Jedzie facet maluchem, wystraszony, że mu się zaraz "samochod" rozleci, a z naprzeciwka w BMW zasuwa czterech dresów. Jadą, muza na maksa, łokcie za oknami.
I nagle.. BUUUM: zderzyli się.
Maluch cały zdezelowany, a w BMWicy tylko zderzak zarysowany. Wyskakują dresy i lecą do kierowcy malucha, wrzeszcząc:
- Ty h..., poj....o cię, zobacz, co zrobiłeś, zaraz ci wp....olimy!!!
- Panowie, ale ja nie mam żadnych szans, was jest czterech... - jęczy kierowca malucha.
Dresy zaczęli się naradzać. Po chwili jeden z nich odwraca się i mówi:
- Dobra, Buła i Bazyl są z tobą.
Jedzie Ami, Rusek, Niemiec i Turek w jednym przedziale.
No i zaczynają sie popisy który ma lepiej.
Ami zaczyna:
- Nasz kraj jest tak bogaty ze możemy sobie na wszystko pozwolić... Wstał otworzył okno i srrrru cały plik dolców przez okno.
Rusek popatrzył chwilę, podumał, i mówi
- W naszym to my też mamy wszystkiego w bród. Wstał, wyciągnął spod ławki skrzynkę wódki i jeb przez okno.
Na to Niemiec zaczyna mówić:
- No, my mamy też od cholery... nie dokończył, bo zrywa się z siedzenia Turek i krzyczy:
- Nie! Proszę, nie!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Jak odświeżyć i osuszyć samochód po zimie? Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

Zima, nawet ta niezbyt surowa, potrafi dać się we znaki samochodowi. Nieustanna wilgoć, niskie temperatury, sól oraz chemia, którą są posypywane drogi przez kilka zimowych miesięcy, mają niekorzystny wpływ na pojazd – również na jego wnętrze. Wraz z ekspertami sieci serwisów Feu Vert doradzamy, jak odświeżyć kabinę auta na wiosnę.

Pierwsze cieplejsze dni wiosny to znakomita okazja do gruntownego zadbania o samochód. Zima (nawet taka, której nie towarzyszyły obfite opadu śniegu) z pewnością odcisnęła swoje piętno na kondycji kabiny. Zawilgotniała tapicerka czy dywaniki, nieprzyjemny zapach stęchlizny i wdzierający się wszędzie piasek będą skutecznie uprzykrzać eksploatację auta przez letnie miesiące.

Dokładne odkurzanie kabiny

Odświeżanie wnętrza samochodu z pewnością warto rozpocząć od jego dokładnego odkurzenia. Dobrze skorzystać w tym celu z odkurzacza ze specjalnymi końcówkami pozwalającymi dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków, w których gromadzi się najwięcej brudu. Dobrym pomysłem będzie też dokładne przewietrzenie auta.

Czyszczenie tapicerki i plastików

Po definitywnym końcu zimy można pomyśleć o odświeżeniu tapicerki. Na rynku jest dostępnych wiele środków - pozwolą skutecznie oczyścić skórzane bądź welurowe obicia foteli. Zazwyczaj wystarczy nanieść taki środek na powierzchnię tapicerki, chwilę odczekać, po czym zetrzeć. Dobrze zadbać o oczyszczenie plastikowych elementów wnętrza - lśniące plastiki skutecznie nadadzą kabinie "świeższego" charakteru. Dodatkowo przy użyciu odpowiednich preparatów zabezpieczymy je na letnie miesiące przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Nie zapomnijmy o gumowych elementach wnętrza - uszczelkach wokół szyb czy drzwi. Odpowiednie preparaty na bazie silikonu usuną z nich zimowe zabrudzenia, nadadzą połysk oraz zabezpieczą przed szybszym starzeniem i mikropęknięciami - doradza ekspert z warszawskiego serwisu Feu Vert.

Zadbaj o niewidoczne dla oka

Z punktu widzenia komfortu jazdy i naszego zdrowia najważniejszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać po zimie we wnętrzu samochodu, jest zadbanie o układ klimatyzacji oraz wentylacji pojazdu. Zmienna temperatura, a także wilgoć panująca w kanałach wentylacyjnych sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów, które - po włączeniu nawiewu - dostają się do wnętrza kabiny, powodują alergie, infekcje i nieprzyjemny zapach. Również zawilgocony po zimie filtr kabinowy przy wyższych temperaturach staje się wylęgarnią drobnoustrojów i przyczynia się do uciążliwego parowania szyb. Z tego powodu na wiosnę z pewnością warto skorzystać z profesjonalnej usługi dezynfekcji klimatyzacji oferowanej przez sieć serwisów Feu Vert. Wraz z pozostałymi czynnościami pielęgnacyjnymi zapewni ona komfortową i przyjemną eksploatację samochodu przez cieplejszą część roku.


data ostatniej modyfikacji: 2016-04-04 13:22:25
Komentarze
Polityka Prywatności