- Dlaczego łysy motocyklista jedzie z rozpiętym rozporkiem?
- Żeby mieć wiatr we włosach.
Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Supersamochód Jaguara wyprzedza Bugatti Veyron

marka: Jaguar

Jaguar zaprezentował w Paryżu koncept elektrycznego supersamochodu z napędem na cztery koła C-X75 DRIVE CONCEPT.

C-X75, który został zaprojektowany z okazji 75-lecia marki jest wskazaniem kierunku przyszłościowych działań Jaguara i obietnicą tworzenia pięknych, szybkich samochodów napędzanych alternatywnymi źródłami energii.

"C-X75 jest hołdem dla ludzi, którzy tworzyli historię Jaguara, projektując modele, które stały się ikonami motoryzacji. Samochody koncepcyjne są prezentacją technologii przyszłości, ale także gwarancją, że nasza reputacja producenta zaawansowanych technologicznie samochodów będzie funkcjonować przez kolejne 75 lat i dalej" – powiedział Mike O'Driscoll, Dyrektor Zarządzający Jaguar Cars.

Aerodynamika zawsze odgrywała dużą rolę w projektowaniu Jaguarów, a projektant Malcolm Sayer doprowadził je do formy sztuki w samochodach takich jak XJ13, prototypie, z którego C-X75 czerpie inspirację. Zaawansowane funkcje konstrukcyjne, takie jak przełomowy system aktywnej aerodynamiki i napędu pozwoliły stworzyć elegancką, lekką sylwetkę, która oferuje stabilność oraz doskonałe trzymanie drogi przy bardzo dużych prędkościach.
C-X75 jest napędzany czterema w pełni elektrycznymi silnikami, dzięki czemu ma zerową emisję spalin z rury wydechowej. 6-godzinne ładowanie umożliwia mu pokonanie dystansu do 110 km. Jaguar C-X75 poza czterema elektrycznymi silnikami, ma także dwie turbiny – każdą o mocy 96 KM – spalające naturalny gaz, olej napędowy, biopaliwo lub LPG. Turbiny służą jako generatory, gdy baterie do silników stracą moc i wydłużają zasięg samochodu do 900 km.

Ale nie zasięg jest tu najistotniejszy. Każdy silnik waży zaledwie 50 kg, ale produkuje 145kW (195 KM) mocy i zadziwiający łączny moment obrotowy 1600 Nm i moc aż 780 KM. Supersamochód Jaguara rozpędza się od 0 do 100 km/h w jedyne 3,4 sekundy, a 300 km/h osiąga w 15,7 sekundy, czyli aż o 1,2 sekundy szybciej niż Bugatti Veyron!

Więcej informacji na www.jaguar.pl


data ostatniej modyfikacji: 2010-10-06 18:46:02
Komentarze
Polityka Prywatności