- Jechał pan z prędkością 110 km/godz. Nie przyszło panu do głowy, że może się pan zderzyć z innym samochodem?!??
- Z innym? Na chodniku?
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Fiat 500 Samochodem Roku 2008

marka: Fiat

Międzynarodowe Jury Nagrody "Car of the Year", składające się z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie, wybrało Fiata 500 "Samochodem Roku 2008". Fiat zdobył 385 punktów wyprzedzając Mazdę 2 (325 punktów) oraz Forda Mondeo (202).

Oprócz absolutnego zwycięstwa w plebiscycie "Car of the Year 2008", superkompakt Fiata uzyskał także głosy największej liczby sędziów: 57 z 58 członków jury umieściło go na liście swoich preferencji, a 33 wytypowało go na pierwszym miejscu.

Już po raz drugi – pierwszy był Fiat Panda w 2004 roku – model należący do segmentu A zdobył prestiżowe wyróżnienie przyznawane samochodom na całym świecie. To niezwykły rekord, który jednocześnie zwiększa do dwunastu liczbę tytułów zdobytych przez Fiat Group Automobiles: Fiat 124 (1967), Fiat 128 (1970), Fiat 127 (1972), Lancia Delta (1980), Fiat Uno (1984), Fiat Tipo (1989), Fiat Punto (1995), Fiat Bravo/Brava (1996), Alfa 156 (1998), Alfa 147 (2001), Fiat Panda (2004) oraz Fiat 500 (2008).

Nowy Fiat 500 już od dnia premiery, która odbyła się 4 lipca br. wzbudził ogromne zainteresowanie i zebrał bardzo przychylne opinie wśród ponad 7.000 gości z 63 krajów z całego świata (oraz ponad 1.000 akredytowanych dziennikarzy), przybyłych do Turynu z okazji uroczystego debiutu nowego modelu: od przedstawicieli władz po analityków finansowych, od przedsiębiorców po osobistości  show-biznesu, mody i sportu.

Sukces wśród krytyków został natychmiast potwierdzony entuzjastyczną reakcją klientów. Wskazuje na to ponad 105.000 zamówień zebranych w niespełna 4 miesiące i to tylko we Włoszech, i we Francji, ponieważ w pozostałych krajach Europy model jest wprowadzany stopniowo do oferty handlowej (np. w Niemczech, gdzie możliwość ta istnieje dopiero od kilku tygodni zarejestrowano już 6.300 zamówień). W m-cu październiku w Europie Fiat 500 plasuje się na drugim miejscu w segmencie A z udziałem w rynku w wysokości 14,1% (wyprzedza go tylko Fiat Panda z prawie 17.000 zarejestrowanych samochodów i udziałem w rynku rzędu 21,2%).

Fiat 500 to manifest “nowego Fiata”, to model który w pełni stanowi urzeczywistnienie  nowej wizji i strategii Marki, nowego sposobu pojmowania idei samochodu. To dlatego ten model wprowadza tak wiele nowości i bije kolejne ważne rekordy w swoim segmencie.  Dla przykładu – po raz pierwszy w historii auto o długości zaledwie 3,55 m uzyskało 5 gwiazdek w teście EuroNCAP, a absolutną nowością w tej kategorii jest zastosowanie w wyposażeniu seryjnym aż 7 poduszek powietrznych (wliczając w to poduszkę chroniącą kolana - jedyne takie rozwiązanie w kompaktach) oraz dostępność systemu ESP opracowanego dla wszystkich wersji silnikowych (w wyposażeniu seryjnym w wersji 1.4 16v 100 KM).

Ponadto, to pierwszy przypadek, kiedy auto jest oferowane do sprzedaży od razu w pełnej gamie wersji silnikowych (1.2 69 KM, 1.3 Multijet 75 KM z DPF oraz 1.4 16v 100 KM) przystosowanych do wymogów w zakresie emisji spalin określonych w normie Euro 5 i to z ponad dwuletnim wyprzedzeniem w stosunku do wejścia w życie normy.  Ale to nie wszystko. Fiat 500 to pierwsze małe auto, które może się pochwalić tak szeroką gamą wersji, powstałą ze skrzyżowania 4 poziomów wyposażenia, 3 silników, 12 kolorów (wśród nich 6 kolorów vintage odwołujących się do lat 50. i 60. oraz biały trójwarstwowy lakier dotychczas stosowany tylko dla kategorii supercar), 15 rodzajów wykończenia wnętrza wliczając w to luksusowe Cordura oraz Pelle Frau, 9 rodzajów felg, 19 rodzajów naklejek, w sumie ponad 500.000 możliwych kombinacji. Ponadto 100 oryginalnych akcesoriów zostało zaprojektowanych specjalnie dla Fiata 500, wśród najbardziej zaskakujących jest elektryczny rozpylacz zapachów czy kolorowe nakładki na kluczyki – oraz najbardziej zaawansowane urządzenia telematyczne: np. dostępna jest przenośna wielofunkcyjna nawigacja należąca do platformy Blue&MeTM.

Konkurs o tytuł "Samochód Roku" narodził się w 1964 roku. Aby wziąć w nim udział nowości na rynku samochodowym muszą w ciągu roku wejść do sprzedaży na co najmniej pięciu różnych rynkach europejskich. Ocenie poddawany jest: design, komfort, bezpieczeństwo, ekonomia użytkowania, prowadzenie, osiągi, funkcjonalność, poszanowanie środowiska naturalnego i wreszcie cena oraz relacja ceny do wartości.  Wśród wszystkich nowych modeli sprzedawanych na przestrzeni roku (w tej edycji były to 33 samochody) dokonuje się wstępnej selekcji – do finału konkursu dopuszczanych jest siedmiu finalistów.  Każdy członek jury ma do dyspozycji 25 punktów do podziału pomiędzy siedmioma samochodami z maksimum 10 punktami za pierwsze miejsce.

Ceremonia wręczenia nagrody "Car of The Year 2008", tym razem organizowana przez niemieckie czasopismo "Stern" odbędzie się w Berlinie 28 stycznia  2008.


Komentarze
Polityka Prywatności