Polskie drogi
- Co musi się zmienić, żeby polskie drogi spełniały wymogi europejskie?
- Wymogi europejskie.
Jedzie czołg i maluch. Czołg mówi do malucha:
- Ale masz silnik w tyłku.
A maluch na to:
- Wolę mieć silnik w tyłku, niż ptaszka na czole.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Samochód pokazowy Jeep Renegade Hard Steel

marka: Jeep

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2015 debiutuje samochód pokazowy Jeep Renegade Hard Steel, który umiejętnie łączy wyjątkowy styl marki, off-roadowy charakter i technologię.

Stworzony przez markę Jeep, we współpracy z marką Mopar oraz przy wsparciu Centrum Stylistycznego FCA, samochód ten wykorzystuje możliwości Renegade'a, w który można zastosować niezliczoną wręcz ilość indywidualizacji, oraz wykorzystać, jako doskonałą bazę do wyposażenia go w przyszłości w produkowane przez Mopar akcesoria.

Powstały na bazie wersji Trailhawk - najbardziej off-roadowej wersji z gamy - prototyp, jest nie tylko zindywidualizowaną wersją, ale także designerskim projektem, z którego, mając na uwadze specyficzne cechy oryginalnych modeli, stworzono jedyny w swoim rodzaju, zaskakujący egzemplarz.

"Technologiczny" charakter tego samochodu pokazowego oddany jest przez nadwozie w kolorze szczotkowanej stali, obróbkę karoserii, która nawiązuje do nowatorskiej technologii stosowanej w lotnictwie i marynarce. Całość podkreśla kontrastowy czarny, matowy kolor użyty w wielu elementach, takich jak osłona chłodnicy, relingi dachowe, obudowa lusterek, felgi aluminiowe 16", boczne listwy ochronne, wloty powietrza na masce silnika, błotniki i zderzaki.

Ten sam zdecydowany charakter widoczny jest również wewnątrz samochodu, gdzie szczotkowana stal ozdabia ramki nawiewów klimatyzacji, ramkę dźwigni zmiany biegów, ramki schowków i głośników. Te stylowe detale doskonale łączą się z odcieniami jasnej szarości przeszyć foteli, paneli drzwi, jak i z logo Trailhawk, wyhaftowanym na zagłówku.

Na szczególną uwagę zasługuje tapicerka Renegade'a Hard Steel, oferowana w szlachetnej skórze Frau® Century w kolorze ołowiu: jest to absolutna nowość w branży motoryzacyjnej. Szlachetne poszycie, stworzone specjalnie z okazji obchodów stulecia istnienia marki, powstałej w 1912 roku, zrealizowane zostało dzięki długiej i skomplikowanej rzemieślniczej obróbce. Efektem końcowym jest bardzo delikatna i ciepła w dotyku tkanina, wyglądająca na nieco "zużytą": małe, ale dostrzegalne zmiany odcieni faktury nadają każdemu takiemu elementowi unikalnego charakteru.

Miejski wygląd modelu absolutnie nie stoi w sprzeczności z jego możliwościami do podejmowania najbardziej ekstremalnych wyzwań. Samochód pokazowy Renegade Hard Steel ma powiększone opony BF Goodrich All Terrain, podniesione zawieszenie, dolną osłona zderzaka z wybitym napisem "Trailhawk" i pokrywę silnika performance. Całość zyskuje jeszcze bardziej na atrakcyjności, dzięki oryginalnym akcesoriom Mopar, takim jak: osłona chłodnicy i obudowa lusterek w czarnym, matowym kolorze, nakładka ochronna na próg, dywaniki i hak holowniczy. Do tego ostatniego zapięta jest przyczepa kempingowa, która przejmuje "energetyczny" design samochodu i staje się internetowym "hotspotem", dzięki opracowanemu przez Mopar wi-fi, oryginalnemu akcesorium, przeznaczonemu Renegade'owi.

Wewnątrz przyczepy znajduje się dotykowy ekran, który pokazuje wszystkie funkcje nowego systemu Uconnect® LIVE, platformy usługowej, która pozwala uzyskać dostęp do internetowych usług muzycznych (Deezer), internetowych stacji radiowych (TuneIn), bieżących informacji (Reuters), bieżących informacji o ruchu drogowym (Tom Tom LIVE) i do sieci społecznościowych (Facebook i Twitter). Dostępny w modelu Renegade już od czerwca tego roku - to pierwszy samochód Jeep, oferujący go - wyszukany system Infotainment UconnectTM wykorzystuje ekrany dotykowe 5" lub 6.5", które gwarantują dostęp do radia, mediaplayera, zestawu głośnomówiącego, nawigacji i usług UconnectTM LIVE.

Wreszcie, samochód pokazowy Renegade Hard Steel jest wyposażony w głośniki, które czynią z niego prawdziwy "entertainment station": dzięki współpracy Jeepa i firmy Deezer, w Genewie odwiedzający będą mogli usłyszeć po raz pierwszy Playlist Renegade, 25 ścieżek dźwiękowych, które w sugestywny sposób przywołują prawdziwego, niekonwencjonalnego i niespokojnego "ducha" nowego modelu Jeepa.


data ostatniej modyfikacji: 2015-03-03 10:40:18
Komentarze
Polityka Prywatności