Czterech dresiarzy jedzie swoim nowiutkim AUDI A4.
W pewnym niefortunnym momencie walnął w nich maluch! Wkurzeni wysiedli z samochodu. Po podejściu do drzwi malucha jeden z nich wybił szybę, wyciągnął przez nią kierowcę malucha i mówi:
- No, to teraz będzie wpier...
- Ależ panowie, to nie jest sprawiedliwe, ja tu jestem sam, słaby, mały a was jest czterech...
Dresiarze odwrócili się by omówić sytuację i po chwili odwracają się i jeden z nich mówi:
- No dobra, to Gruby i Kizior są z tobą...
Do właściciela stacji benzynowej przychodzi jakiś gość.
- Czy Pan potrzebuje ludzi do pracy?
- Nie, mam komplet, nawet o dwie osoby za dużo.
- Poważnie?
- Przykro mi, ale naprawdę mówię poważnie.
- No to, do cholery, niech mnie ktoś wreszcie obsłuży!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Japonia wita Fiata 500 jako chlubę „ Made in Italy”

marka: Fiat

Po sukcesie odniesionym w Turynie, Paryżu, Berlinie i Londynie, przychodzi kolej na Tokio (Japonia) na zorganizowanie oryginalnej imprezy poświęconej nowemu Fiatowi 500.

Na scenerii wspaniałego otoczenia Centrum Kultury Włoskiej w Tokio w wydarzeniu wzięło udział ponad pięciuset zaproszonych gości, w tym dziennikarze, postaci świata kultury, przedstawicieli władz i instytucji włoskich, m.in. Ambasadora, p. Mario Bova oraz pełnomocnego członka zarządu Fiat Automobiles, p. Lorenzo Sistino.

Dzięki tak sugestywnej imprezie Marka włoska chce złożyć hołd kulturze japońskiej podkreślając silną więź, jaka łączy oba narody. Zresztą od zawsze Japonia szczególnie interesuje się najlepszymi wyrobami Made in Italy, począwszy od mody po design, od gastronomii po sztukę, w tym również samochodami z Grupy Fiat, które mają swój wkład w kształtowanie “kultury samochodowej” także poza granicami kraju.

Ponadto, z okazji tego wydarzenia w Tokio, w salach wystawowych Centrum Kultury Włoskiej zainaugurowano wystawę artysty Giuliano Ghelli. I tak w scenerii dzieł toskańskiego mistrza wyłania się "Macchina per Sognatori”/Samochód dla Marzycieli/. To hołd oddany Fiatowi 500 jako symbolowi Made in Italy i ambasadorowi ochrony środowiska, o czym świadczą jego jednostki napędowe “Euro5 Ready”.

Potomek prawdziwego i swoistego motoryzacyjnego mitu, nowy Fiat 500, stanowi dziedzictwo  historii i symboli, które należą do wszystkich. Nie przypadkiem to „auto dla ludzi, stworzone przez ludzi”, co potwierdza także jego premiera handlowa (począwszy od 15 marca) połączona ze wspaniałym ludowym świętem Japonii: porą kwitnienia wiśni "Sakura". Wiosną, przez około dwa tygodnie, pod wspaniałymi kwitnącymi drzewami odbywają się "hanami”, pikniki (w ciągu dnia i nocną), gdzie w rytuale poświęconym pięknu przyrody uczestniczy cały naród.

I jak zawsze pod znakiem dobrego smaku i stylu włoskiego, wiosną tego roku, w Aoyama (Tokio) zostanie zainaugurowany Fiat Café, gdzie publiczność będzie mogła docenić założenie “Caffè” jako znakomitego miejsca spotkań oraz synonimu kosmopolityzmu, ludzkiej kreatywności i sympatii.

To są właśnie te same cechy, które wyróżniają wszystkie modele Fiat, także nową “500”, która w Japonii zostanie zaproponowana w konfiguracji “jazdy po prawej stronie” i początkowo w wersji Lounge z silnikiem 1.2 8v o mocy 69 KM posiadającym zrobotyzowaną skrzynię biegów Dualogic. Następnie samochody tę będą dostępne w wersji Pop i Sport, oprócz znakomitej jednostki napędowej 1.4 16v o mocy 100 KM i skrzyni biegów Dualogic.
Na koniec, na potwierdzenie głębokiej więzi, jaka istnieje pomiędzy Fiatem a kulturą japońską, nowy Fiat 500 został “zaangażowany” do filmu animowanego “Lupin the IIIrd. Green vs. Red” /Lupin Trzeci. Zieloni przeciwko Czerwonym” (2 kwietnia oficjalna sprzedaż DVD na japońskim rynku), który powstał w 40-tą rocznicę „narodzin” słynnego “złodzieja dżentelmena” zrodzonego z pomysłu Monkey Punch. Ale to nie pierwszy raz, kiedy tak eklektyczna postać znalazła się za kierownicą Fiat 500: przecież, w minionych latach Lupina III można było także często zobaczyć na pokładzie “500” podczas jego niezwykłych przygód.


data ostatniej modyfikacji: 2008-03-04 20:22:13
Komentarze
Polityka Prywatności