Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Niemiec, Anglik i Polak dostaną 1.000.000 pln. jeśli przejadą przez rój komarów bez ukąszenia.
1. Niemiec jedzie mercem 300 km/h - ugryzł go komar.
2. Anglik jedzie Astonem Martinem 330 km/h - ugryzł go komar.
3. Polak jedzie "komarkiem" 25 km/h, a przywódca komarów:
- Stać to nasz!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy Peugeot 308

marka: Peugeot

Nowy Peugeot 308 to unowocześniona stylistyka, innowacyjna technologia mikro-hybrydowa e-HDI, zoptymalizowane zużycie paliwa oraz emisja CO2 na poziomie 98 g/km.

Nowe linie nadwozia Peugeot 308 wpisują się subtelnie w aktualne trendy stylistyczne Marki. Styl wszystkich trzech wersji nadwoziowych (hatchbacka, CC i SW) prezentuje teraz bardziej „techniczną” formę elegancji, a obramowania przednich świateł przeciwmgielnych wykonane są w technologii LED. 308 jest pełne dynamiki i pasji, co stanowi jego cechy genetyczne. Teraz zostały one dodatkowo podkreślone poprzez wyraziste reflektory ksenonowe z osłoną w kolorze tytanu. Swoje trzy grosze dorzuca tutaj odmiana GTi o wyjątkowym, sportowym charakterze.

Nowy Peugeot 308 został stworzony nie tylko po to, by dostarczać jak najwięcej przyjemności z jazdy, ale także po to, by stać się wzorem pod względem ekologii. 308, podobnie jak jego większy brat, czyli model 508, korzysta z innowacyjnej technologii mikrohybrydowej e-HDi, najnowszej wersji systemu Start & Stop oraz silnika 1,6 HDi FAP, rozwijającego moc 112 KM i spełniającego normę czystości spalin Euro 5. Rozwiązania te dostępne są już w podstawowej wersji nowego modelu, wyposażonej w zautomatyzowaną przekładnię ręczną oraz (po raz pierwszy) w odmianach z przekładnią manualną.

Zastosowanie technologii mikrohybrydowej nie jest jedynym rozwiązaniem wpływającym na redukcję emisji CO2. Konstruktorzy zoptymalizowali wszystko, co ma wpływ na zużycie paliwa:
  • średnio o 25 kg obniżyli masę samochodu,
  • wprowadzili 16-calowe koła z oponami o bardzo niskich oporach toczenia,
  • zoptymalizowali silniki, stosując w nich najnowsze rozwiązania (VTi, THP, HDi Euro 5),
  • zmniejszyli współczynnik oporu powietrza Cx do 0,28 dla najbardziej oszczędnej wersji, co jest rekordowo niską wartością wśród samochodów tej klasy.
Poziom zużycia paliwa Peugeot 308 wyznacza nowe standardy: emisja CO2 wynosząca 98 g/km dla modelu 308 hatchback z silnikiem 1,6 e-HDi FAP 112 KM i z przekładnią manualną BMP6 to nowy rekord w tej klasie (ma on zostać zatwierdzony latem 2011; 104 g/km CO2 jest potwierdzone w momencie premiery).
W 308 dostępne są 4 silniki benzynowe o mocach od 98 KM do 200 KM (w wersji GTi) oraz 4 silniki Diesla, rozwijające moc od 92 KM do 163 KM. Wszystkie zostały zoptymalizowane pod kątem ekonomii. W rezultacie już podstawowa wersja samochodu – 308 hatchback z silnikiem 1,6 HDi FAP o mocy 92 KM i przekładnią manualną – jest bardzo konkurencyjna pod względem zużycia paliwa i emisji CO2, wynoszącej jedynie 110 g/km.

Trzy wersje mają emisję CO2 niższą lub równą 110 g/km, w tym wersja będąca sercem gamy, 308 hatchback z silnikiem 1,6 HDi FAP o mocy 92 KM i przekładnią manualną.

Premiera nowego Peugeot 308 miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu bieżącego roku, a w europejskich salonach sprzedaży samochód pojawi się w kwietniu 2011 roku (w Polsce w czerwcu). Model ma kontynuować sukcesy odnoszone przez auta z rodziny 308, które od swojej premiery we wrześniu 2007 roku znalazły łącznie niemal 900 tysięcy nabywców.


ostatnia zmiana: 2011-04-18
Komentarze
Polityka Prywatności