- Na czym polega bezstresowe szkolenie kierowców?
- Kursant ma jeździć tak, żeby się instruktor nie stresował.
Jedzie facet maluchem, wystraszony, że mu się zaraz "samochod" rozleci, a z naprzeciwka w BMW zasuwa czterech dresów. Jadą, muza na maksa, łokcie za oknami.
I nagle.. BUUUM: zderzyli się.
Maluch cały zdezelowany, a w BMWicy tylko zderzak zarysowany. Wyskakują dresy i lecą do kierowcy malucha, wrzeszcząc:
- Ty h..., poj....o cię, zobacz, co zrobiłeś, zaraz ci wp....olimy!!!
- Panowie, ale ja nie mam żadnych szans, was jest czterech... - jęczy kierowca malucha.
Dresy zaczęli się naradzać. Po chwili jeden z nich odwraca się i mówi:
- Dobra, Buła i Bazyl są z tobą.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Jaguar XKR-S debiutuje w wersji Cabrio

marka: Jaguar

Najszybszy samochód Jaguara w seryjnej produkcji, czyli model XKR-S, doczekał się wersji Cabrio.

Połączenie mocy samochodu GT ze stylowym wyglądem kabrioletu stanowi szczyt wydajności i stylu w motoryzacji. XKR-S będzie najszybszym modelem w wersji Cabrio, jaki kiedykolwiek wyprodukował Jaguar.

Jaguar XKR-S
to kwintesencja smaku i angielskiego stylu z drapieżną, sportową duszą. Model w wersji Coupe miał swoją premierę w marcu tego roku w Genewie i dzięki oferowanym rewelacyjnym właściwościom jezdnym zdobył ogromne uznanie wśród użytkowników. Na Targach Motoryzacyjnych w Los Angeles zostanie zaprezentowany model w wersji Cabrio, dzięki któremu kierowcy jeszcze mocniej będą mogli poczuć dynamikę i moc. Model XKR-S w wersji Cabrio, tak samo jak Coupe, w jedyne 4,4 sekundy osiąga 100 km/h, a jego maksymalna prędkość to 300 km/h.

Marka Jaguar w swojej filozofii stawia na rozwój i stałe rozszerzanie swojej oferty. Dużym wyzwaniem było dostosowanie najszybszego modelu Jaguara XKR-S do wersji Cabrio, ale udało się to bez utraty dynamiki, wydajności i wyrafinowanego stylu” – mówi Karolina Sobkowiak, Brand Manager Jaguar.

Jaguar XKR-S w wersji Cabrio wyposażony został w tą samą jednostkę napędową, co wersja Coupe, czyli benzynowy silnik AJ-V8 GENII, z 550 KM i momentem obrotowym 680 Nm. Aby zapewnić te same właściwości jezdne co w modelu Coupe, projekt nadwozia z otwieranym dachem wymagał wprowadzenia dodatkowych udoskonaleń technologicznych. Lekka, aluminiowa konstrukcja zapewnia większą sztywność i stabilność samochodu przy dużych prędkościach. Ulepszone przednie i tylne zawieszenie zwiększają elastyczność, precyzję i kontrolę przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. Jaguar XKR-S w wersji Cabrio posiada także nowy przedni zderzak z szerszym wlotem powietrza oraz Computational Fluid Dynamics System – czyli rodzaj dyfuzora, który usprawnia docisk aerodynamiczny podczas szybkiej jazdy. Wszystkie zmiany nadają modelowi bardziej dramatyczny i śmiały wygląd.

Wnętrze samochodu także zostało przystosowane do nowych wrażeń z jazdy sportowym Cabrio i niczym nie przypomina wykończenia znanego z Jaguara XK. Siedzenia zapewniają lepsze trzymanie podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Specjalnie wzmocnione fotele posiadają funkcję 16-punktowej regulacji.

XKR-S Cabrio jest dostępny w sześciu kolorach: od gustownego Polaris White po charakterystyczny British Racing Green. Aluminiowy dach, który otwiera się i zamyka w jedyne 18 sekund, standardowo dostępny jest w kolorze czarnym, ale istnieje możliwość wyboru lakieru z sześciu pozostałych opcji. 

data ostatniej modyfikacji: 2011-11-18 09:48:06
Komentarze
Polityka Prywatności