Ostatnie słowa pasażera samochodu:
- Jedź, prawa wolna.
Egzamin na prawo jazdy. Egzaminator zadaje kursantowi pytanie:
- Ma pan skrzyżowanie równorzędne. Tu jest pan w samochodzie osobowym, tutaj tramwaj, a tu karetka na sygnale. Kto przejedzie pierwszy?
- Motocyklista - odpowiada pytany.
- Panie, co pan wygadujesz - warczy zły egzaminator - Toż przecież mówię, jest pan, tramwaj i karetka. Skąd wziął się motocyklista?
- A cholera ich wie, skąd oni się biorą.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Dlaczego wynajem ciężarówki jest opłacalny?

Jednym ze sposobów na powiększenie floty samochodów ciężarowych w firmie jest wynajem długoterminowy. Takie rozwiązanie oferuje swoim klientom MAN Financial Services. To nowoczesna forma finansowania, która dla wielu osób pozostaje jeszcze nieodkryta. Na czym polega i dlaczego wynajem samochodów ciężarowych jest opłacalny?

Wynajem długoterminowy to rozwiązanie, które coraz śmielej wchodzi na rynek motoryzacyjny. Od pewnego czasu z jego zalet korzystają firmy i klienci indywidualni w przypadku samochodów osobowych. Często można spotkać się z opiniami, że taka forma finansowania jest bardzo wygodna i bezproblemowa. Wszystko za sprawą kompleksowości oferty, która sprawia, że głównym zadaniem klienta jest… po prostu korzystanie z pojazdu.

Podobne rozwiązanie, tyle że w segmencie samochodów ciężarowych, oferuje swoim klientom MAN FS. Wynajem samochodów ciężarowych to oferta kierowana zwłaszcza do tych firm, które cenią sobie kompleksowość oferty i możliwość zaoszczędzenia czasu na obsłudze floty. Wszystko dlatego, że w ramach stałej miesięcznej opłaty zawarte są wszystkie koszty. Obejmują one opłatę za korzystanie z pojazdu, ubezpieczenie OC/AC/NNW, podatek drogowy, koszt rejestracji, gwarancję na pojazd i kontrakt serwisowy na cały okres trwania najmu, a także Truck Assistance.

Bezproblemowość oferty MAN FS przejawia się również na etapie procesowania umowy i podpisywania jej. Wszystko przebiega bowiem bez zbędnych formalności. Wynajem samochodów ciężarowych w swojej konstrukcji przypomina nieco leasing, co sprawia, że nie ma konieczności przedstawiania np. historii kredytowej, a cały proces przyznania finansowania i podpisania umowy jest uproszczony, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnego kredytu.

Oprócz korzyści związanych z oszczędnością czasu, wynajem ciężarówki niesie ze sobą również korzyści finansowe. Przede wszystkim nie wymaga on wniesienia opłaty początkowej, dzięki czemu nie ma konieczności angażowania dużych środków finansowych, by móc korzystać z nowoczesnej floty. Tym samym pieniądze, które w przypadku braku tej formy finansowania zostałyby przeznaczone na zakup samochodów czy też jako wkład własny w kredycie, mogą zostać zainwestowane w inny sposób z korzyścią dla firmy. Brak obowiązku wniesienia opłaty początkowej nie jest również bez znaczenia z punktu widzenia zachowania płynności finansowej firmy.

Dostępny w ramach umowy wynajmu długoterminowego okres finansowania wynoszący od 1 do 3 lat, a także stała miesięczna opłata obowiązująca przez cały okres umowy pozwalają również na lepsze zaplanowanie budżetu firmowego. Mamy bowiem gwarancję, że koszty nie zmienią się przez cały czas trwania umowy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie z punktu widzenia zarządzania i planowania kosztów.

Jak widać na powyższych przykładach, wynajem długoterminowy samochodu ciężarowego to rozwiązanie, które niesie ze sobą szereg korzyści. Co istotne, skorzystać z nich mogą zarówno duzi przedsiębiorcy, jak też małe i średnie firmy, a nawet osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą. Jeżeli szukasz sposobu finansowania floty aut ciężarowych w swojej firmie, wynajem długoterminowy to propozycja, którą na pewno warto wziąć pod uwagę.


ostatnia zmiana: 2023-02-24
Komentarze
Polityka Prywatności