Facetowi zepsuł się trabant. Łapie stopa i zatrzymuje się gość w BMW:
- Ja pana będę holował ale jak będę za szybko jechał to niech pan włączy lewy kierunkowskaz.
Gość się zgodził. Jadą i jadą, aż tu nagle obydwóch wyprzedza drugie BMW i przez szybę drwi z kierowcy pierwszej beemki, że tak wolno jedzie. Facet wkurzony przyspiesza.
Mija go następne BMW i cała sytuacja się powtarza. Facet już konkretnie wkurzony jedzie, gaz do dechy i dogania tamte BMW. Kierowca trabanta oczywiście zaczął mrugać kierunkowskazem. Całą sytuację widzi dwoch policjantow:
- Józek widzisz to co ja?
- No trzy beemki i trabant będzie je wyprzedzał.
Sixa za kółkiem
Opis osobowości:
Żeńska odmiana Żółtodzioba. Przedstawicielki tej grupy najczęściej w prostej linii przechodzą do grupy nr 4. Jeśli uda się im wyjść poza moją listę -proszę o kontakt listowny celem złożenia osobistych gratulacji

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt mała prędkość,
* bezsensowne manewry,
* jazda bez świateł,
* kłopoty z manewrowaniem po zatłoczonym skrzyżowaniu,
* hamowanie na zakręcie, etc.


Ulubione samochody:
Małe, ponieważ zbyt odległe fragmenty mogłyby zostać zapomniane podczas parkowania lub zakręcania.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Rodzina FSI coraz większa

marka: Audi

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu odbyła się światowa premiera dwóch nowych silników Audi: 2.8 FSI z systemem Audi valvelift oraz 1.8 TFSI. 2.8 FSI pozwala na dynamiczną jazdę przy mniejszym zużyciu paliwa. 1.8 TFSI gwarantuje doskonałe osiągi i optymalny komfort jazdy.

2.8 FSI
Pod koniec roku na rynek wejdzie nowy, 6-cylindrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2.8 litra. Montowany będzie w Audi A6. Jednostka o mocy 154 kW (210 KM) i momencie obrotowym 280 Nm dostępnym w zakresie od 3.000 do 5.000 obr./min, wyposażona została w nowatorski układ sterowania zaworami, system Audi valvelift.

W tradycyjnych układach wał korbowy w połączeniu z paskiem zębatym, wałkami rozrządu i krzywkami steruje zaworami ssącymi i wydechowymi odpowiedzialnymi za dostarczanie i odpowiednie sprężanie paliwa w cylindrach. Idealne zsynchronizowanie otwarcia i zamknięcia zaworów jest niezbędne dla prawidłowej pracy silnika. W ramach systemu valvelift wprowadzone zostały pewne modyfikacje. Zróżnicowano m.in. rozmiary krzywek, dzięki czemu układ rozrządu steruje nie tylko momentem i czasem, ale także stopniem otwarcia zaworów. W zależności od sytuacji zmienia się kąt natarcia krzywek, dzięki czemu w krótkim okresie czasu do cylindrów dostarczana jest odpowiednia ilość paliwa. Takie rozwiązaniu pozwala uzyskać odpowiednią moc, wpływa także na obniżenie spalania o 10%. Najnowszy 2.8 FSI zadowala się 8,7 l benzyny na 100 km.

1.8 TFSI
Silnik 1.8 TFSI o mocy 118 kW (160 KM) łączy w sobie zalety bezpośredniego wtrysku benzyny i turbodoładowania, dzięki czemu gwarantuje optymalne osiągi oraz doskonałą dynamikę jazdy przy zredukowanym poziomie zużycia paliwa.

Koncepcja FSI z turbodoładowaniem sprawdziła się już w jednostce TFSI o pojemności 2,0 l. Wraz z jednostką 1.8 wprowadzono kilka modyfikacji. Zwiększono do 150 bar wysokość ciśnienia, pod jakim paliwo wtryskiwane jest do komory spalania. Zaprojektowano także nowe wtryskiwacze, dzięki którym powstaje jednorodna mieszanka. Zoptymalizowano turbosprężarkę. Wprowadzono ponadto nowy układ rozrządu. Dzięki temu maksymalny moment obrotowy 250 Nm dostępny jest w bardzo szerokim zakresie obrotów od 1.500 do 4.200 obr./min.

1.8 TFSI będzie montowany w Audi A3 wraz z 6-biegową skrzynią biegów lub opcjonalnie z automatyczną przekładnią S tronic. Auto z takim z silnikiem na odcinku od 0 do 100 km osiąga przyspieszenie w granicach 7,8 s. Poziom zużycia paliwa wynosi natomiast 7,3 l / 100 km.

Komentarze
Polityka Prywatności