Młoda kobieta miała poważny wypadek samochodowy. Lekarze uratowali
jej życie, ale nie dali rady ocalić jej skóry uszkodzonej przez
ogień. Jej twarz wyglądała paskudnie. Jedynym ratunkiem był przeszczep.
Ponieważ ona była cała poparzona, skórę musiał ofiarować ktoś inny. Dawcą
został jej mąż, który oddał jej skórę z własnego tyłka. Operacja się
udała, kobieta wyglądała tak pięknie jak dawniej. Jednak świadoma
poświęcenia własnego męża mówi pewnego dnia:
- Kochanie, jestem ci tak wdzięczna, czy jest coś co mogłabym dla
ciebie zrobić?
- Nie, już czuję się wynagrodzony.
- W jakim sensie?
- Wyobraź sobie dziką satysfakcję jaką czuję za każdym razem, kiedy
twoja matka całuje cię w policzek!
- Dlaczego łysy motocyklista jedzie z rozpiętym rozporkiem?
- Żeby mieć wiatr we włosach.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Jaguar wyprodukuje hybrydowy supersamochód C-X75

marka: Jaguar

Koncepcyjny model Jaguar C-X75 wejdzie do produkcji. To potwierdza, że Jaguar tworzy piękne i szybkie auta, teraz dodatkowo napędzane alternatywnymi źródłami energii. Ekologiczny model supersamochodu będzie dostępny na rynku w ilości jedynie 250 sztuk.

Jaguar C-X75 to najbardziej zaawansowany model brytyjskiej marki, który redefiniuje pojęcie samochodu ekologicznego. Łączy w sobie wydajność najszybszych sportowych aut z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Hybrydowy Jaguar będzie osiągał niski poziom emisji CO2, na poziomie 99 g/km, jednocześnie rozpędzając się do ponad 320 km/h.

„Model C-X75 pozostał wierny początkowym badaniom i koncepcji, która została zaprezentowana na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku. Już wtedy wzbudził ogromne zainteresowanie, jako dowód na doskonałość w zakresie innowacji technologicznych. To jest Jaguar przyszłości” – mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

C-X75 to idealny samochód pod wieloma względami – wygląda atrakcyjnie, jest bardzo szybki, a do tego ekologiczny. Dzięki wysokim osiągom – 3 sekundy do ”setki” – model ten plasuje się wśród najszybszych samochodów świata. We współpracy z zespołem wyścigowym Williams F1 opracowano aerodynamiczną linię auta oraz wybrano lekki, ale mocny materiał z włókiem węglowych, z którego wykonano całą konstrukcję. Dzięki połączeniu wiedzy inżynierskiej powstało wyjątkowe auto przyszłości.

Koncepcyjny Jaguar zostanie wyprodukowany w limitowanej ilości, która pojawi się na rynku w 2013 roku. Szacunkowa wartość auta, w zależności od rynku, plasować się będzie w przedziale 700-900 tys. funtów (3,1-4 mln złotych).


data ostatniej modyfikacji: 2011-05-10 18:12:58
Komentarze
Polityka Prywatności