Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...
Facetowi zepsuł się trabant. Łapie stopa i zatrzymuje się gość w BMW:
- Ja pana będę holował ale jak będę za szybko jechał to niech pan włączy lewy kierunkowskaz.
Gość się zgodził. Jadą i jadą, aż tu nagle obydwóch wyprzedza drugie BMW i przez szybę drwi z kierowcy pierwszej beemki, że tak wolno jedzie. Facet wkurzony przyspiesza.
Mija go następne BMW i cała sytuacja się powtarza. Facet już konkretnie wkurzony jedzie, gaz do dechy i dogania tamte BMW. Kierowca trabanta oczywiście zaczął mrugać kierunkowskazem. Całą sytuację widzi dwoch policjantow:
- Józek widzisz to co ja?
- No trzy beemki i trabant będzie je wyprzedzał.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Marki samochodowe

marka

Toyota aqua, kolejny model z rodziny priusa

marka: Toyota

W japońskich salonach można znaleźć kolejną hybrydową Toyotę. Niebawem samochód trafi też do USA i na inne duże rynki.

Model aqua zadebiutował na grudniowym Tokio Motor Show, który zakończył się kilka dni temu w stolicy Japonii. Mierzące niespełna 4 m auto (długość nadwozia to 3995 mm) to kolejny model, który uzupełnić ma rodzinę priusa - na wybranych rynkach pojazd występować będzie pod nazwą prius C.

Samochód zaprojektowano z myślą o czterech dorosłych osobach, do napędu wykorzystano znany z innych modeli system hybrydowy II generacji, w którym benzynowy silnik DOHC VVTi o pojemności 1,5 l. wspomagany jest przez motor elektryczny. Sumaryczna moc układu to 100 KM. Największą zaletą samochodu, który produkowany jest już w japońskiej fabryce Toyoty w Iwate, ma być niewielki apetyt na paliwo.

Wg producenta, średnie zużycie paliwa wynosi jedynie 2,8 l/100 km. By przyciągnąć do marki młodszych klientów, auto dostępne będzie m.in. z pakietem TRD mającym podkreślić jego sportowe cechy. Obejmuje on np. zmodyfikowane (niższe) zawieszenie, poszerzone zderzaki (tylny z dyfuzorem), progi i sportowy układ wydechowy z dwoma końcówkami. Podstawowa aqua kosztuje w Japonii równe 1 690 000 jenów, czyli około 74 tys. zł.

data ostatniej modyfikacji: 2012-01-03 09:54:47
Komentarze
Polityka Prywatności