- Na czym polega bezstresowe szkolenie kierowców?
- Kursant ma jeździć tak, żeby się instruktor nie stresował.
- Gdzie byłeś tak długo?
- W komisariacie. Zatrzymali mnie, za wolno jechałem.
- Od kiedy to zatrzymują za wolną jazdę?
- Radiowóz mnie dogonił...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Najważniejsze znaki drogowe dla kierowców

Znaki drogowe są nieodłącznym elementem życia każdego kierowcy. Musimy o nich pamiętać, ponieważ to właśnie one informują nas w każdym momencie naszej jazdy o wszelkich przywilejach, nakazach, czy też ostrzeżeniach, związanych z naszym torem jazdy. Zachowanie szczególnej ostrożności wobec znaków może nie tylko uratować nam zdrowie, lecz także i życie. Dlatego też, dziś przypomnimy o najważniejszych znakach, które mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo!

Znaki na autostradach – najważniejsze znaki!

Jak informuje serwis internetowy https://autostrady.com.pl/, nie wszystkie znaki na autostradach są znane kierowcom. Niestety, małe doświadczenie z autostradami sprawia, że znaki które umieszczone są właśnie na nich, są przez nas bardzo słabo znane. Dlatego też, przed każdym wyjazdem za miasto, warto utrwalać sobie wiedzę, która pozwoli nam przełożyć ją skutecznie w praktyce.

- znak STOP (B-20): Jeden z najbardziej popularnych znaków drogowych, na który możemy trafić podczas naszej jazdy. Przez wielu kierowców jest to niestety znak ignorowany. Warto jednak pamiętać, że znak STOP pojawia się tylko w miejscach newralgicznych, przy których często dochodzi do wypadków lub kolizji. Są to znaki, które pojawiają się zawsze, z jakiegoś konkretnego powodu, o którym nie będziemy często wiedzieli, jeśli poruszamy się po obcym mieście. Skutkiem tego, przed znakiem STOP, warto zawsze zatrzymywać się, zgodnie z literą prawa.

- znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU (A-7): znak związany z ustąpieniem pierwszeństwa jest kolejnym, najważniejszym znakiem, który musimy brać pod uwagę. Nakłada on bowiem właśnie na nas, obowiązek ustąpienia pierwszeństwa w miejscu, w którym przecinamy się z autami, które owe pierwszeństwo mają. Zignorowanie tego znaku doprowadzi najczęściej do kolizji lub wypadku, który będzie z naszej winy. Skutkiem tego, warto pamiętać o tym znaku i zawsze, dla pewności sprawdzić, czy nie mamy komu ustąpić pierwszeństwa. Jeśli tak będzie, odczekajmy i dajmy przyjechać uprzywilejowanym autom, które jadą z różnych stron.

- znak DROGA Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU (D-1): znak, który pozwala nam poruszać się z pierwszeństwem, choć nie zabrania on w żaden sposób zachowania szczególnej ostrożności, o czym często nie wiemy. Pomimo tego znaku, zawsze powinniśmy zachować czujność i oceniać, co dzieje się z innych stron. Może bowiem zdarzyć się sytuacja, w której inny kierowca nie ma świadomości tego, iż musi nam ustąpić pierwszeństwa. W takiej sytuacji tworzą się więc najczęściej kolizje i wypadki, których z pewnością nie chcemy.

- znak KONIEC DROGI Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU (D-2): znak informujący nam o tym, iż od tego momentu jesteśmy zobowiązani ustępować pierwszeństwa autom, na które natrafimy na tej drodze. Jest to niezwykle ważny znak, który warto zawsze dokładnie sprawdzić, ponieważ często wydaje nam się, że pierwszeństwo mamy dalej, pomimo bardzo łatwo widocznego przekreślenia.

Sprawdź pozostałe znaki!

Jeśli temat znaków drogowych na autostradach interesuje nas jeszcze bardziej, rekomendujemy odwiedzić serwis internetowym, na którym znajdziemy aktualne oznakowanie autostrad. Pozwoli nam ono w pełni zrozumieć, jakie znaki mogą znaleźć się na autostradzie i które z nich, mają największe znaczenie podczas naszej jazdy. Skutkiem tego, zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do skorzystania z pomocnej strony internetowej, która odpowie na wszystkie pytania, które mogą nam aktualnie siedzieć w głowie. Zapraszamy!data ostatniej modyfikacji: 2022-12-20 15:43:59
Komentarze
Polityka Prywatności