Jedzie czołg i maluch. Czołg mówi do malucha:
- Ale masz silnik w tyłku.
A maluch na to:
- Wolę mieć silnik w tyłku, niż ptaszka na czole.
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Najważniejsze znaki drogowe dla kierowców

Znaki drogowe są nieodłącznym elementem życia każdego kierowcy. Musimy o nich pamiętać, ponieważ to właśnie one informują nas w każdym momencie naszej jazdy o wszelkich przywilejach, nakazach, czy też ostrzeżeniach, związanych z naszym torem jazdy. Zachowanie szczególnej ostrożności wobec znaków może nie tylko uratować nam zdrowie, lecz także i życie. Dlatego też, dziś przypomnimy o najważniejszych znakach, które mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo!

Znaki na autostradach – najważniejsze znaki!

Jak informuje serwis internetowy https://autostrady.com.pl/, nie wszystkie znaki na autostradach są znane kierowcom. Niestety, małe doświadczenie z autostradami sprawia, że znaki które umieszczone są właśnie na nich, są przez nas bardzo słabo znane. Dlatego też, przed każdym wyjazdem za miasto, warto utrwalać sobie wiedzę, która pozwoli nam przełożyć ją skutecznie w praktyce.

- znak STOP (B-20): Jeden z najbardziej popularnych znaków drogowych, na który możemy trafić podczas naszej jazdy. Przez wielu kierowców jest to niestety znak ignorowany. Warto jednak pamiętać, że znak STOP pojawia się tylko w miejscach newralgicznych, przy których często dochodzi do wypadków lub kolizji. Są to znaki, które pojawiają się zawsze, z jakiegoś konkretnego powodu, o którym nie będziemy często wiedzieli, jeśli poruszamy się po obcym mieście. Skutkiem tego, przed znakiem STOP, warto zawsze zatrzymywać się, zgodnie z literą prawa.

- znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU (A-7): znak związany z ustąpieniem pierwszeństwa jest kolejnym, najważniejszym znakiem, który musimy brać pod uwagę. Nakłada on bowiem właśnie na nas, obowiązek ustąpienia pierwszeństwa w miejscu, w którym przecinamy się z autami, które owe pierwszeństwo mają. Zignorowanie tego znaku doprowadzi najczęściej do kolizji lub wypadku, który będzie z naszej winy. Skutkiem tego, warto pamiętać o tym znaku i zawsze, dla pewności sprawdzić, czy nie mamy komu ustąpić pierwszeństwa. Jeśli tak będzie, odczekajmy i dajmy przyjechać uprzywilejowanym autom, które jadą z różnych stron.

- znak DROGA Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU (D-1): znak, który pozwala nam poruszać się z pierwszeństwem, choć nie zabrania on w żaden sposób zachowania szczególnej ostrożności, o czym często nie wiemy. Pomimo tego znaku, zawsze powinniśmy zachować czujność i oceniać, co dzieje się z innych stron. Może bowiem zdarzyć się sytuacja, w której inny kierowca nie ma świadomości tego, iż musi nam ustąpić pierwszeństwa. W takiej sytuacji tworzą się więc najczęściej kolizje i wypadki, których z pewnością nie chcemy.

- znak KONIEC DROGI Z PIERWSZEŃSTWEM PRZEJAZDU (D-2): znak informujący nam o tym, iż od tego momentu jesteśmy zobowiązani ustępować pierwszeństwa autom, na które natrafimy na tej drodze. Jest to niezwykle ważny znak, który warto zawsze dokładnie sprawdzić, ponieważ często wydaje nam się, że pierwszeństwo mamy dalej, pomimo bardzo łatwo widocznego przekreślenia.

Sprawdź pozostałe znaki!

Jeśli temat znaków drogowych na autostradach interesuje nas jeszcze bardziej, rekomendujemy odwiedzić serwis internetowym, na którym znajdziemy aktualne oznakowanie autostrad. Pozwoli nam ono w pełni zrozumieć, jakie znaki mogą znaleźć się na autostradzie i które z nich, mają największe znaczenie podczas naszej jazdy. Skutkiem tego, zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do skorzystania z pomocnej strony internetowej, która odpowie na wszystkie pytania, które mogą nam aktualnie siedzieć w głowie. Zapraszamy!ostatnia zmiana: 2022-12-20
Komentarze
Polityka Prywatności