Biegnie facet w stroju sportowym, na głowie ma czepek. Widząc przechodnia pyta go:
-Jechali tendy kolrze?-pyta wycieńczony człowik.
-Tak,gdzieś pięć minut temu. A wogóle gdzie ma pan rower? - odpowiada przechodni.
-O kurcze od początku czułem ,że czegoś zapomniałem.
Dlaczego trabant nie rusza na zielonym świetle?
1. Zatrzymał go pęd powietrza wiatraka chłodnicy samochodu stojącego za nim.
2. Najechał na gumę do żucia.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Peugeot RCZ - Wyjątkowe Emocje

marka: Peugeot

Pojazd ten to więcej niż auto koncepcyjne. Model RCZ wyznacza nowe standardy w gamie samochodów „rekreacyjnych” firmy Peugeot i jako pierwszy korzysta z dobrodziejstw nowego wizerunku Lwa.

Jego ekspresyjna, nowatorska stylistyka, ekskluzywne wnętrze, dynamiczne i przyjazne środowisku jednostki napędowe oraz ogromna radość z jazdy, jaką oferuje sprawiają, że w przyszłości marka Peugeot, wiedziona 200-letnim doświadczeniem, wzbudzać będzie więcej emocji niż kiedykolwiek wcześniej.

Peugeot RCZ – usportowione, kompaktowe, czteroosobowe Coupé – ma być ekskluzywne, wyjątkowe i
ma  wzbudzać niezwykle silne emocje:
•    nazwa RCZ odzwierciedla jego wyjątkowy charakter w ofercie firmy Peugeot – to pierwszy model, który nie używa systemu numeracji z jednym lub dwoma zerami w środku,
•    RCZ odzwierciedla nowy wizerunek Marki i  jako pierwszy oznaczony został nowym logo Lwa.

RCZ zaprojektowano z myślą o nowoczesnych, wymagających klientach, którzy znają się na samochodach i szukają czegoś wyjątkowego… oraz są gotowi poddać się motoryzacyjnej pokusie.
Innymi słowy, RCZ to pierwszy tak ekskluzywny pojazd w gamie modeli firmy Peugeot. A w planach są już następne, które pojawią się w kolejnych latach i mają być równie wyjątkowe i niepowtarzalne. Mają one również oferować niespotykane dotąd doznania z jazdy oraz zachwycać wyrazistym charakterem i stylistyką.

Pierwszy etap projektu RCZ rozpoczął się we wrześniu 2007 roku na salonie we Frankfurcie, gdzie firma Peugeot zaprezentowała samochód koncepcyjny, który zachwycił wszystkich. Niedługo potem podjęto decyzję o wprowadzeniu go do produkcji seryjnej, co zostało oficjalnie ogłoszone w Genewie w marcu 2008 roku.

Jednak wcielenie tego planu w życie wymagało ogromnej determinacji, odwagi i pomysłowości, czyli cech, których nigdy nie brakowało w bogatej historii marki Peugeot.
Głównym założeniem projektu było utrzymanie stylistyki pojazdu koncepcyjnego, mimo ograniczeń związanych z procesem produkcji i komercjalizacji. Jednak na tym wyzwania się nie kończyły, bowiem wyznaczono bardzo ambitne cele w zakresie jakości produkcji oraz właściwości jezdnych i przyjemności z jazdy, które miały definiować wyrazistą tożsamość tego modelu.

Kolejnym wyzwaniem było opracowanie seryjnej wersji RCZ w bardzo krótkim czasie. Aby tego dokonać, pojazd musiał być składany w centrum produkcyjnym specjalizującym się w budowie samochodów luksusowych, które wypuszczane są na rynek w niewielkiej liczbie. Do tego celu wybrano austriacki zakład Magna Steyr w miejscowości Graz.

Dzięki tym posunięciom, w zaledwie dwa lata po podjęciu decyzji o rozwoju i seryjnej produkcji, model RCZ pojawi się na rynku wiosną 2010 roku.
W tym samym czasie nabywcy, którzy wykazali się najlepszym refleksem i podczas salonu we Frankfurcie zdołali zamówić jedną z pierwszych 200 sztuk serii limitowanej RCZ (w ciągu niecałych 48 godzin wyczerpano limit zamówień), otrzymają swoje samochody. Model RCZ z założenia ma być autem luksusowym, wyjątkowym, o wyrazistej stylistyce wzbudzającej silne emocje…

EMOCJONUJĄCE NADWOZIE
Atletyczna, elegancka i aerodynamiczna sylwetka RCZ gwarantuje zupełnie nowe doznania. Niepowtarzalny charakter uwydatnia zmysłowy kształt dachu z charakterystycznymi, łukowatymi przetłoczeniami poprowadzonymi aż po tylną szybę.

EMOCJONUJĄCE WNĘTRZE
Idealna pozycja za kierownicą, łagodne, opływowe kontury deski rozdzielczej oraz nowoczesne materiały wykończenia… w przedziale pasażerskim modelu RCZ nieustannie panuje wyjątkowy, luksusowo-sportowy klimat.

RCZ jest również praktyczny, oferując dwa dodatkowe siedzenia, których oparcia można złożyć i zyskać przestronny jak na ten segment przedział bagażowy (od 384 do 760 litrów).
EMOCJONUJĄCE PARAMETRY
Mała masa własna, znakomite własności aerodynamiczne oraz nowoczesne silniki sprawiają, że RCZ stanowi wyjątkowe połączenie osiągów z dbałością o ekologię.

W 2010 roku dostępne będą następujące jednostki napędowe:
    W chwili debiutu rynkowego:
- 1.6 THP 115 kW (156 KM) Euro 5, 240 Nm, 6-stopniowa przekładnia manualna, emisja CO2: 155 g/km
- 2.0 HDi FAP 120 kW (163 KM) Euro 5, 340 Nm, 6-stopniowa przekładnia manualna, emisja CO2: 139 g/km
    Od lata: 2010
- 1.6 THP 115 kW (156 KM) Euro 5, 240 Nm, 6-stopniowa przekładnia automatyczna, emisja CO2: 168 g/km
- 1.6 THP 147 kW (200 KM) Euro 5, 275 Nm, 6-stopniowa przekładnia manualna, emisja CO2: 159 g/km

Ten ostatni silnik to nowa konstrukcja i zarazem pierwsza czterocylindrowa jednostka na świecie, wykorzystująca wyjątkową technologię, która zapewnia bardzo wysoką wydajność zarówno jeśli chodzi o znakomite osiągi, jak i bardzo małe zapotrzebowanie na paliwo oraz niski poziom emisji CO2.
Idąc dalej tą drogą, na salonie w Genewie w 2010 firma Peugeot zaprezentuje studyjną wersję RCZ z technologią HYbrid4. W wyniku tej modernizacji, sportowy Coupé będzie zapewniał bardzo niski poziom emisji CO2 (ok. 95 g/km) oraz 147 kW (200 KM) mocy i napęd na cztery koła.

EMOCJONUJĄCA DYNAMIKA
RCZ reprezentuje całą fachową wiedzę firmy Peugeot w zakresie właściwości trakcyjnych. Dzięki niezwykle precyzyjnemu układowi kierowniczemu i znakomitym właściwościom jezdnym, model ten oferuje ekscytujące i niepowtarzalne wrażenia z jazdy.
RCZ zbudowano na solidnej bazie, jaką jest z pewnością płyta podłogowa nr 2 (zawieszenie przednie z kolumnami MacPhersona i tylne z odkształcalną belkę). Pojazd cechuje również nisko poprowadzone nadwozie, obniżony środek ciężkości, szerszy rozstaw kół oraz duży rozmiar felg (18- lub 19-calowe).
I wreszcie, RCZ można wyposażyć w silnik THP 147 kW (200 KM). Wyjątkowo w tej wersji przednie zawieszenie wzbogacono o specjalną, obniżoną poprzeczną belkę rozpierającą, dzięki czemu auto staje się bardziej zwrotne i jeszcze pewniej i lepiej się prowadzi.

EMOCJONUJĄCA TECHNOLOGIA
Aby zrównoważyć wyjątkowe, dynamiczne cechy oraz stylistyczne i technologiczne innowacje, model RCZ wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań, które mają za zadanie wspomagać kierowcę i podnieść poziom bezpieczeństwa. Mowa tu o inteligentnym układzie kontroli trakcji z ESP w standardzie, o systemie wspomagania podczas ruszania na wzniesieniu (również w standardzie), systemie WIP COM 3D (system multimedialny z najwyższej półki) i o kierunkowych reflektorach Bi-ksenonowych itd.

EMOCJONUJĄCE MENU
Aby klienci mogli idealnie dostosować pojazd do swych potrzeb i upodobań, RCZ można odpowiednio zmodyfikować, zgodnie z unikalnym charakterem i stylistyką pojazdu. Do wyboru mamy tu karbonowy dach, łuki dachowe w różnych kolorach, szeroki wachlarz felg ze stopu metali lekkich itd.

BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO
RCZ wyposażono również w szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo – zmodyfikowane elementy nadwozia, liczne elementy bezpieczeństwa biernego oraz aktywna pokrywa odpalana pirotechnicznie.

Firma Peugeot pragnie również utrzymać pozycję lidera pod względem systemów bezpieczeństwa powypadkowego. Na przykład w 2010 roku firma, jako pierwszy producent na świecie, planuje udostępnić w standardzie we wszystkich RCZ usługi takie jak PEUGEOT CONNECT SOS (system alarmowy), co możliwe będzie głównie dzięki wdrożeniu specjalnego systemu lokalizacji pojazdów.


data ostatniej modyfikacji: 2010-02-18 17:49:48
Komentarze
Polityka Prywatności