Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Nie pamiętam dokładnie okoliczności wypadku, ponieważ byłem kompletnie pijany. W celu uzyskania dalszych szczegółów proszę zwracać się do policji.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Jaguar inwestuje w nowe technologie

marka: Jaguar

Tegoroczne Targi Motoryzacyjne w Paryżu 2010 zakończyły się w niedzielę 17 października. Według organizatora pojawiło się około 1,5 miliona zwiedzających. W tym roku swoje produkty zaprezentowało aż 306 wystawców z 20 krajów świata.

Koncerny samochodowe przygotowały wiele premier i koncepcyjnych modeli. Dużą niespodziankę dla wszystkich obecnych w Paryżu przygotował Jaguar.

Z okazji obchodzonych w tym roku 75. urodzin marki Jaguar zaprezentował koncepcyjny model C-X75 z elektrycznym napędem na cztery koła. Brytyjski producent znany z tworzenia luksusowych aut zaskoczył obserwatorów swoją ekologiczną koncepcją supersamochodu. Nowy C-X75 wskazuje kierunek przyszłościowych działań marki i potwierdza, że Jaguar zgodnie ze swoją tradycją będzie nadal tworzył piękne, szybkie samochody, teraz dodatkowo napędzane alternatywnymi źródłami energii.

„Jaguar dokonał rzeczy, która dla wielu wydawała się niemożliwa. Wyprodukował samochód ekologiczny, który jednocześnie jest piękny i bardzo szybki. C-X75 reprezentuje wszystkie cechy prawdziwego Jaguara – pewność siebie i grację połączoną z energią oraz dynamizmem supersamochodu” – powiedział Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover.

Jaguar C-X75 redefiniuje pojęcie samochodu ekologicznego. Jest pojazdem wykorzystującym alternatywne źródła energii, a mimo to może osiągać bardzo wysokie prędkości. Cztery elektryczne silniki – po jednym na każde koło – wspierane przez dwie turbiny, oferują łączną moc 780 KM i 1600 Nm. Jaguar przyspiesza do 300 km/h w 15,7 sekundy – o 1,2 sekundy szybciej niż Bugatti Veyron.
„C-X75 to idealny samochód pod wieloma względami – wygląda atrakcyjnie, jest bardzo szybki, a do tego ma ekologiczne silniki. Jest dowodem, że legendarna brytyjska marka nie stoi w miejscu i nieustannie pracuje nad tworzeniem i udoskonalaniem swoich wyjątkowych aut. Plany Jaguara przewidują w najbliższych latach inwestycje w rozwój technologiczny miliarda funtów oraz w niedługim czasie – wprowadzenie nowego modelu” – powiedział Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover.
Zaproponowana linia projektowa zastosowana przy tworzeniu C-X75 nawiązuje do legendarnych modeli Jaguara z lat pięćdziesiątych – C-Type i D-Type oraz niepowtarzalnego XJ13, prototypu Le Mans z 1966 roku, którego Dyrektor Projektowy Jaguara Ian Callum określa jako „prawdopodobnie najpiękniejszy samochód wszech czasów”. Zaawansowane funkcje konstrukcyjne wykorzystane przy jego budowie, takie jak przełomowy system aktywnej aerodynamiki i napędu pozwoliły stworzyć elegancką, lekką sylwetkę, która oferuje stabilność oraz doskonałe trzymanie drogi przy bardzo dużych prędkościach.
Więcej informacji na www.jaguar.pl


ostatnia zmiana: 2010-10-22
Komentarze
Polityka Prywatności