Jedzie Ami, Rusek, Niemiec i Turek w jednym przedziale.
No i zaczynają sie popisy który ma lepiej.
Ami zaczyna:
- Nasz kraj jest tak bogaty ze możemy sobie na wszystko pozwolić... Wstał otworzył okno i srrrru cały plik dolców przez okno.
Rusek popatrzył chwilę, podumał, i mówi
- W naszym to my też mamy wszystkiego w bród. Wstał, wyciągnął spod ławki skrzynkę wódki i jeb przez okno.
Na to Niemiec zaczyna mówić:
- No, my mamy też od cholery... nie dokończył, bo zrywa się z siedzenia Turek i krzyczy:
- Nie! Proszę, nie!
Niemiec, Anglik i Polak dostaną 1.000.000 pln. jeśli przejadą przez rój komarów bez ukąszenia.
1. Niemiec jedzie mercem 300 km/h - ugryzł go komar.
2. Anglik jedzie Astonem Martinem 330 km/h - ugryzł go komar.
3. Polak jedzie "komarkiem" 25 km/h, a przywódca komarów:
- Stać to nasz!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

206 + Zupełnie nowe połączenie…

marka: Peugeot

Będąca międzynarodowym sukcesem 206-ka, w 2009, dalej bryluje na wszystkich kontynentach, w zupełnie nowej w Europie roli … 206+ !

Od modelu 206 do 206+ ...

W dżungli rynku małych samochodów w Europie, który przyjął w ostatnim dziesięcioleciu bogatą i różnorodną ofertę, Peugeot był zawsze najważniejszym uczestnikiem dzięki mitycznej 206-ce i gamie innowacyjnych sylwetek.

Ta mocna obecność utrwaliła się poprzez aktualną ofertę, szczególnie atrakcyjną i różnorodną:
-    model 107, pierwszy samochód gamy, pewny i sympatyczny, kompaktowy i wygodny w mieście, z konkurencyjną ceną
-    model 207, o rasowym stylu, plasującym go bardzo wysoko w segmencie B2 dzięki wymiarom i osiągom... nowa gama rozwija się …
-    wersja 1007, innowacyjny koncept o różnorodnych możliwościach, z odsuwanymi elektrycznie drzwiami
-    jednocześnie 206-ka w wersji hatchback, stopniowo zdecydowała się nabrać dystansu na korzyść nowych rozwiązań, które uczynią ją bardziej urzekającą... aby lepiej wybić się na tle innych modeli … gwiazdy nigdy nie umierają!

Produkowana we Francji dla rynku europejskiego …
Produkowana we Francji, w fabryce w Mulhouse, dla krajów europejskich, 206-ka +  została tak zaprojektowana, aby kontynuować linię swojej sławnej poprzedniczki: proponuje swoim wiernym od zawsze użytkownikom oraz nowym klientom wrażliwym na nowe rozwiązania, w których króluje osobowość, osiągi i cena, wypróbowany model mocno zmodernizowany i zgodny z duchem epoki.

Dzięki szczególnie korzystnemu stosunkowi ceny do produktu, wspartemu nowymi zachęcającymi cechami, takimi jak nowoczesny styl, samochód jest skierowany głownie do:
-    osób młodych
-    kobiet
to dwie kategorie klientów, których podbiła 206-tka bardziej niż  inne modele tego segmentu
-    amatorów samochodów naprawdę wielofunkcyjnych, którzy chcą zoptymalizować swój budżet zarówno jeśli chodzi o zakup, jak i użytkowanie, dla tych, którzy nie chcą lub nie mają ochoty śledzić zmian w segmencie B2 –większym, zasobniejszym i kosztowniejszym-, krótko mówiąc, dla tych, którzy nie znaleźli w modelach 107 i 207 odpowiedzi na swoje oczekiwania

Tak więc Peugeot uzupełnia swoją już i tak bogatą ofertę pojazdów z segmentu B o wiodący model, jeśli chodzi o stopniowanie gamy i pokrycie rynku.

Mocne strony 206-ki + …
     … „Trendy” wygląd oraz atrakcyjna cena dla samochodu, który utrwala mit …

+ Nowoczesności
Zachowując ponadczasowy charakter 206-ki, 206-ka + ma zmodernizowaną sylwetkę czerpiącą inspiracje z nowego kodu stylistycznego Marki  - rasowy styl o mocnej osobowości, zainspirowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz modelem 207, poprawiający swój obraz dzięki solidności.
To głębokie przenikanie stylu między modelami 207/206 godzi ze sobą charakterystyczną sylwetkę 206-ki z … nową pokrywą silnika, nowymi błotnikami, nowym pasem przednim z zupełnie nową kratką wlotu powietrza, nowymi reflektorami przednimi i światłami przeciwmgielnymi, nowymi kołami i kołpakami, nowym tylnym pasem, nowymi tylnymi światłami…. A w oryginalnej kabinie pasażerskiej z 206-ki, „zaprojektowanej wokół swoich pasażerów”, nowa deska rozdzielcza, nowy zestaw wskaźników odwołujący się do świata motocykli, unowocześnione siedzenia, o nowej fakturze, tworzą młody i nowoczesny świat.

+ Jakości
206-ka + przejmuje w logiczny sposób większość cech modelu 206. Poprawiono znacząco jakość i dopasowanie poszczególnych elementów, przynosząc więcej nowoczesności, starannie dopracowana deska rozdzielcza ogranicza ryzyko hałasu.
Zwarta, zwrotna, gościnna, jasna, bezpieczna 206-ka + ma wszystkie cechy niezbędne do łatwego i spokojnego użytkowania.  
 
+ Oszczędności zarówno podczas zakupu, jak i użytkowania
Skromna i przystępna … 206-ka + posiada wszelkie cechy, które pozwoliły umieścić ją z powodzeniem na czele segmentu B2.
Gama dostępnych silników składa się z trzech propozycji, które zarówno na poziomie zużycia paliwa, jak i niskich emisji spalin, są oszczędne tak podczas zakupu, jak i eksploatacji.
Benzynowy silnik 1.1 l o mocy 44 kW (60KM) stanowi nową ofertę w gamie, przed silnikiem 1.4 l o mocy 55kW (75KM); jeśli zaś chodzi o silnik diesla, optymalizacja silnika 1.4 l  HDi o mocy 50 kW (70KM) pozwala uzyskać zużycie paliwa w cyklu mieszanym na pozionie 4,2 l/100km i emisję CO2 zredukowaną do 110 g/km.
 
+ Ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko
Przy obniżonej emisji CO2 do 110 g/km, 206-ka + HDi zasila listę nagrodzonych pojazdów marki Peugeot w zakresie ochrony środowiska: „1 samochód na 6 emitujący mniej niż 120 g Co2  w Europie to Peugeot”, tak więc znajduje się ona wśród samochodów marki o ograniczonym wpływie na środowisko naturalne.

I jeszcze jeden mit na + ...
206-ka + wpisuje się w linię sztandarowych modeli o mocnym charakterze i niezwykłej popularności, które urzekły ponad 6,5 miliona użytkowników wrażliwych na jej silną kocią sylwetkę, budowę i innowacyjne wyposażenie, zachowując jeszcze zupełnie świeże wspomnienia jej sportowych sukcesów … trzykrotne mistrzostwo świata w rajdach samochodowych…
     … Nawet po zupełnej zmianie skali, 206-ka + ma wszelkie zalety, aby przedłużyć życie swojej poprzedniczki …

206-ka + „w szczegółach…”
Styl zewnętrzny 206-ki +  … Dynamika i nowoczesność
 
Przejmuje dynamiczną i figlarną sylwetkę 206-ki, która zachwyca dzięki swojej wysuniętej przedniej szybie i zmysłowym kształtom połączonym z ostrymi i dynamicznymi liniami. To samochód, który naprawdę jest inny i ma silny temperament.
Wyrazisty i mocny styl zewnętrzny tego nowego modelu zainspirowany został sylwetką 207-ki wpisując się w linię stylistyczną ostatnich modeli Peugeot.

Jego nowe oblicze, bardzo nowoczesne, skupia się z przodu wokół dużego unikalnego otworu wlotu powietrza chronionego czarną listwą oraz kratą w kolorze aluminium lub czarnym. Zaokrąglony pas przedni nadwozia, w kształcie „soft-nose” sięga aż do pokrywy silnika, wyprofilowane błotniki ukazują nadkola aerodynamicznej sylwetki pojazdu, wielkie reflektory o kocim spojrzeniu, okrągłe światła przeciwmgielne są zatopione w dolnej  części przedniego pasa nadwozia, zaś lew, symbol marki, umieszczony w chromowanym pierścieniu w kształcie litery „U” na tle plastra miodu  potwierdza klasę modelu. Całość wyraża nowoczesność, ale z zachowaniem „figlarnego spojrzenia 206-ki”, nowy design pokrywy silnika zachował czarny eliptyczny wlot powietrza znany z modelu 206.
Ta elegancko wymodelowana część przednia to ogromny, zauważalny postęp, w zakresie dopasowania poszczególnych elementów nadwozia.

Profil nadwozia, ma również niektóre elementy odwołujące się tematycznie do stylu 207-ki, takie jak duże błotniki z wyprofilowanymi nadkolami, zaś „spojrzenie” znane z 206-ki … WRC.
Nowe, 14 calowe kołpaki „Spa” ożywiają profil, zaś nowe 15 calowe aluminiowe felgi „Interlagos” dodają dynamiki i wrażenia solidności dzięki swojemu dynamicznemu kształtowi z 10 stylizowanymi ramionami.

Z tyłu, nowy pas tylny zaczerpnięty został z modelu 207 poprzez kształt zderzaka w kolorze czarnym, który poszerza wizualnie sylwetkę i wzmacnia poczucie solidności. Umieszczone po obu stronach zderzaka światła odblaskowe czynią ten widok jeszcze bardziej charakterystycznym; z lewej strony zostało umieszczone światło przeciwmgielne tylne.
 
Reflektory i światła są mocnymi elementami stylistycznymi Marki i model 206+ nie odbiega od tych standardów. Światła tylne, szczególnie starannie zaprojektowane, inspirowane światłami z modelu 207 oświetlają tylną część nadwozia, podkreślając sylwetkę. Ich gładkie szkło pozwala na podkreślenie trójwymiarowej animacji metalizowanej maski oraz innych funkcji kolorystycznych - czerwone światła pozycyjne, przeźroczyste kierunkowskazy, światła cofania umieszczone za  metalizowaną siatką z efektem diod.
Chromowana rura wydechowa nadaje niektórym wersjom sportowego sznytu.

206 + Nowe wymiary
Nowe proporcje podkreślają szczególnie dynamiczny i wyważony styl 206-ki + zachowując dwa podstawowe walory: zwartość i zwrotność.
                                Różnica 206 + / 206

Długość                                3872 mm        + 36 mm 
Dł. zwisu przedniego:               807 mm        + 22 mm
Dł. zwisu tylnego                     622 mm        + 14 mm
Rozstaw osi:                          2443 mm        =
Szerokość między listwami:       1655 mm        =
Szerokość między lusterkami:    1903 mm        =
Wysokość:                             1446 mm        =
Rozstaw kół przednich    :        1445 mm        + 20 mm
Rozstaw kół tylnych:                1433    mm        + 20 mm
 
Atmosfera wnętrza 206-ki + … nowoczesny design
Zaprojektowana, aby zapewnić pasażerom przyjemne doznania kabina pasażerska 206-ki + czerpie inspirację z modelu 207 oraz z nowoczesnego wzornictwa.
Zarys deski rozdzielczej w kształcie łagodnej fali powoduje optyczne powiększenia przestrzeni z przodu pojazdu. Nowoczesna i dynamiczna faktura o strukturze „diamentu” na listwach paneli drzwiowych nadaje wnętrzu kabiny stylowego wyglądu i wyrafinowania.
Zarys nawiewów, czarne lub szare metalizowane wykończenia wokół nich, konsola środkowa ozdobiona tymi samymi dodatkami, charakterystyczny kształt schowka w desce rozdzielczej zawierającego również otwarty schowek oraz zestaw trzech owalnych zegarów z czarnym lub białym tłem, zaczerpnięty ze świata motocykli, wszystko to zostało zainspirowane stylem 207-ki.
Obok rozwiązań rodem z 207-ki – deski rozdzielczej, zestawu wskaźników, listew drzwi – 206-ka + zachowuje rozmiary, a ebonitowe elementy z modelu 206 nadają jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Dolna część deski rozdzielczej, schowek, panele drzwi, konsola środkowa, obudowy siedzeń są wykonane z materiału o łagodniejszej fakturze zwanej „Némo”, natomiast przednie słupki, słupek środkowy oraz wykończenia górne są wykonane z materiałów o strukturze bardziej „technicznej”, nadającej wnętrzu bardziej nowoczesnego wyglądu.
Na konsoli centralnej, w niektórych wersjach, znajduje się przenośna popielniczka, którą można w razie potrzeby umieścić na nowej konsoli hamulca ręcznego.

Pakiet wykończenia „Look” to więcej osobowości …
Naturalnie dynamiczna i elegancka, 206-ka + proponuje różne zestawy stylizacyjne, które pozwolą wybrać, w zależności od wersji, bardziej dynamiczny klimat lub wyrafinowanie.

Pakiet „look exterieur” pozwala podnieść poziom wykończenia (dla niektórych wersji) poprzez zastosowanie:
-    nakładek na drzwi w kolorze nadwozia
-    osłon bocznych w kolorze nadwozia
-    obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze nadwozia
-    maskownica tablicy rejestracyjnej w kolorze nadwozia

Pakiet „look exterieur” (dostępny w standardzie lub w opcji, zależnie od kraju przeznaczenia), wnosi w wersji Trendy nieco sportowego ducha dzięki następującym elementom:
-    osłony boczne w kolorze nadwozia
-    maskownica tablicy rejestracyjnej w kolorze nadwozia
-    chromowany wylot rury wydechowej
-    aluminiowy korek wlewu paliwa
-    krata wlotu powietrza w kolorze metalu


Pakiet wykończenia wnętrzna „sport” proponuje (w standardzie lub w opcji, zależnie od kraju przeznaczenia) metalizowane akcenty, aby jeszcze bardziej podkreślić dynamikę wersji Trendy.

Zawiera on:
-    kierownicę obszytą skórą,
-    pedały z nakładkami z aluminium
-    metalowe ozdoby na:
o     pokrywie schowka w desce rozdzielczej,
o     suwakach nawiewów
o     przycisku hamulca ręcznego
o     wewnętrznych sterownikach drzwi
-    dźwignię zmiany biegów z elementami z matowego aluminium
-    zestaw czterech zegarów z czarnym tłem, metalowymi pierścieniami i białymi wskazówkami

Zespół napędowy na miarę
Nowa gama silników daje 206-ce + szczególne miejsce wśród pojazdów segmentu B2, dzięki wyjątkowej oszczędności zarówno przy zakupie jak i podczas eksploatacji, co przekłada się na niskie zużycie paliwa i niską emisję zanieczyszczeń oraz okres przeglądów co 30 000 km lub co dwa lata.

1.1 l benzynowy (nowa oferta)
1124 cm3 – moc 44 kW (60 KM) – moment obrotowy 94 Nm przy 3300 tr/mn
Zużycie w cyklu mieszanym: 5,7 l/100 km
Emisja CO2 : 135g/km

1.4 l  benzynowy
1360 cm3 – moc 55 kW (75 KM) – moment obrotowy 120 Nm przy 3400 tr/mn
Zużycie w cyklu mieszanym: 6,3 l/100km
Emisja CO2 : 150 g/km

1.4 l HDi
1398 cm3 – moc 50 kW (70 KM) – moment obrotowy 160 Nm przy 2000 tr/mn
Zużycie w cyklu mieszanym: 4,2 l/100 km
Emisja CO2 : 110 g/km

Te trzy silniki są połączone z mechaniczną skrzynią biegów z pięcioma przełożeniami typu MA wyposażoną w sprzęgło sterowane linką z ciężarkami,  sprzyjające komfortowi jazdy.
Przełożenia tej skrzyni biegów zostały dostosowane do charakterystyki każdego z silników, pierwsze przełożenie jest krótsze w silniku benzynowym 1.1 l, a dłuższe w silniku 1.4 HDi, aby lepiej wykorzystać jego moment obrotowy.
Przy masie niższej niż 1000 kg i dopracowanej aerodynamice, silniki te zapewniają 206-ce + oczekiwane osiągi. 

Sprawdzony komfort i zachowanie na drodze

206-ka + przejmuje sprawdzony komfort i zachowanie modelu 206, skuteczne i wypróbowane zawieszenie składa się z:
-    Zawieszenia przedniego typu pseudo Mac Pherson z trójkątnym wahaczem ze stabilizatorem poprzecznym przesuniętym o 20 mm.
-    Zawieszenia tylnego z wahaczami wleczonymi z podatną na odkształcenia  belką
-    Układu kierowniczego wspomaganego hydraulicznie
-    Hamulców tarczowych przednich 247x13 mm i bębnowych tylnych 8 cali. Są one wyposażone w system ABS Teves MK70 z elektronicznym rozdziałem siły hamowania i wspomaganiem hamowania awaryjnego.
-    Systemu ESP MK60 proponowanemu w wyposażeniu standardowym lub w opcji, zależnie od kraju przeznaczenia lub poziomu wyposażenia (za wyjątkiem wersji z silnikiem 1.1 l).
-    Felg stalowych 5.5J14 ( poszerzającymi rozstaw kół o 20 mm w stosunku do modelu 206) i opon 175/65R14 lub, w opcji, felg 6J15 z oponami 185/60R/15

Model 206+ posiada również funkcję automatycznego włączania świateł awaryjnych w przypadku nagłego hamowania.

Bezpieczeństwo bierne – spokój i równowaga
Zaprojektowana aby „unikać wypadków” dzięki swojemu zachowaniu na drodze i układowi hamulcowemu, wersja 206+ jest również wyposażona w elementy konstrukcyjne mające na celu maksymalne rozproszenie energii podczas zderzenia.
Systemy bezpieczeństwa składają się z przednich poduszek powietrznych, trzypunktowych pasów bezpieczeństwa z tyłu i z przodu, z napinaczami pirotechnicznymi na miejscach przednich, z zagłówków przednich oraz co najmniej jednego mocowania Isofix z tyłu. W zależności od wersji i kraju przeznaczenia, oferta ta może być również uzupełniona, w standardzie lub w opcji, o poduszki powietrzne boczne z przodu i z tyłu, wyprofilowane zagłówki i drugie mocowanie Isofix.

Stacyjka ...
Wszystkie wersje są wyposażone w stacyjkę z transponderem oraz brzęczyk, który ostrzega o pozostawieniu kluczyka w stacyjce.
Drzwi i bagażnik blokują się automatycznie po osiągnięciu przez pojazd prędkości 10km/h i odblokowują się automatycznie podczas otwierania drzwi od wewnątrz.

Najnowsze wyposażenie, sprawdzona jakość …
Jako wyposażenie standardowe lub w opcji, w zależności od poziomu wyposażenia lub kraju przeznaczenia, 206-ka + może zaoferować klimatyzację sterowaną ręcznie lub automatycznie, regulator/ogranicznik prędkości, automatyczne wycieraczki szyb połączone z automatycznym włączeniem reflektorów, komputer pokładowy, elektrycznie sterowane lusterka, system WIP sound – radioodtwarzacz  CD ze sterowaniem przy kierownicy i sześć głośników – oraz zupełną nowość – przenośną popielniczkę.
Przypominamy, że 206-ka + posiada ogromy schowek w desce rozdzielczej, który może pomieścić nawet pudełko na buty. Dodatkowo, dysponuje składanym tylnym siedzeniem jednoczęściowym lub dzielonym, niezwykle funkcjonalnym, pozwalającym powiększyć powierzchnię bagażnika z 245 dm3 aż do 1130 dm3 VDA. 
 
Kolorystyka nadwozia
Siedem kolorów, w tym dwa nowe, składają się na paletę barw lakierów nadwozia, dostępnych dla 206-ki+, delikatne i dyskretne lub odważne i wesołe, wyrażają różne osobowości.

Lakiery matowe:
Biały Banquise
Czerwony Aden
Szary Hurricane (nowy)

Lakiery metalizowane:
Szary Aluminium
Szary Thorium
Czarny Perla Nera
Niebieski Ipanema (nowy)

Wykończenia wnętrza
Harmonizują doskonale z niepowtarzalnym ciemnym wnętrzem podkreślającym dynamiczny charakter modelu 206+.

Wersje „Urban” posiadają sportowe siedzenia wykonane z tkaniny Chekmate z przewagą koloru czarnego i wstawkami z gładkiego materiału. Zestawienie to nadaje wnętrzu bogactwa i jakości.

Wersje „Trendy” oferują siedzenia sportowe, wykonane z trzech typów materiałów ozdobionych przeszyciami. Wykończenie wykonane jest z materiału plecionego Pacifio czarno-niebieskiego naszytego w części centralnej, po bokach zaś naszyto gładką tkaninę w dwóch zgranych odcieniach.

Zewnętrzna część oparć wszystkich siedzeń 206-ki + jest pokryta ochronnym materiałem, bardzo praktycznym w użyciu, którego nowoczesny wygląd harmonizuje z nową fakturą wykończenia Diamond.

Prosta gama
Gama składa się z dwóch typów wykończeń URBAN i TRENDY, dostępnych dla obydwu wersji nadwozia - trzydrzwiowej i pięciodrzwiowej.                                                                     

data ostatniej modyfikacji: 2009-04-03 17:38:04
Komentarze
Polityka Prywatności