Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.
Młoda kobieta miała poważny wypadek samochodowy. Lekarze uratowali
jej życie, ale nie dali rady ocalić jej skóry uszkodzonej przez
ogień. Jej twarz wyglądała paskudnie. Jedynym ratunkiem był przeszczep.
Ponieważ ona była cała poparzona, skórę musiał ofiarować ktoś inny. Dawcą
został jej mąż, który oddał jej skórę z własnego tyłka. Operacja się
udała, kobieta wyglądała tak pięknie jak dawniej. Jednak świadoma
poświęcenia własnego męża mówi pewnego dnia:
- Kochanie, jestem ci tak wdzięczna, czy jest coś co mogłabym dla
ciebie zrobić?
- Nie, już czuję się wynagrodzony.
- W jakim sensie?
- Wyobraź sobie dziką satysfakcję jaką czuję za każdym razem, kiedy
twoja matka całuje cię w policzek!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Pani kierowco pamiętaj o odpowiednim obuwiu!

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że na bezpieczeństwo prowadzenia przez nas samochodu może wpływać nasza garderoba, a w szczególności obuwie – przypomina Maja Moska, ekspert ogólnopolskiej sieci motoryzacyjnej ProfiAuto.pl

Tymczasem jest to całkiem poważny problem.
– Podobno aż piętnaście procent kierowców przyznaje się do chwilowej utraty kontroli nad samochodem z powodu nieodpowiedniego obuwia. Jestem przekonana, że problem ten dotyczy w dużo większym stopniu nas kobiet, niż panów-kierowców. A to z tej prostej przyczyny, że my kobiety, chcemy zawsze wyglądać modnie i pięknie, także za kierownicą i wsiadamy do samochodu w obuwiu, które niekoniecznie nadaje się do prowadzenia – mówi Maja Moska.

Szpilki do schowka
Dlatego każda pani, bez względu na to, czy wybiera się w daleką podróż, czy jedzie tylko do pracy w centrum miasta, powinna założyć do samochodu buty na płaskiej podeszwie. Dzięki temu będzie miała pewność, że podeszwy nie zablokują się jej w rowku dywanika – tak, jak może się stać w przypadku szpilek, ani też, że nie spadną w czasie prowadzenia samochodu, jak może się stać w przypadku klapków.

– Może się wydawać, że problem obuwia za kierownicą nie wydaje się tak ważny jak zimą, to jednak radziłabym wszystkim paniom, które wybierają się w podróż samochodem, żeby zdecydowanie zapomniały o wszelkiego typu klapkach, japonkach, czy szpileczkach – mówi ekspertka ProfiAuto.

Dodaje, że sama wysokie szpilki, pakuje do schowka i zmienia po wejściu do samochodu i ubiera dopiero po dotarciu do celu. Takie zachowanie jest w dodatku całkiem praktyczne, bo eleganckie szpilki po prostu szybciej się niszczą kiedy używamy ich przy prowadzeniu samochodu.

Bezpieczna garderoba
– Dodam, że buty nie są jedyną częścią garderoby, która może nam utrudniać prowadzenie samochodu. Takim „przeszkadzaczem” może być kapelusz z dużym rondem, który może zasłonić nam widoczność w najmniej oczekiwanym momencie. No i wreszcie sukienki. Osobiście uwielbiam jeździć samochodem w długiej luźnej spódnicy, łatwo ją ułożyć i która nie krępuje ruchów, co może się zdarzyć w przypadku niejednej sukienki typu mini – mówi Maja Moska.

Dodaje, że w słoneczne letnie dni panie-kierowcy powinny pamiętać także o ochronie oczu. Zdaniem ekspertki to dobrze, że Polki coraz chętniej sięgają już po dobre, markowe okulary przeciwsłoneczne. Szkła z odpowiednią powłoką polaryzacyjną, która zapobiega oślepianiu przez słońce odbijające się w szybie czy lusterku i  filtrami UV. W tym wypadku ważne jest, żeby nie kierować się wyłącznie modnym wyglądem, ale także tym, żeby okulary chroniły nasze oczy przed oślepiającymi promieniami słońca. Natomiast w nocy, aby nie oślepiały nas światła nadjeżdżających samochodów możemy używać okularów z tzw. blue blockerem, czyli specjalnym filtrem, który tłumi niebieskie światło.

data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności