Jedzie Ami, Rusek, Niemiec i Turek w jednym przedziale.
No i zaczynają sie popisy który ma lepiej.
Ami zaczyna:
- Nasz kraj jest tak bogaty ze możemy sobie na wszystko pozwolić... Wstał otworzył okno i srrrru cały plik dolców przez okno.
Rusek popatrzył chwilę, podumał, i mówi
- W naszym to my też mamy wszystkiego w bród. Wstał, wyciągnął spod ławki skrzynkę wódki i jeb przez okno.
Na to Niemiec zaczyna mówić:
- No, my mamy też od cholery... nie dokończył, bo zrywa się z siedzenia Turek i krzyczy:
- Nie! Proszę, nie!
Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy symulator SEAT-a

marka: Seat

Centrum Techniczne SEAT-a kolejny raz potwierdziło swój potencjał w dziedzinie prac badawczo-rozwojowych i innowacji, instalując w dziale elektroniki podwozi nowe urządzenie do testowania systemów ESP – symulator typu „hardware in the loop” (HIL).

Symulator HIL służy do symulowania reakcji elektronicznego programu stabilizacyjnego ESP w najróżniejszych warunkach drogowych. Ponad 700 symulacji umożliwia systematyczne kontrolowanie, czy terminal ESP działa zgodnie ze specyfikacją i przekazuje kierowcy wszystkie niezbędne informacje.

Za pomocą systemu komputerowego przeprowadzającego obliczenia w czasie rzeczywistym, urządzenie może symulować dowolny scenariusz dynamicznej jazdy, przekazując do ESP sygnały praktycznie nieróżniące się od warunków eksploatacji pojazdu na prawdziwych drogach. Reakcje systemu można obserwować na panelu zainstalowanym z przodu, a wszystkie zadania symulatora HIL monitorowane są na komputerze peryferyjnym, gdzie wyniki oraz zmienne opisujące pojazd są zapisywane i prezentowane w formie graficznej.

Oprócz głównego zastosowania symulator HIL ma także inne funkcje, umożliwiające na przykład weryfikację ewolucji oprogramowania modułu ESP, pełną diagnostykę oraz kontrolę jego interakcji z innymi modułami elektronicznymi w pojeździe.

„Dzięki symulatorowi HIL SEAT rozwija swoje know-how w zakresie elektroniki, doskonaląc system ESP i rozszerzając współpracę między naszym działem a jego odpowiednikami w Audi i VW” – powiedział Joan Roig, kierownik działu rozwoju podwozi. „Znaczenie elektroniki w rozwoju podwozi stale rośnie, a symulator HIL istotnie pomaga nam sprostać tym wyzwaniom i być prekursorem we wprowadzaniu rozwiązań elektronicznych w naszym sektorze”.

Komentarze
Polityka Prywatności