Polskie drogi
- Co musi się zmienić, żeby polskie drogi spełniały wymogi europejskie?
- Wymogi europejskie.
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Lexus – LFA

marka: Lexus

Światowe zainteresowanie zakupem LFA, od momentu premiery podczas Tokio Motor Show trzy miesiące temu, przekroczyło plany produkcyjne tego samochodu na poziomie 500 sztuk.

Nie przekreśla to jednak możliwości składania zamówień przez kolejnych klientów; Lexus będzie brał pod uwagę każde zamówienie złożone do połowy marca 2010.

Termin ten został wybrany ze względu na genewski salon samochodowy, który kończy się właśnie w połowie marca. Następnie rozpocznie się proces rozdziału 500 super samochodów LFA do 56 krajów, w których będzie oferowany.  

Ostateczna ilość aut przydzielonych poszczególnym krajom zostanie zamknięta w kwietniu i do końca maja 2010 klienci otrzymają indywidualne potwierdzenie przyjęcia zamówienia..

LFA
LFA jest pojazdem przecierającym szlaki. Jest to pierwszy super samochód ze znaczkiem Lexusa, podwyższający i tak wyśrubowane standardy marki. Ponadto jest to pierwszy super samochód przemierzający legendarny odcinek toru Nürburgring Nordschleife z taką łatwością i pewnością prowadzenia, jakby była to jego ulubiona przełęcz górska. Wykonany z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych z włókna węglowego, wysokoobrotowy wolnossący silnik V10 o mocy 412 kW (560 KM) i pojemności 4,8 litra, zainstalowana przed tylną osią sześciobiegowa sekwencyjna skrzynia biegów oraz przesunięcie jednostki napędowej w stronę kabiny zapewniają LFA niska masę własną oraz perfekcyjne wyważenie, niezbędne przy tak wysokich osiągach, w tym 325 km/h prędkości maksymalnej.

„LFA jest rasowym super samochodem, lekką, mocną oraz świetnie wyważoną maszyną, zaprojektowaną tylko do jednego celu – aby dostarczyć kierowcy niezapomnianych wrażeń.” – podkreśla Haruhiko Tanahashi, główny konstruktor LFA. „Przez ostatnie dziesięciolecie przekraczaliśmy wszelkie granice – włączając w to wprowadzenie naszej autorskiej metody cięcia krawędzi elementów nadwozia wykonanych z włókien węglowych. Wierzę – mówi Tanahashi-san – iż stworzyliśmy samochód w maksymalnie możliwym stopniu nastawiony na odczucia kierowcy.”

Od pierwszych szkiców pieczołowicie tworzony przez niewielką, lecz doborową grupę inżynierów potrafiących przełamywać wszelkie możliwe granice, LFA jest wyznacznikiem linii F – modeli o wysokich osiągach. Linia F uzupełnia trzon DNA Lexusa, uwypuklając sportowy profesjonalizm jako przeciwwagę dla tradycyjnie przypisywanych marce Lexus atrybutów cichobieżności i komfortu. Dlatego LFA nie tylko na nowo definiuje japoński super samochód XXI wieku, ale również rozwija nowe perspektywy dla marki Lexus i jej nowatorskiej myśli technicznej w branży motoryzacyjnej.

W 2000 roku, Tanahaschi-san wraz ze swym zgranym zespołem podjęli się jednego z największych zadań inżynierskich, z którymi do tej pory zmierzyła się marka Lexus. Projekt skierowany był na stworzenie nowych technologii, nowych materiałów i nowych procesów wytwarzania aby stworzyć samochód, jaki sobie wymarzyli, nie zważając na trudności napotykane podczas wprowadzania zamysłu w życie. W dążeniu tym stworzyli nową, dynamiczna linię nadwozia, która wywarła wpływ na sylwetki wszystkich modeli produkowanych przez Lexusa.

Na każdym etapie konstruowania LFA podejmowane były zabiegi mające na celu zminimalizowanie jego masy. Obejmowały one wprowadzenie innowacyjnego jednoskorupowego podwozia i nadwozia wykonanego z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknami węglowymi – marka Lexus – dzierży światowy prymat w tym zakresie – a także zastosowanie węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych, szerokie użycie elementów aluminiowych, tytanowych oraz magnezowych w układzie napędowym i skrzyni biegów. Nawet koło kierownicy zawiera elementy z włókien węglowych, aby było jeszcze lżejsze i dawało bardziej naturalne wyczucie układu kierowniczego – jest to jeden z przykładów odzwierciedlających ukierunkowanie konstruktorów na odczucia kierowcy. Z masą nie przekraczającą 1480 kg (bez płynów) LFA wchodzi na arenę super samochodów legitymując się doskonałą proporcją mocy do masy na poziomie 378 KM (278 kW) na tonę.

„LFA jest samochodem, który dając kierowcy olbrzymią moc i towarzyszącą jej symfonię dźwięków z układu wydechowego, rozjaśnia szerokim uśmiechem jego twarz.” – entuzjastycznie stwierdza Tanahashi-san. „Samochód ten idealnie łączy osiągi mierzone czasami i wykresami, z potęgą emocji, które nie dają się wymówić słowami, a jedynie mogą być odbierane sercem i duszą. Podczas jazdy zwykłym samochodem skupiamy się na celu podróży, w LFA skupiamy się na samej jeździe.”

Jedynie 500 egzemplarzy LFA opuści mury fabryki. Wszystkie będą ręcznie składane przez doświadczonych pracowników w ilości nie większej niż 20 sztuk miesięcznie. „Choć te inspirujące i wyśnione chwile będą mogły być przeżywane jedynie przez małą grupkę szczęśliwców,” – mówi Tanahashi-san – „mocno wierzę, iż duch LFA będzie przedmiotem dumy każdego, kto podziwia samochody spod znaku Lexusa.”


data ostatniej modyfikacji: 2010-01-20 17:19:21
Komentarze
Polityka Prywatności