Niemiec, Anglik i Polak dostaną 1.000.000 pln. jeśli przejadą przez rój komarów bez ukąszenia.
1. Niemiec jedzie mercem 300 km/h - ugryzł go komar.
2. Anglik jedzie Astonem Martinem 330 km/h - ugryzł go komar.
3. Polak jedzie "komarkiem" 25 km/h, a przywódca komarów:
- Stać to nasz!
Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Zadbaj sam o swój samochód

Zima zbliża się wielkimi krokami dlatego warto zadbać o stan techniczny swojego auta. Konieczne jest sprawdzenie sprawności takich elementów, jak akumulator, klimatyzacja, szyby, gumowe uszczelki oraz poziom wszystkich płynów. O tym, które z tych czynności można wykonać samemu, a z którymi należy udać się do specjalistów mówi Adam Klimek, najpopularniejszy mechanik samochodowy w Polsce, prowadzący program „Samochód marzeń – kup i zrób”, Team TOTAL.

Każdy sezon, czy to zimowy, czy też wiosenno-letni wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu. Wiele z tych czynności można wykonać samemu – mówi newsrm.tv Adam Klimek, Team TOTAL – W sezonie zimowym warto zadbać o kilka istotnych elementów, między innymi akumulator (…). Pamiętajcie o tym, aby zadbać o klimatyzację, to jest bardzo istotna kwestia, szczególnie o feed kabiny, ponieważ w okresie jesienno-zimowym często będziemy z tej klimatyzacji korzystać, aby nie mieć zaparowanego samochodu. Naturalnie pamiętamy o płynie chłodzącym, płynie hamulcowym, oleju silnikowym, zabezpieczeniu uszczelek gumowych tak, by nie przywierały podczas mrozów. Najlepiej taki przegląd zlecić fachowcom, natomiast rzeczy kosmetyczne wykonać samemu. Zrobimy to dokładnie i na pewno taniej.

Klimek podkreśla również, że zmianę opon na zimowe należy dokonać odpowiednio wcześnie: – Nie jest ważna temperatura otoczenia, ale podłoże, na którym pracuje opona – mówi mechanik samochodowy – Dlatego przyjmuje się, że jeśli temperatura dobowa jest na poziomie 7 stopni to jest dobry moment, aby zamontować takie opony. Dzięki temu zaoszczędzamy czas oraz unikamy stresu związanego z długotrwałym oczekiwaniem w kolejce do mechanika.

Według Adama Klimka jedyną metodą zadbania o nadwozie jest bardzo dokładne umycie, osuszenie i odtłuszczenie karoserii, a następnie nałożenie na nią twardego wosku. Należy się jednak zastanowić, czy chcemy wykonywać to samodzielnie czy z pomocą specjalisty, gdyż zabieg ten trwa 2-3 godziny i wymaga użycia sporej siły.

Nałożenie twardego wosku zabezpieczy karoserie przynajmniej na 3 miesiące, zamyka pory, brud nie wchodzi, podobnie jak sól i woda, więc jest to bardzo ważne, żeby taki proces przeprowadzić przed okresem, kiedy sypie się sól na drogi. – podsumowuje ekspert.


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności