Jedzie Ami, Rusek, Niemiec i Turek w jednym przedziale.
No i zaczynają sie popisy który ma lepiej.
Ami zaczyna:
- Nasz kraj jest tak bogaty ze możemy sobie na wszystko pozwolić... Wstał otworzył okno i srrrru cały plik dolców przez okno.
Rusek popatrzył chwilę, podumał, i mówi
- W naszym to my też mamy wszystkiego w bród. Wstał, wyciągnął spod ławki skrzynkę wódki i jeb przez okno.
Na to Niemiec zaczyna mówić:
- No, my mamy też od cholery... nie dokończył, bo zrywa się z siedzenia Turek i krzyczy:
- Nie! Proszę, nie!
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

KAYAK.pl przedstawia 10 najdziwniejszych zasad ruchu drogowego na świecie

Co kraj, to obyczaj, nic więc dziwnego, że wybierając się w podróż samochodem, trzeba dostosowywać się do zasad ruchu drogowego panujących w danym państwie. Wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl stworzyła zestawienie dziesięciu najbardziej niecodziennych reguł, na które warto zwrócić uwagę wynajmując samochód w innym kraju.

10: Kobiety w kostiumach kąpielowych

W stanie Kentucky w USA kobiety mogą prowadzić samochód w stroju kąpielowym tylko wtedy, gdy mają pod ręką akcesoria do samoobrony lub są eskortowane przez dwóch policjantów.

9: Jazda nago dozwolona

Niemcy to bardzo liberalny kraj, jeśli chodzi o dobór ubioru do prowadzenia samochodu. Ponieważ pojazd jest własnością prywatną, dozwolona jest jazda nago. Również podróż bez butów nie jest wykroczeniem, przy czym zaleca się jednak, żeby kierowcy zakładali wygodne obuwie. Jeśli kierowca prowadzący samochód na bosaka będzie brał udział w wypadku, może utracić prawo do ubezpieczenia.

8: Prawa ręka na samochodzie

Jeśli następna stacja benzynowa jest oddalona o wiele kilometrów, a potrzeby natury fizjologicznej wzywają… Jest wyjście z sytuacji, o ile podróżujesz w Anglii. Kierowcy mają tam prawo do zatrzymywania się na poboczu, aby ulżyć swoim potrzebom. Jedyny warunek - należy udać się na tył samochodu i prawą ręką trzymać się auta.

7: Ubezpieczenie, a siły natury

Podrużujący po Islandii muszą liczyć się z tym, że najprawdopodobniej spotkają ich przygody, dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia samochodu. Ze względu na ukształtowanie terenu po połowie wyspy można poruszać się wyłącznie pojazdem z napędem na cztery koła. Siły natury również mogą być nieprzewidywalne. Lokalne wypożyczalnie samochodu doradzają zatem ubezpieczenia m.in. od pyłu wulkanicznego i ekstremalnych podmuchów wiatru.

6: Pasy bezpieczeństwa dla psów

Podróżujący z czworonogami muszą we Włoszech pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa swoim psom. W Niemczech psy uważane są za "ładunek przewozowy" - co prawda nie ma nakazu zapinania pasów, ale muszą być one chronione przed upadkiem, np. w razie gwałtownego hamowania.

5: Zakaz prowadzenia samochodów bez lokalnego prawa jazdy

Dla obcokrajowców podróżowanie samochodem w Chinach może okazać się dużym wyzwaniem. Kierowcy posiadający międzynarodowe prawo jazdy, muszą najpierw ubiegać się o lokalne pozwolenie na prowadzenie auta, wydawane w Chinach. Aby je otrzymać, należy zdać egzamin teoretyczny sprawdzający znajomość tamtejszych zasad ruchu drogowego, a następnie złożyć podanie o wydanie specjalnego pozwolenia. Ponieważ cały proces jest bardzo czasochłonny, turystom którzy nie chcą podróżować taksówkami lub środkami komunikacji miejskiej, pozostaje wynajęcie samochodu z kierowcą lub przesiadka na rower.

4: Specjalne traktowanie wielbłądów

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wielbłądy są symbolami wysokiego statusu. Szacunek do garbatych królów pustyni przejawia się również w zasadach ruchu drogowego - wielbłądy mają pierwszeństwo na drodze.

3: Niedozwolone kanistry z benzyną

Ze względów bezpieczeństwa, w Chorwacji nie można mieć w aucie kanistrów z benzyną. Podobnie jak w Czechach, należy jednak obowiązkowo spakować komplet zapasowych żarówek.

2: Goryle tylko na siedzeniu pasażera

W stanie Minnesota w USA, goryle mogą podróżować w samochodzie, ale tylko na siedzeniu pasażera. Kierowcy, którzy przewożą te zwierząta na tylnym siedzeniu, muszą liczyć się z grzywną.

1: Mandaty drogowe w Austrii

W Austrii kierowcy mogą dostać mandat nawet bez pomiaru prędkości. Pracownicy austriackiej drogówki szkoleni są w kontroli prędkości "na oko". Ze swoich umiejętności mogą korzystać, by ustalić przekroczenie prędkości w terenie z dozwoloną prędkością do 30 km/h. Dla kierowców oznacza to, że jazda 20 km/h w terenie z ograniczeniem do 10 km/h może skończyć się mandatem, nawet jeśli w pobliżu nie ma żadnego radaru.


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności