Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.
Jedzie facet swoim czerwonym Ferrari, 130 km/h. Patrzy w lusterko i widzi, że dogania go syrenka, a z jej okna wychyla sie jakis facet i wrzeszczy:
-Panie, znasz pan syrenkie?!!!
Zaklął, przycisnął gaz i przyspieszył do 150.
Syrenka znow go dogania i sytuacja sie powtarza.
Po pięciu razach przy 200 na godzinę odpuścił sobie i odpowiedział:
-Znam.
-To powiedz mi pan, jak się dwójkę wrzuca?!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy silnik 1.8 TFSI w Audi A3

marka: Audi

Już wkrótce będzie można zamawiać Audi A3 i Audi A3 Sportback z nowym, niezwykle nowoczesnym czterocylindrowym silnikiem FSI o pojemności 1,8 litra i z turbodoładowaniem.

Koncepcja TFSI łączy w sobie zalety bezpośredniego wtrysku benzyny i turbodoładowania. Dzięki tej nowoczesnej technologii udało się uzyskać większą moc i lepszą dynamikę przy zmniejszonym zużyciu paliwa i mniejszej emisji spalin. Swoją mocą 118 kW / 160 KM oraz wysokim maksymalnym momentem obrotowym 250 Nm silnik ten pozwala kierowcom poczuć przyjemność sportowej jazdy.

Możliwości technologii FSI z turbodoładowaniem inżynierowie Audi udowodnili nie tylko na torach wyścigowych na całym świecie, lecz także w cieszącym się wielkim uznaniem silniku 2.0 TFSI. Dla nowego 1.8 TFSI koncepcja ta została konsekwentnie udoskonalona. Zwiększone do 150 bar ciśnienie wtrysku
i sześciootworowe dysze wtryskowe zapewniają tworzenie bardzo homogenicznej mieszanki i niezwykle skuteczne spalanie.

Zintegrowana turbosprężarka i nowy układ sterowania silnikiem zapewniają jeszcze lepszą reakcję na pedał gazu oraz bardziej harmoniczny rozwój momentu obrotowego. Maksymalny moment obrotowy 250 Nm jest dostępny w bardzo szerokim zakresie prędkości obrotowych już od 1.500 do 4.200 obr./min. Ten nowy silnik podstawowy charakteryzuje się dużą kulturą pracy i niewielkimi wibracjami. Dzięki temu 1,8 TFSI wytycza nowe standardy w swojej klasie nie tylko w kwestii mocy i momentu obrotowego, lecz także w dziedzinie akustyki.

Ta nowa, innowacyjna jednostka napędowa będzie dostępna początkowo dla A3 i A3 Sportback zarówno w połączeniu z sześciobiegową przekładnią mechaniczną, jak i opcjonalnie z S tronic – dwusprzęgłową przekładnią pozwalającą na błyskawiczną zmianę przełożenia bez wyczuwalnych przerw w sile ciągu.

Prędkością maksymalną 220 km/h i przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 7,8 sekund silnik 1.8 TFSI w trójdrzwiowym A3 z S tronic gwarantuje wyjątkowe osiągi.
A3 z manualną skrzynią biegów spala średnio tylko 7,3 l/100 km.

Samochody z silnikiem 1,8 TFSI będą dostępne od lutego 2007 roku.

Komentarze
Polityka Prywatności