Andrzej Lepper z kierowcą pojechali w Polskę. W pewnym momencie na drogę wyskoczyła świnia. Kierowca nie zdążył wyhamować i przejechał biedaczkę. Widząc co się stało Lepper kazał iść kierowcy do pobliskiego gospodarstwa i przeprosić gospodarzy za wypadek. Kierowca wraca dopiero po godzinie. W zębach trzyma cygaro, w ręce wino, a koszula mu wystaje ze spodni. Zdziwiony Lepper pyta się go.
- Dlaczego tak długo cię nie było? I co to wszystko znaczy?
- No cóż. Rolnik dał mi wino, jego żona obiad, a ich córka chwile niezapomnianej rozkoszy.
- Boże. Coś ty im powiedział?
- Że jestem kierowcą Leppera i właśnie zabiłem świnię.
Dwóch facetów po długiej nocy spędzonej w barze nad ranem wsiada do samochodu. Po kilku minutach w okno pasażera stuka stary mężczyzna.
- Zobacz, w oknie jest duch! - krzyczy pasażer.
Kierowca dodaje gazu, ale twarz nie znika. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Czego chcesz?
- Macie może papierosy? - pyta stary mężczyzna.
Pasażer rzuca przez okno paczkę i krzyczy do kierowcy zamykając ze strachem okno:
- Przyspiesz!
Kilka minut później uspokojeni zaczynają śmiać się i żartować z poprzedniego strachu. Nagle w oknie znów pojawia się ta sama twarz.
- To znowu on! - krzyczy pasażer. Otwiera okno i drżąc ze strachu pyta:
- Tak?
- Macie ognia? - dopytuje się stary mężczyzna.
Pasażer wyrzuca zapalniczkę przez okno i krzyczy:
- Przyspiesz jeszcze!
Kierowca wciska gaz do podłogi, straszliwa twarz znika z okna. Pasażer z kierowcą powoli dochodzą do siebie po spotkaniu z duchem, kiedy w oknie znowu pojawia się postać tego samego starego mężczyzny. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Co znowu?
- Może pomóc wam wyjechać z tego błota?

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Jak odświeżyć i osuszyć samochód po zimie? Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

Zima, nawet ta niezbyt surowa, potrafi dać się we znaki samochodowi. Nieustanna wilgoć, niskie temperatury, sól oraz chemia, którą są posypywane drogi przez kilka zimowych miesięcy, mają niekorzystny wpływ na pojazd – również na jego wnętrze. Wraz z ekspertami sieci serwisów Feu Vert doradzamy, jak odświeżyć kabinę auta na wiosnę.

Pierwsze cieplejsze dni wiosny to znakomita okazja do gruntownego zadbania o samochód. Zima (nawet taka, której nie towarzyszyły obfite opadu śniegu) z pewnością odcisnęła swoje piętno na kondycji kabiny. Zawilgotniała tapicerka czy dywaniki, nieprzyjemny zapach stęchlizny i wdzierający się wszędzie piasek będą skutecznie uprzykrzać eksploatację auta przez letnie miesiące.

Dokładne odkurzanie kabiny

Odświeżanie wnętrza samochodu z pewnością warto rozpocząć od jego dokładnego odkurzenia. Dobrze skorzystać w tym celu z odkurzacza ze specjalnymi końcówkami pozwalającymi dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków, w których gromadzi się najwięcej brudu. Dobrym pomysłem będzie też dokładne przewietrzenie auta.

Czyszczenie tapicerki i plastików

Po definitywnym końcu zimy można pomyśleć o odświeżeniu tapicerki. Na rynku jest dostępnych wiele środków - pozwolą skutecznie oczyścić skórzane bądź welurowe obicia foteli. Zazwyczaj wystarczy nanieść taki środek na powierzchnię tapicerki, chwilę odczekać, po czym zetrzeć. Dobrze zadbać o oczyszczenie plastikowych elementów wnętrza - lśniące plastiki skutecznie nadadzą kabinie "świeższego" charakteru. Dodatkowo przy użyciu odpowiednich preparatów zabezpieczymy je na letnie miesiące przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Nie zapomnijmy o gumowych elementach wnętrza - uszczelkach wokół szyb czy drzwi. Odpowiednie preparaty na bazie silikonu usuną z nich zimowe zabrudzenia, nadadzą połysk oraz zabezpieczą przed szybszym starzeniem i mikropęknięciami - doradza ekspert z warszawskiego serwisu Feu Vert.

Zadbaj o niewidoczne dla oka

Z punktu widzenia komfortu jazdy i naszego zdrowia najważniejszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać po zimie we wnętrzu samochodu, jest zadbanie o układ klimatyzacji oraz wentylacji pojazdu. Zmienna temperatura, a także wilgoć panująca w kanałach wentylacyjnych sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów, które - po włączeniu nawiewu - dostają się do wnętrza kabiny, powodują alergie, infekcje i nieprzyjemny zapach. Również zawilgocony po zimie filtr kabinowy przy wyższych temperaturach staje się wylęgarnią drobnoustrojów i przyczynia się do uciążliwego parowania szyb. Z tego powodu na wiosnę z pewnością warto skorzystać z profesjonalnej usługi dezynfekcji klimatyzacji oferowanej przez sieć serwisów Feu Vert. Wraz z pozostałymi czynnościami pielęgnacyjnymi zapewni ona komfortową i przyjemną eksploatację samochodu przez cieplejszą część roku.


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności