Zatrzymuje policjant mercedesa S600 i czeka, aż kierowca przyjdzie do niego. Mija jedna minuta, druga minuta. W końcu otwiera się szyba i słychać głos:
- Ty, komu są pieniądze potrzebne...
Do właściciela stacji benzynowej przychodzi jakiś gość.
- Czy Pan potrzebuje ludzi do pracy?
- Nie, mam komplet, nawet o dwie osoby za dużo.
- Poważnie?
- Przykro mi, ale naprawdę mówię poważnie.
- No to, do cholery, niech mnie ktoś wreszcie obsłuży!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nissan Wprowadza Model Qashqai Na Rynek Chiński

marka: Nissan

Nissan Motor Co., Ltd., wprowadziła właśnie na rynek chiński swój pierwszy crossover – model Qashqai, produkowany w zakładach w Huadu należących do firmy Dongfeng Motor Co., Ltd. (DFL), lokalnego partnera Nissana w Chinach.

„XIAOKE”, bo pod taką nazwą Qashqai będzie oferowany w Chinach oznacza „wędrowca”, co odpowiada pozycjonowaniu modelu jako „miejskiego wędrowca”. Nissan spodziewa się, że dzięki modelowi Qashqai, wypełniającemu lukę miedzy rozwijającymi się rynkami hatchbacków i pojazdów typu SUV, firmie uda się stworzyć nową kategorię pojazdów w Chinach.

„Qashqai będzie symbolem naszej oferty produktów w Chinach, odgrywając istotną rolę w kształtowaniu wizerunku marki i dostarczając klientom czegoś zupełnie nowego” – powiedział Toshiaki Otani, dyrektor zarządzający Dongfeng Nissan Passenger Vehicle Company Qashqai napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów (MR20DE), rozwijającym moc maksymalną 137 KM. Qashqai będzie oferowany z automatyczną przekładnią bezstopniową CVT lub z 6-biegową przekładnią manualną, w wersjach z napędem na 2 lub 4 koła.

W odpowiedzi na potrzeby chińskich klientów, do europejskiej wersji Qashqaia wprowadzono pewne modyfikacje. Zmieniono miedzy innymi kolor wnętrza z czarnego na beżowy, zmodyfikowano konstrukcję okna dachowego oraz dodano chromowaną listwę na drzwiach wzdłuż boków pojazdu.
Qashqai to już szósty model produkowany w zakładach DFL w Huadu, obok modeli Livina Geniss, Livina, Sylphy oraz Tiida sedan i hatchback. W zakładach w Huadu stosowana jest „metoda produkcji Nissan” (Nissan Production Way – NPW), globalny standard jakości produkcji firmy Nissan.

Qashqai, obecny na rynku europejskim od lutego 2007, okazał się globalnym sukcesem Nissana. W roku kalendarzowym 2007 w Australii, Europie, Japonii, na Bliskim Wschodzie i w RPA sprzedano łącznie 140 000 egzemplarzy tego samochodu.

W styczniu Nissan Motor Manufacturing (UK) Ltd. poinformowała, że jej zakłady w Sunderland, mogące produkować 200 000 egzemplarzy Qashqaia rocznie, uruchomiły trzecią zmianę w celu zwiększenia produkcji, zaś japońska fabryka na Kiusiu rozpoczęła produkcję Qashqaia w grudniu 2007 r., z wydajnością 24 000 egzemplarzy rocznie. Chiny to trzeci kraj, w którym będzie produkowany ten model Nissana.


ostatnia aktualizacja: 2008-04-01
Komentarze
Polityka Prywatności