- Jechał pan z prędkością 110 km/godz. Nie przyszło panu do głowy, że może się pan zderzyć z innym samochodem?!??
- Z innym? Na chodniku?
Jechał facet samochodem, a że samochód dobry, szybki to sobie nie żałował. Mimo, że mokro, ślisko to na liczniku 150 km/h... 180 km/h... 220brkm/h...250 km/h..., aż tu nagle zakręt, za zakrętem furmanka. Nic się nie dało zrobić, jedno wielkie rozpierdziu, z furmanki drzazgi, konie latają w powietrzu, woźnicy urwało nogi. Zatrzymał się facet po tych kilkuset metrach, i patrzy, o k...a ,ale jatka. Nic to myśli, jatka nie jatka, może ktoś przeżył i trzeba mu pomoc. Podchodzi bliżej, a tam konie z bebechami na wierzchu, ledwo dychają. Jakoś trzeba by je dobić, co się ma gadzina męczyć. Złapał za siekierę, która wypadła z furmanki i do jednego konia, do drugiego... pozarąbywał na śmierć. Stoi i rozgląda się, co dalej, zauważył woźnice. Woźnica na to, podciągając koc i przykrywając urwane nogi:
- Panie! Nawet mnie ku...a nie drasnęło!!!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Peugeot 508

marka: Peugeot

Jakość, czystość, wydajność… Peugeot 508 to uosobienie nowego wizerunku Marki w segmencie dużych sedanów.

Peugeot 508, dostępny w dwóch wersjach nadwozia: sedan i SW, łączy wyrazisty styl i emocje z:
•    technologiami nowej generacji: e-HDi i HYbrid4;
•    czystymi, prestiżowymi i dynamicznymi liniami;
•    wysoką jakością wykonania i komfortowym wnętrzem;
•    wyjątkową przyjemnością prowadzenia, wynikającą z bogatego doświadczenia Marki.

Wraz z modelem 508 Peugeot kontynuuje swoją międzynarodową ofensywę: model będzie produkowany we Francji dla rynku europejskiego, a następnie w Chinach, dla największego rynku na świecie.

Patrząc w przyszłość
Wraz z modelem 508 Peugeot na nowo potwierdza swoją obecność i ambicje na jednym ze swoich historycznych obszarów, czyli w segmencie dużych sedanów.
Na przestrzeni kilku dekad każdy z modeli linii „40X” i „50X” naznaczył w jakiś sposób swoją epokę, łącząc unikalny styl, doskonałe właściwości jezdne, wszechstronność i solidną konstrukcję.
508 to nowoczesny samochód, doskonale wpisujący się w aspiracje dynamicznych, dbających o środowisko i coraz bardziej wymagających klientów. Model dostępny jest w dwóch uzupełniających się wersjach nadwozia: sedan (o długości 4,79 m) oraz SW (4,81 m).
Jakość, czystość i efektywność to słowa, które najlepiej określają poszczególne aspekty stylistyki auta, oferującego swoim nabywcom atrakcyjną, wzbudzającą emocje sylwetkę.

Stylistyczna czystość
Wyważona i nowoczesna stylistyka modelu 508 sugeruje, iż pojazd został „wyrzeźbiony z jednolitej bryły”, co odzwierciedla dążenie do osiągnięcia eleganckiego wyglądu, solidnej konstrukcji oraz wysokiej jakości wykonania.
Przednia część nadwozia 508 odzwierciedla najnowszy kierunek stylistyczny Marki, którego założenia po raz pierwszy zaprezentowano na przykładzie koncepcyjnego modelu SR1. Uwagę przykuwają tu przede wszystkim elementy osłony chłodnicy, robiące wrażenie unoszących się, oraz reflektory o wyraźnie zaznaczonych konturach, podobnie jak pas świateł LED widoczny w dzień i po zmroku.
Z kolei w tylnej części wersji sedan trzy czerwone „pazury” kryją trzy rzędy świateł LED. Tylne reflektory modelu SW otrzymały natomiast czerwoną obwódkę, która rozświetla się po włączeniu świateł.

Komfort kabiny na wysokim poziomie
Prosty i elegancki styl deski rozdzielczej, użyte materiały, pieczołowite wykończenie, trwałość elementów oraz zastosowane technologie (kolorowy wyświetlacz „Head-Up”, czterostrefowa klimatyzacja, „bezkluczykowy” dostęp do pojazdu i rozruch silnika...) – wszystko to pomaga stworzyć ekskluzywną atmosferę we wnętrzu.
Każdy z pasażerów podróżuje w komfortowych warunkach dzięki doskonałemu zagospodarowaniu wnętrza. W wersji SW przyjemność podróżujących potęguje duże, panoramiczne okno dachowe (1,62 m2 szklanej powierzchni).

Praktyczny i ustawny bagażnik ma dużą pojemność 545 litrów (515 dm3 zgodnie ze standardem VDA) w wersji sedan i 660 litrów (560 dm3 VDA) w SW. Po złożeniu tylnych siedzeń (składają się jednym prostym ruchem) i uzyskaniu płaskiej podłogi, pojemność wzrasta do 1 581 litrów (1 381 dm3 VDA) w przypadku sedana i 1 865 litrów (1 598 dm3 VDA) w przypadku modelu SW.

Ochrona środowiska
Dbałość o ochronę środowiska była głównym celem projektantów już w początkowej fazie projektu, dlatego prace rozpoczęto od optymalizacji właściwości aerodynamicznych pojazdu (współczynnik Cx rozpoczyna się od 0,26 a SCx – od 0,60) oraz redukcji wagi w porównaniu do modelu 407 (pomimo zwiększenia rozmiarów i zastosowania dodatkowych elementów wyposażenia).
Pod maską montowane są silniki o mocy od 82 do 150 kW (od 112 do 204 KM). Każdy z nich należy do czołówki w swoim segmencie pod względem zarówno zużycia paliwa oraz osiągów, jak i dbałości o środowisko.

W gamie jednostek napędowych najbardziej ekologiczna emituje jedynie 109 g/km CO2, m.in. dzięki nowemu systemowi e-HDi. W przyszłości pojawi się również wersja z technologią HYbrid4, oferująca silnik o mocy 147 kW (200 KM) i napęd na 4 koła, przy emisji CO2 wynoszącej jedynie 99 g/km.
W momencie debiutu rynkowego pojawi się nowa jednostka 2,2-litra HDi FAP 150 kW (204 KM), oferująca osiągi na wyższym poziomie, niż silnik z dieslem V6 w modelu 407 i to przy emisji dwutlenku węgla niższej o ponad 30%!

Dynamika i emocje
W przypadku modelu 508 emocje znajdują także odzwierciedlenie w przyjemności z jazdy, tak ważnej i charakterystycznej dla pojazdów Marki.
508 będzie dostępny z dwoma typami zawieszenia: z nowymi kolumnami McPhersona z przodu, zapewniającymi optymalne połączenie komfortu i przyczepności, w większości wersji 508, oraz z podwójnymi wahaczami z przodu w odmianie GT, gwarantującymi lepszą przyczepność kół oraz doskonałą skuteczność, dostosowaną do osiągów silnika 2,2-litra HDi FAP o mocy 204 KM.


data ostatniej modyfikacji: 2011-02-01 21:41:13
Komentarze
Polityka Prywatności