Jechał facet samochodem, a że samochód dobry, szybki to sobie nie żałował. Mimo, że mokro, ślisko to na liczniku 150 km/h... 180 km/h... 220brkm/h...250 km/h..., aż tu nagle zakręt, za zakrętem furmanka. Nic się nie dało zrobić, jedno wielkie rozpierdziu, z furmanki drzazgi, konie latają w powietrzu, woźnicy urwało nogi. Zatrzymał się facet po tych kilkuset metrach, i patrzy, o k...a ,ale jatka. Nic to myśli, jatka nie jatka, może ktoś przeżył i trzeba mu pomoc. Podchodzi bliżej, a tam konie z bebechami na wierzchu, ledwo dychają. Jakoś trzeba by je dobić, co się ma gadzina męczyć. Złapał za siekierę, która wypadła z furmanki i do jednego konia, do drugiego... pozarąbywał na śmierć. Stoi i rozgląda się, co dalej, zauważył woźnice. Woźnica na to, podciągając koc i przykrywając urwane nogi:
- Panie! Nawet mnie ku...a nie drasnęło!!!
- Gdzie byłeś tak długo?
- W komisariacie. Zatrzymali mnie, za wolno jechałem.
- Od kiedy to zatrzymują za wolną jazdę?
- Radiowóz mnie dogonił...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Pisanie sms-ów za kierownicą

Niektóre badania sugerują, że niektóre nastolatki, które piszą SMS-y podczas prowadzenia samochodu, są skłonne do innych ryzykownych zachowań - np. nie zapinają pasów bezpieczeństwa.

Podczas badań nastolatki, które deklarowały pisanie SMS-ów za kierownicą w ciągu ostatniego miesiąca, częściej przyznawały się też do niezapinania pasów bezpieczeństwa, prowadzenia po alkoholu i jeżdżeniu jako pasażer z kierowcą, który pił alkohol.

Wiadomo, że pisanie SMS-ów podczas prowadzenia samochodu zwiększa ryzyko wypadku. Jedno z badań wykazało, że może je podnieść nawet 23-krotnie.

Podczas innego badania wzięto pod uwagę dane z 2011 roku, kiedy amerykańskie ośrodki kontroli i zapobiegania chorobom przebadały 15 tys. uczniów szkół średnich.

Ok. 45 proc. z nich przyznało się do pisania wiadomości czy e-maili za kółkiem przynajmniej raz w minionym miesiącu. Ponad jedna czwarta z nich powiedziała, że ryzykowne zachowania za kierownicą podejmuje codziennie.

Uczniowie, którzy pisali podczas jazdy samochodem, pięć razy częściej prowadzili po alkoholu, przynajmniej raz w ciągu miesiąca.

W niektórych amerykańskich stanach obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego, a także pisania SMS-ów za kierownicą, jednak nie wszędzie przepisy są egzekwowane. Badacze uważają, że nadzór rodziców nad zachowaniami dziecka za kierownicą może być najlepszym sposobem na uniknięcie ryzyka. Zalecają też, aby rodzice dawali dobry przykład, powstrzymując się od używania telefonu podczas prowadzenia auta.


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności