Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy SEAT Tribu

marka: Seat

Na najbliższym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w dniach 11-23 września odbędzie się światowy debiut nowego koncepcyjnego pojazdu sportowo-użytkowego marki SEAT - Tribu.

To pierwszy model zaprojektowany w całości przez Dyrektora Działu Projektowania SEAT Luca Donckerwolke i jego zespół od chwili podjęcia współpracy z hiszpańską marką. Koncepcyjny pojazd jest zapowiedzią sylwetek przyszłych modeli SEAT-a.

Nowy Tribu sygnalizuje ewolucję obecnych motywów stylistycznych SEAT-a. Niektóre detale, takie jak dynamiczna linia, są nawiązaniem do aut obecnej generacji. Jednak poza wspomnianym znakiem firmowym, cała reszta to nowość. Nakreślona bardziej prostymi liniami sylwetka kojarzy się z solidnością, mocą, jakością i dynamiką.

Podobnie jak SEAT Salsa zaprezentowane w 2000 r., nowe auto koncepcyjne SEAT Tribu zwiastuje nadejście nowej rodziny modeli.

Wizerunek pełen mocy

Nowy Tribu ma wszystkie cechy samochodu sportowo-użytkowego. Duży prześwit i napęd na 4 koła to atrybuty jazdy terenowej. Z kolei kompaktowe, trzydrzwiowe nadwozie i takie detale, jak imponujące 20-calowe aluminiowe obręcze kół, pokaźnych rozmiarów tylny spojler i wspomniana już dynamiczna linia nadają pojazdowi śmiały i sportowy charakter.

To właśnie dynamiczna linia, zarysowana jeszcze bardziej zdecydowanie w porównaniu z modelami poprzedniej generacji, podkreśla i wzmacnia wizerunek pojazdu. Linia zaczyna się już z przodu auta, otacza reflektor jak łuk brwiowy i biegnie dalej nad przednim nadkolem, łagodnie opadając w kierunku tylnego koła. Modele SEAT-a nowej generacji będą z pewnością rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Cała reszta Tribu to jednak już same nowości.

Nowy trapezowaty kształt reflektorów, atrapy chłodnicy i wlotów powietrza oraz nowa siatka osłaniająca chłodnicę, z oczkami w kształcie spłaszczonych sześciokątów, sprawiają, że nowy Tribu wygląda na mocny pojazd z temperamentem.

Imponująca szyba czołowa łączy się na dole z kompaktową pokrywą silnika, a u góry przechodzi w panoramiczny dach, dzięki któremu wnętrze pojazdu jest zalane światłem. Takie rozwiązanie sprzyja podziwianiu widoków w czasie jazdy.

Tylne światła są praktycznie niewidoczne. Zostały ukryte za tylną szybą i ujawniają się dopiero w czasie hamowania, po włączeniu kierunkowskazu lub świateł pozycyjnych.

Uwagę zwracają także imponujące 20-calowe aluminiowe obręcze kół z oponami o rozmiarze 255/50. Trapezowe wzory na obręczach nawiązują do motywu trapezu wyeksponowanego w różnych elementach nadwozia i wnętrza samochodu.

W przedziale pasażerskim Tribu przewidziano miejsca dla 4 osób. Kubełkowe fotele przednie mają wbudowane pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo, fotel kierowcy i pasażera z przodu wyposażone są w zintegrowane układy ogrzewania, które poprzez kratki wentylacyjne w oparciach ogrzewają także pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach.

Tylne fotele można złożyć, powiększając w ten sposób bagażnik. Fotele przedzielone są podłokietnikiem, który służy jednocześnie za uchwyt na napoje i podręczny schowek.

Tribu wyposażony jest w innowacyjne rozwiązania techniczne ulokowane w desce rozdzielczej. 4 ekrany TFT oraz dwie tarcze obrotomierza i prędkościomierza dostarczają wszelkich informacji niezbędnych do bezpiecznego i wygodnego prowadzenia pojazdu. Na trzech wyświetlaczach prezentowane są różne informacje, zgodnie z wybranym trybem jazdy – Urban, Sport lub Freerun.

W nowym Tribu kierowca może, za pomocą przycisku, wybrać jeden z trzech trybów jazdy. Z każdym z nich (Urban, Sport lub Free-run) związane są różne ustawienia parametrów koncepcyjnego SEAT-a (układu sterowania silnikiem, charakterystyki zawieszenia i skrzyni biegów, itp.), dostosowane do warunków jazdy w mieście, na autostradzie lub w terenie.

Nowa Ibiza „ECOMOTIVE” – emisja CO2 tylko 99 g/km

We Frankfurcie debiutuje także SEAT Ibiza ECOMOTIVE, będąca przykładem zaangażowania firmy SEAT w ochronę środowiska naturalnego. W 80-konnym silniku 1.4 TDI udało się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do poziomu zaledwie 99 g/km. To znaczące osiągnięcie technologiczne, stanowiące krok naprzód w kierunku spełnienia rygorystycznych regulacji w zakresie emisji CO2, jakie zostaną wprowadzone w najbliższej przyszłości.

Jednak Ibiza „ECOMOTIVE” jest pojazdem ekologicznym nie tylko ze względu na obniżony pozom emisji spalin. Dzięki modyfikacjom już bardzo wydajnej podstawowej jednostki napędowej 1.4 TDI 80 KM, jest to także najoszczędniejszy pojazd w ofercie marki SEAT, zużywający średnio 3,8 litrów oleju napędowego na 100 km.

Tak imponujące wartości wynikają z zainstalowania modułu sterowania silnikiem z nowym oprogramowaniem, zaś emisję ogranicza dodatkowo filtr cząstek stałych DPF. Wydłużono także wszystkie przełożenia skrzyni biegów.

Poprawiły się też własności aerodynamiczne pojazdu. Współczynnik Cx obniżono z 0,315 w wersji podstawowej do 0,3 w wersji ECOMOTIVE.

Na kołach zamontowano specjalne ogumienie Dunlop SP10A 165/70 R14, które dzięki zastosowanym materiałom i technologii produkcji charakteryzuje się mniejszym tarciem w kontakcie z nawierzchnią.
 
Kolejnym czynnikiem, który pozwolił na uzyskanie niskiego poziomu emisji w wersji ECOMOTIVE jest masa pojazdu. Ważąca od 1106 do 1084 kg Ibiza ECOMOTIVE nie tylko emituje mniej spalin, ale także zużywa mniej paliwa.

Mimo mniejszej masy, ECOMOTIVE jest tak samo bezpieczna i komfortowo wyposażona, jak pozostałe odmiany modelu. We wszystkich krajach, w których nowa wersja małego SEAT-a będzie oferowana, lista wyposażenia standardowego obejmuje ABS, trzy regulowane zagłówki z tyłu, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami, odłączaną poduszkę powietrzną pasażera, zdalnie sterowany centralny zamek i elektrycznie otwierane szyby boczne z tyłu.

Lista wyposażenia dodatkowego (w niektórych krajach będącego wyposażeniem standardowym) także liczy sporo pozycji, takich jak ESP (elektroniczny program stabilizujący), klimatyzacja, radio CD z 6 głośnikami, alarm wolumetryczny, poduszki kurtynowe, wycieraczki przednich reflektorów, elektrycznie regulowane lusterka boczne, czujnik zmierzchu włączający światła, podgrzewane fotele i wiele innych.

Bogate wyposażenie nie powoduje wzrostu masy pojazdu i poziomu emisji dwutlenku węgla, który w tej wersji wynosi 99 g/km.

Pełna oferta modeli SEAT we Frankfurcie

Poza koncepcyjnym Tribu i nową Ibizą ECOMOTIVE, na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie można będzie zobaczyć pełną ofertę modeli SEAT.

Kolejnym ważnym debiutem w ofercie SEAT-a będzie Altea freetrack z napędem na jedną oś i silnikiem 2.0 TDI 140 KM, której prezentacji towarzyszy wprowadzenie na rynek niemiecki. Pojazd zachowuje terenowy wizerunek i pełne standardowe wyposażenie znane z wersji 2.0 TSI 200 KM i 2.0 TDI 170 KM.

Komentarze
Polityka Prywatności