zakresie interakcji kierowcy z pojazdem, takie jak panel sterowania na kierownicy zapewniający dostęp do większości ustawień. Poszczególnymi funkcjami można także sterować za pomocą poleceń wydawanych głosem.

  

Informacje o marce

SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy - do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość - swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.

 


Komentarze
Polityka Prywatności