Komisja zadaje pytanie:
- Proszę nam opisać pracę silnika.
-Brrrruuum, bruuum, wrrrryyy...
- Na czym polega bezstresowe szkolenie kierowców?
- Kursant ma jeździć tak, żeby się instruktor nie stresował.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Jaguar inwestuje w nowe technologie

marka: Jaguar

Tegoroczne Targi Motoryzacyjne w Paryżu 2010 zakończyły się w niedzielę 17 października. Według organizatora pojawiło się około 1,5 miliona zwiedzających. W tym roku swoje produkty zaprezentowało aż 306 wystawców z 20 krajów świata.

Koncerny samochodowe przygotowały wiele premier i koncepcyjnych modeli. Dużą niespodziankę dla wszystkich obecnych w Paryżu przygotował Jaguar.

Z okazji obchodzonych w tym roku 75. urodzin marki Jaguar zaprezentował koncepcyjny model C-X75 z elektrycznym napędem na cztery koła. Brytyjski producent znany z tworzenia luksusowych aut zaskoczył obserwatorów swoją ekologiczną koncepcją supersamochodu. Nowy C-X75 wskazuje kierunek przyszłościowych działań marki i potwierdza, że Jaguar zgodnie ze swoją tradycją będzie nadal tworzył piękne, szybkie samochody, teraz dodatkowo napędzane alternatywnymi źródłami energii.

„Jaguar dokonał rzeczy, która dla wielu wydawała się niemożliwa. Wyprodukował samochód ekologiczny, który jednocześnie jest piękny i bardzo szybki. C-X75 reprezentuje wszystkie cechy prawdziwego Jaguara – pewność siebie i grację połączoną z energią oraz dynamizmem supersamochodu” – powiedział Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover.

Jaguar C-X75 redefiniuje pojęcie samochodu ekologicznego. Jest pojazdem wykorzystującym alternatywne źródła energii, a mimo to może osiągać bardzo wysokie prędkości. Cztery elektryczne silniki – po jednym na każde koło – wspierane przez dwie turbiny, oferują łączną moc 780 KM i 1600 Nm. Jaguar przyspiesza do 300 km/h w 15,7 sekundy – o 1,2 sekundy szybciej niż Bugatti Veyron.
„C-X75 to idealny samochód pod wieloma względami – wygląda atrakcyjnie, jest bardzo szybki, a do tego ma ekologiczne silniki. Jest dowodem, że legendarna brytyjska marka nie stoi w miejscu i nieustannie pracuje nad tworzeniem i udoskonalaniem swoich wyjątkowych aut. Plany Jaguara przewidują w najbliższych latach inwestycje w rozwój technologiczny miliarda funtów oraz w niedługim czasie – wprowadzenie nowego modelu” – powiedział Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover.
Zaproponowana linia projektowa zastosowana przy tworzeniu C-X75 nawiązuje do legendarnych modeli Jaguara z lat pięćdziesiątych – C-Type i D-Type oraz niepowtarzalnego XJ13, prototypu Le Mans z 1966 roku, którego Dyrektor Projektowy Jaguara Ian Callum określa jako „prawdopodobnie najpiękniejszy samochód wszech czasów”. Zaawansowane funkcje konstrukcyjne wykorzystane przy jego budowie, takie jak przełomowy system aktywnej aerodynamiki i napędu pozwoliły stworzyć elegancką, lekką sylwetkę, która oferuje stabilność oraz doskonałe trzymanie drogi przy bardzo dużych prędkościach.
Więcej informacji na www.jaguar.pl


data ostatniej modyfikacji: 2010-10-22 19:52:11
Komentarze
Polityka Prywatności