Polskie drogi
- Co musi się zmienić, żeby polskie drogi spełniały wymogi europejskie?
- Wymogi europejskie.
Szpaner w BMW otworzył drzwi na ulicy i nadjeżdzający samochód zawadził mu o drzwi. Facet lamentuje:
- Kurwa! Moje piękne BMW!
Podchodzi do niego przechodzień:
- Panie, co się pan tak martwisz o ten samochód? - Taki z pana materialista, przecież panu całą rękę urwało!
Szpaner drze się:
- O kurwa! Mój Rolex!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Range Rover Evoque Samochodem Roku według Top Gear

marka: Rover

W oczekiwaniu na wyniki plebiscytu Car Of The Year 2012, warto przypomnieć o dotychczasowych nagrodach dla modelu Range Rover Evoque. Na szczególną uwagę zasługuje seria wyróżnień magazynu Top Gear, który uznał go m.in. Samochodem Roku 2011.

Top Gear, najbardziej znany brytyjski magazyn motoryzacyjny, co roku organizuje swój plebiscyt na najlepszy samochód, który danego roku trafił do sprzedaży. Komisja, która decyduje o wyróżnieniach składa się z trzech redaktorów: Jamesa Maya, Richarda Hammonda i Jeremy’ego Clarksona.

Konkurencja do tytułu Samochodu Roku 2011 była mocna. Do prestiżowego tytułu startowały m.in.: BMW 1M Coupe, McLaren MP4-12C czy Ferrari FF. Wybór padł jednak na luksusowego Range Rovera Evoque. To nie jedyne wyróżnienie od magazynu Top Gear. Zdobył on także uznanie samego Jeremy’ego Clarksona, który przyznał mu także swój tytuł Samochodu Roku. Co więcej, zdobył on także nagrodę w kategorii SUV Roku. Seria wyróżnień potwierdza fakt, iż Range Rover Evoque jest najlepszym samochodem do codziennego użytku.

Jego niepowtarzalny design, komfortowe wnętrze, nowoczesne technologie i wyjątkowo dobre właściwości jezdne są regularnie doceniane i nagradzane. Zdobył już ponad 50 wyróżnień w różnych kategoriach na całym świecie. Informacje dodatkowe: Land Rover to brytyjski producent samochodów terenowych przeznaczonych zarówno na rynek cywilny, jak i wojskowy. Pierwsze Land Rovery powstały w roku 1948. Początkowo były wytwarzane przez firmę Rover, a od roku 1975 Land Rover stał się niezależną marką.

W 1994 roku markę Land Rover przejął koncern BMW, który w roku 2000 sprzedał go do koncernu Ford Motor Company. W 2008 roku Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Obecnie siedziba firmy mieści się w Gaydon, w Wielkiej Brytanii. Podstawowy model Land Rover Defender, produkowany nieprzerwanie od 1948 roku, jest znany z doskonałej trwałości i ponad przeciętnych możliwości jazdy w ciężkim terenie. Od 1970 roku firma produkuje także bogato wyposażone samochody Range Rover. Obecnie modele samochodów Land Rover to: Discovery 4, Freelander 2, Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque, Defender. W 2009 roku Land Rover zaprezentował koncepcyjny model LRX.

Jego oficjalna premiera jako Range Rovera Evoque miała miejsce w sierpniu 2010 roku, a sprzedaż w Polsce już się rozpoczęła. Jest to najmniejszy, najlżejszy i jednocześnie najbardziej ekologiczny samochód marki.

Więcej informacji na temat marki Land Rover znajdą Państwo na www.landrover.pl

data ostatniej modyfikacji: 2012-02-21 08:46:25
Komentarze
Polityka Prywatności