Ulicą idzie sobie chłopczyk, nagle podjeżdża do niego samochod i facet ze środka mówi:
- Choć wsiadaj do samochodu, dam ci 10zł i lizaka.
Chłopiec nie reaguje, tylko przyśpieszył kroku.
- No choć wsiądź do samochodu, dam ci 20zł, cole i lizaka.
Chłopak dalej nic, tylko znów przyśpieszył kroku... Facet w samochodzie nie daje za wygrana:
- Moja ostatnia propozycja - wsiadź ze mna do samochodu a dam ci 50zł, cole i karton chupa-chupsów.
Chłopak się zatrzymał i mówi:
- Odczep się tato. Kupiłes matiza to teraz sam nim jeździj.
- Fabio! Weź no siatkę i leć na drugą stronę ulicy kup 5 kilo zemniaków!
Fabio jak stał tak pobiegł - tak nieszczęśliwie - że się władował prosto pod koła nadjeżdżającej ciężarówki.
......
Jaka to reklama?
.
.
.
.
.
.
.
Szkoda Fabia

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Samochód wypożyczymy tak jak miejski rower

Tak jak teraz wypożyczamy miejskie rowery już niedługo będziemy mogli wypożyczać samochody. Warszawa jako jedno z pierwszych miast w Polsce rozważa wprowadzenie usługi carsharing. Obecnie trwają rozmowy z firmami. Jak finalnie może działać taka usługa?

- Przystąpienie do sytemu carsharing następuje po dokonaniu rejestracji przez użytkownika i wybraniu planu abonamentowego, od tego momentu możliwe jest wypożyczanie pojazdów. Podczas korzystania z samochodu użytkownik może wykonać kilka postojów np. na zrobienie zakupów. W trakcie nich powinien zachować przy sobie kluczyki do samochodu – mówi newsrm.tv Robert Benoit, Communauto founder, CEO and President Fondateur, President et Directeur general.
Jeżeli nie chcemy korzystać dalej z samochodu to możemy zaparkować auto w dowolnym miejscu. Za pomocą aplikacji lub karty miejskiej oddajemy samochód. Wtedy z niego będzie mógł skorzystać ktoś inny. W niektórych europejskich miastach samochód trzeba zostawić w wyznaczonych do tego strefach.
Systemy carsharing są obecne w większości dużych miast europejskich, szczególnie dobrze rozwinięte są w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech, w dużych miastach Kanady i USA. Rozwijają się również w Ameryce południowej, w Australii i niektórych regionach Azji.
- Miasta są zainteresowane usługą carsharingu, gdyż umożliwia ona ograniczanie liczby pojazdów, których właścicielami są mieszkańcy. Powoduje zmniejszenie problemu z dostępnością do miejsc parkingowych oraz przyczynia się do redukcji emisji gazów, w tym cząstek odpowiedzialnych za powstawanie smogu – dodaje Robert Benoit,
Carsharing na dobre rozpoczął się około 25 lat temu jako działalność niszowa, a obecnie zaczyna stanowić usługę o charakterze powszechnym dla dużych obszarów miejskich.

dodane przez Patrycja Paradowska


ostatnia aktualizacja: 2017-02-17
« powrót
Komentarze
Polityka Prywatności