Polski chamek za kierownicą
Opis osobowości:
Cham pospolity. Ma kłopoty z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Jego zachowanie wynika z chęci odreagowania na upokorzenia codzienności.

Główne wady i zagrożenia:

* zajeżdża drogę,
* nie przepuszcza nawet jeśli nic mu to nie szkodzi,
* wciska gaz, kiedy próbujesz go wyprzedzić, a jak zrezygnujesz - zwalnia,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* i wiele innych, które jego mały móżdżek wymyśla on-line.

Ulubione samochody:
Brudne.
Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Rajdowy Puchar Peugeot 2007

marka: Peugeot

W Warszawie odbyło się spotkanie organizacyjne RPP z udziałem Andrzeja Nosińskiego, Sekretarza Generalnego Peugeot Polska oraz Tadeusza Mączyńskiego, Dyrektora Serwisu i Części Zamiennych Peugeot Polska. Przybyli na nie zawodnicy zainteresowani udziałem w pucharze markowym. Współorganizatora rozgrywek - Polski Związek Motorowy- reprezentował Arkadiusz Sąsara, Dyrektor Biura Sportu.

Podczas spotkania omówione zostały regulaminy: rozgrywek oraz techniczny. W porównaniu z latami ubiegłymi zmian nie jest dużo. Ponieważ - jak jednoznacznie podkreślili przedstawiciele Peugeot Polska - jest to ostatni rok, w którym w pucharze markowym ścigać się będą samochody Peugeot 206 XS, w tym sezonie firma nie przygotowała do sprzedaży po promocyjnej cenie nowych pojazdów (co dotychczas było tradycją). Akces do startów stał się więc niezobowiązujący.

W tegorocznym kalendarzu znalazło się siedem rajdów, z tym, że na wniosek organizatora ich ilość może ulec zmianie (tak jak to bywało w latach poprzednich, kiedy to odbywała się dodatkowa eliminacja w ramach Rajdowego Pucharu PZM). Są to rajdy: Elmot (28 – 29 kwietnia), Polski (8-10 czerwca), Subaru (12 – 14 lipca), Kaszub (27 – 20 lipca), Rzeszowski (9 – 11 sierpnia), Nikon (7 – 8 września) i Warszawski (21 – 23 września). Każda runda Rajdowego Pucharu Peugeot jest jednocześnie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie markowej Peugeot 206 XS (A-RPP).

Nie zmieniła się też punktacja – klasyfikowanych w każdej eliminacji jest dwanaście najszybszych załóg. Do końcowej klasyfikacji liczy się suma uzyskanych punktów ze wszystkich rozegranych rund.

Pięć pierwszych załóg w każdych zawodach otrzymuje nagrody finansowe. Trzy najlepsze mają dodatkowo prawo do pomniejszenia (o 400 złotych) kosztów obowiązkowego przeglądu samochodu w serwisie Peugeot Sport Polska.

Utrzymane zostały także nagrody dla najlepszych załóg w sezonie: pierwsza – samochód Peugeot 206 1,4; druga – 15 tysięcy złotych; trzecia – dziesięć tysięcy złotych.

Obowiązkowe przeglądy (samochodu przed sezonem i skrzyni biegów każdorazowo po dwóch przejechanych rajdach) zostały utrzymane. Jednocześnie zawodnicy otrzymali propozycję zakupu po promocyjnej cenie nowych skrzyń biegów.

Jak podkreślił Grzegorz Targaszewski, szef Peugeot Sport Polska, regulamin techniczny praktycznie się nie zmienił. Jako dozwoloa modyfikację traktować się będzie poprawę uszczelnienia amortyzatorów przez zamontowanie czterech nowych elementów (nakrętki, podkładki, pierścienia prowadzącego i uszczelniacza) oraz poprawę chłodzenia przednich hamulców (przez zamontowanie deflektorów na wahaczach przednich). Aby wyrównać szanse startującyh, opona musi być zamontowana oznakowaną stroną na zewnątrz samochodu.

Spotkanie w Warszawie było okazją wymiany poglądów. Organizatorzy – co zostało mocno wyartykułowane – starają się uwzględniać co roku postulaty zawodników.

- Rozegranie Rajdowego Pucharu Peugeot jest i musi być obopólną korzyścią dla obu stron – podkreślił w swojej wypowiedzi Tadeusz Mączyński.

Wszyscy obecni się z tym stwierdzeniem zgodzili. Zastrzeżenia zawodników budzi kalendarz RSMP: w lecie, w okresie miesiąca są aż trzy rajdy, rozgrywane na różnych nawierzchniach (asfalt – szuter – asfalt), co zwiększa koszty uczestnictwa. Ustalanie kalendarzy leży jednak w gestii Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM.

Komentarze
Polityka Prywatności