Byłem pewien,że ten stary człowiek nie dotrze na drugą stronę ulicy kiedy go stuknąłem.
Jechał facet samochodem, a że samochód dobry, szybki to sobie nie żałował. Mimo, że mokro, ślisko to na liczniku 150 km/h... 180 km/h... 220brkm/h...250 km/h..., aż tu nagle zakręt, za zakrętem furmanka. Nic się nie dało zrobić, jedno wielkie rozpierdziu, z furmanki drzazgi, konie latają w powietrzu, woźnicy urwało nogi. Zatrzymał się facet po tych kilkuset metrach, i patrzy, o k...a ,ale jatka. Nic to myśli, jatka nie jatka, może ktoś przeżył i trzeba mu pomoc. Podchodzi bliżej, a tam konie z bebechami na wierzchu, ledwo dychają. Jakoś trzeba by je dobić, co się ma gadzina męczyć. Złapał za siekierę, która wypadła z furmanki i do jednego konia, do drugiego... pozarąbywał na śmierć. Stoi i rozgląda się, co dalej, zauważył woźnice. Woźnica na to, podciągając koc i przykrywając urwane nogi:
- Panie! Nawet mnie ku...a nie drasnęło!!!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

PSA Peugeot Citroën sprzedaje już 50 000 samochodów z napędem hybrydowym

marka: Peugeot

PSA Peugeot Citroën zajmuje aktualnie drugie miejsce w Europie pod względem sprzedaży samochodów z napędem hybrydowym z wynikiem ponad 50 000 hybryd od momentu ich wprowadzenia na rynek. Z technologii hybrydowej z silnikiem Diesla „Hybrid4”, którą Grupa jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek na początku 2012 roku, korzystają Peugeot 3008 i 508 HYbrid4, 508 RXH oraz Citroën DS5 Hybrid4.

W Europie jeden Citroën DS5 na trzy, jeden Peugeot 508 na cztery i jeden Peugeot 3008 na pięć są sprzedawane obecnie w wersji hybrydowej z silnikiem wysokoprężnym.
  
Technologia Hybrid4 to układ napędowy typu „full-hybrid”, który łączy osiągi silnika Diesla 2.0 HDi 163 KM ze skutecznością napędu elektrycznego o mocy 37 KM umieszczonego z tyłu samochodu. Powstała w wyniku tej udanej kombinacji hybryda gwarantuje przyjemną i dynamiczną jazdę (200 KM, napęd na 4 koła, możliwość jazdy po mieście w trybie elektrycznym oraz funkcja „boost” przy przyspieszeniu).
Hybrid4 stanowi ponadto prawdziwy przełom w zakresie oszczędności paliwa i ograniczenia emisji spalin - od 85 g CO2/km, co oznacza spalanie na poziomie 3,3 l/100 km - tj. wykazuje niższe o 35% zużycie paliwa w stosunku do silnika Diesla o tej samej mocy.
 
Technologia Hybrid4 opracowana przez PSA Peugeot Citroën to:
  • 300 złożonych patentów
  • 1500 techników i inżynierów, którzy pracowali nad jej wdrożeniem
  • 500 000 euro zainwestowanych w tę technologię
  • Produkt “Made in France”:
- silnik 2.0 HDi produkowany w Trémery
- elektronicznie sterowana skrzynia biegów produkowana w Valenciennes
- wielowahaczowe zawieszenie tylne produkowane w Miluzie
- Peugeot 3008 Hybrid4 i Citroën DS5 Hybrid4 – produkcja w Sochaux
- Peugeot 508 hatchback Hybrid4 i 508 RXH- produkcja w Rennes

data ostatniej modyfikacji: 2014-01-11 21:32:09
Komentarze
Polityka Prywatności