Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.
Pewnego razu na skrzyżowaniu spotyka się garbus i czołg.
- O matko, ale ty masz garba! - zdumiał się czołg.
- Wolę mieć garba niż fiuta na czole - odpowiedział garbus.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nissan Wprowadza Model Qashqai Na Rynek Chiński

marka: Nissan

Nissan Motor Co., Ltd., wprowadziła właśnie na rynek chiński swój pierwszy crossover – model Qashqai, produkowany w zakładach w Huadu należących do firmy Dongfeng Motor Co., Ltd. (DFL), lokalnego partnera Nissana w Chinach.

„XIAOKE”, bo pod taką nazwą Qashqai będzie oferowany w Chinach oznacza „wędrowca”, co odpowiada pozycjonowaniu modelu jako „miejskiego wędrowca”. Nissan spodziewa się, że dzięki modelowi Qashqai, wypełniającemu lukę miedzy rozwijającymi się rynkami hatchbacków i pojazdów typu SUV, firmie uda się stworzyć nową kategorię pojazdów w Chinach.

„Qashqai będzie symbolem naszej oferty produktów w Chinach, odgrywając istotną rolę w kształtowaniu wizerunku marki i dostarczając klientom czegoś zupełnie nowego” – powiedział Toshiaki Otani, dyrektor zarządzający Dongfeng Nissan Passenger Vehicle Company Qashqai napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów (MR20DE), rozwijającym moc maksymalną 137 KM. Qashqai będzie oferowany z automatyczną przekładnią bezstopniową CVT lub z 6-biegową przekładnią manualną, w wersjach z napędem na 2 lub 4 koła.

W odpowiedzi na potrzeby chińskich klientów, do europejskiej wersji Qashqaia wprowadzono pewne modyfikacje. Zmieniono miedzy innymi kolor wnętrza z czarnego na beżowy, zmodyfikowano konstrukcję okna dachowego oraz dodano chromowaną listwę na drzwiach wzdłuż boków pojazdu.
Qashqai to już szósty model produkowany w zakładach DFL w Huadu, obok modeli Livina Geniss, Livina, Sylphy oraz Tiida sedan i hatchback. W zakładach w Huadu stosowana jest „metoda produkcji Nissan” (Nissan Production Way – NPW), globalny standard jakości produkcji firmy Nissan.

Qashqai, obecny na rynku europejskim od lutego 2007, okazał się globalnym sukcesem Nissana. W roku kalendarzowym 2007 w Australii, Europie, Japonii, na Bliskim Wschodzie i w RPA sprzedano łącznie 140 000 egzemplarzy tego samochodu.

W styczniu Nissan Motor Manufacturing (UK) Ltd. poinformowała, że jej zakłady w Sunderland, mogące produkować 200 000 egzemplarzy Qashqaia rocznie, uruchomiły trzecią zmianę w celu zwiększenia produkcji, zaś japońska fabryka na Kiusiu rozpoczęła produkcję Qashqaia w grudniu 2007 r., z wydajnością 24 000 egzemplarzy rocznie. Chiny to trzeci kraj, w którym będzie produkowany ten model Nissana.


ostatnia aktualizacja: 2008-04-01
Komentarze
Polityka Prywatności