Jedzie facet maluchem, wystraszony, że mu się zaraz "samochod" rozleci, a z naprzeciwka w BMW zasuwa czterech dresów. Jadą, muza na maksa, łokcie za oknami.
I nagle.. BUUUM: zderzyli się.
Maluch cały zdezelowany, a w BMWicy tylko zderzak zarysowany. Wyskakują dresy i lecą do kierowcy malucha, wrzeszcząc:
- Ty h..., poj....o cię, zobacz, co zrobiłeś, zaraz ci wp....olimy!!!
- Panowie, ale ja nie mam żadnych szans, was jest czterech... - jęczy kierowca malucha.
Dresy zaczęli się naradzać. Po chwili jeden z nich odwraca się i mówi:
- Dobra, Buła i Bazyl są z tobą.
Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Koncepcyjny Jaguar C-X16 nowym wyznacznikiem samochodu sportowego

marka: Jaguar

Jaguar C-X16 to współczesna interpretacja samochodu sportowego, w którym połączono uwodzicielski design z nowoczesnymi metodami konstrukcyjnymi i innowacyjnym napędem hybrydowym.

Ten koncept oddaje istotę marki Jaguar – nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie. Premierowy pokaz modelu odbędzie się 13 września podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.
Projektując koncepcyjne samochody marka Jaguar mocno wybiega w przyszłość, dlatego C-X16 jest symbolem nowego rozdziału w historii motoryzacji. Nowy koncept zainspirowany jest postępem w dziedzinie projektowania, inżynierii i technologii.

„Samochody marki Jaguar zawsze się wyróżniały. Z nowym C-X16 idziemy jeszcze dalej w dziedzinie projektowania, tworząc niezwykle wydajny samochód, który jest ucieleśnieniem idei Jaguara przyszłości” – powiedział Ian Callum, Design Director marki Jaguar, który nadzorował zespół projektowy pracujący nad nowym C-X16.
C-X16 łączy w sobie piękno i wydajność z najnowocześniejszą technologią hybrydową. Pod maską kryje się 3,0-litrowy silnik benzynowy V6 nowej generacji o mocy 380 KM i momencie obrotowym 450 Nm, który posiada m.in.: najnowszą technologię wtrysku bezpośredniego. Uzupełnieniem V6 jest elektryczny silnik o mocy 95 KM z  momentem obrotowym 235 Nm, którego głównym zadaniem jest wspomaganie silnika benzynowego i zmniejszanie zużycia paliwa. Hybrydowy system doładowania inspirowany Formułą 1, a uruchamiany jest za pomocą zamontowanego w kierownicy przycisku "push to pass”.

Jaguar C-X16 to kwintesencja dwumiejscowego samochodu sportowego. Napęd na tylną oś, ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów, zasilanie z 1.6 kWh akumulatorów litowo-jonowych, zamontowanych za tylnymi siedzeniami, dają idealne rozłożenie masy 50:50. W celu poprawienia aerodynamiki, aluminiowe uchwyty przy drzwiach zostały zintegrowane z nadwoziem, a zamiast zbędnych spojlerów zastosowano subtelny splitter z przodu i tylny dyfuzor.

Aluminiowe nadwozie i podwozie oraz liczne elementy wykonane z włókna węglowego sprawiają, że samochód jest lżejszy o ok. 60 kg od najlżejszego Jaguara XK. Wymiary: 4,445 mm długości, 2,048 mm szerokości i 1,297 mm wysokości oraz rozstaw osi 2,622 mm sprawiają, że C-X16 jest także najmniejszym Jaguarem.
Koncepcyjny Jaguar C-X16 zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności 13 września na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie.
Więcej informacji na www.jaguar.pl


data ostatniej modyfikacji: 2011-09-12 17:00:33
Komentarze
Polityka Prywatności